Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

@Stjepan666 To jest płyta dla entuzjastów level MASTER, specjalnie pod LC. Biorąc pod uwagę koszt ewentualnych bloków i akcesoriów jak i możliwości tej płyty to nie jest to imho  aż tak bardzo wydumana cena. Wiadomo, przy topce od ASUS'a zazwyczaj jest "skromne" frycowe, ale takie już życie, za tzw. specjały zawsze się płaci extra.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Fenrir_14 napisał:

@Stjepan666 To jest płyta dla entuzjastów level MASTER, specjalnie pod LC. Biorąc pod uwagę koszt ewentualnych bloków i akcesoriów jak i możliwości tej płyty to nie jest to imho  aż tak bardzo wydumana cena. Wiadomo, przy topce od ASUS'a zazwyczaj jest "skromne" frycowe, ale takie już życie, za tzw. specjały zawsze się płaci extra.

Normalniejsza extreme kosztuje 5k ta 9k myśle że za 4k spokojnie złożysz cały loop a nie tylko schłodzisz procka (tak wiem jeszcze vrm, chipset i pewnie dysk ale no imo te komponenty nie potrzebują takiego chłodzenia). I wydaje mi się że prawdziwy entuzjasta (XD) pójdzie w apexa czy innego darka. No chyba że entuzjazm objawia się kupieniem nie możliwie najlepszego a najdroższego sprzętu 

Edytowane przez Ocho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Intel po prostu dostosował ceny pod nasz nowy Polski ład :E

  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, RyszardGTS napisał:

 

Nieźle dziś Intel napinał muskuły na prezentacji ;) 

AMD nadal królem... zobaczymy po oficjalnej premierze i oficjalnych testach Intela Gen12 (zastanawiające są liczby intela w Win11 czy były przed poprawką dla AMD czy po poprawce, nawet jak kombinowali to i tak wszystko wyjdzie w oficjalnych recenzjach, a dobrych i wiarygodnych recenzji będą dziesiątki więc Intel się nie ukryje).

 

w NDA jest kilka gwiazdek, jedna z nich nakazuje testy pod określoną jedną jedyną i słuszną wersją systemu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Minciu napisał:

w NDA jest kilka gwiazdek, jedna z nich nakazuje testy pod określoną jedną jedyną i słuszną wersją systemu ;) 

Mogą sobie... jedynie tych co mają ich w stu procentach w kieszeni i oni zrobią wszystko dla Intelka :]

Zawsze pisałem że lubię prywatne testy/mniejszych portali, oczywiście osób które mają wiedzę.

Jak giganty "www" czy "youtube" dadzą się "Intelowi pokochać od tyłu za worek srebrników" to zaraz wszystko wyjdzie na jaw, stracą wiarygodność i sporo widzów/czytelników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Fenrir_14 napisał:

@Stjepan666 To jest płyta dla entuzjastów level MASTER, specjalnie pod LC. Biorąc pod uwagę koszt ewentualnych bloków i akcesoriów jak i możliwości tej płyty to nie jest to imho  aż tak bardzo wydumana cena. Wiadomo, przy topce od ASUS'a zazwyczaj jest "skromne" frycowe, ale takie już życie, za tzw. specjały zawsze się płaci extra.

Albo coś Ci kolego dolega albo musisz zmienić okulary ;) 

10tys za płytę główną nie cały komputer z dziurką na GPU bo brakuje.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Ocho napisał:

Normalniejsza extreme kosztuje 5k ta 9k myśle że za 4k spokojnie złożysz cały loop a nie tylko schłodzisz procka (tak wiem jeszcze vrm, chipset i pewnie dysk ale no imo te komponenty nie potrzebują takiego chłodzenia). I wydaje mi się że prawdziwy entuzjasta (XD) pójdzie w apexa czy innego darka. No chyba że entuzjazm objawia się kupieniem nie możliwie najlepszego a najdroższego sprzętu 

Nawet płyty na WRX80 są tańsze pod TR, gdzie masz 152 linie PCI-E 4.0, NVME RAID i 8CH DDR4 ECC. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, jacekcz napisał:

Przynajmniej wiadomo, że na Samsungach.

https://www.gigabyte.com/Motherboard/Z690-AORUS-ELITE-AX-rev-10/support#support-memsup

Już ta krótka lista pokazuje, że Micron to cienizna na tle Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Ocho napisał:

Normalniejsza extreme kosztuje 5k ta 9k myśle że za 4k spokojnie złożysz cały loop a nie tylko schłodzisz procka (tak wiem jeszcze vrm, chipset i pewnie dysk ale no imo te komponenty nie potrzebują takiego chłodzenia). I wydaje mi się że prawdziwy entuzjasta (XD) pójdzie w apexa czy innego darka. No chyba że entuzjazm objawia się kupieniem nie możliwie najlepszego a najdroższego sprzętu 

https://www.x-kom.pl/p/619985-plyta-glowna-socket-1200-asus-rog-maximus-xiii-extreme-glacial.html

Normalniejsza cena za to samo to 7300. A i tak do normalności to tutaj sporo brakuje ;D 

Teraz, Phoenixsuple napisał:

 

nowsza ma +1 gniazdgo M.2 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Stjepan666 napisał:

Nawet płyty na WRX80 są tańsze pod TR, gdzie masz 152 linie PCI-E 4.0, NVME RAID i 8CH DDR4 ECC. :E

zawsze za stylistykę i napisy typu GEJMING PRO EKSTRIM MAX płaci się bardzo bardzo extra 

1 minutę temu, Minciu napisał:

https://www.x-kom.pl/p/619985-plyta-glowna-socket-1200-asus-rog-maximus-xiii-extreme-glacial.html

Normalniejsza cena za to samo to 7300. A i tak do normalności to tutaj sporo brakuje ;D 

Też racja, z dupy dodali sobie te 2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu nic mi nie dolega, masz Z590 Glaciala od 15K NOK to na co liczysz, że Z690 na premierę Adlera wycenią na tyle samo ? Tutaj się płaci za mariaż ASUS + EK, zresztą to też napisałem

Edit**** Haha, widzę że sam nawet podlinkowałeś Z590.

Edytowane przez Fenrir_14
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ocho napisał:

Też racja, z dupy dodali sobie te 2k

Taaa i weź tutaj czekaj na następne generacje i lepsze DDR5 :D 

X570S chciałem kupić.. 2200zl za Unifi i już mi się trochę odechciało XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Fenrir_14 napisał:

@Minciu nic mi nie dolega, masz Z590 Glaciala od 15K NOK to na co liczysz, że Z690 na premierę Adlera wycenią na tyle samo. Tutaj się płaci za mariaż ASUS + EK, zresztą to też napisałem

ponad 2000zl za NIC :) A to i tak cena z tyłka przebita ze dwa razy już od i tak przeciągniętej za wysoko.. 

 https://www.x-kom.pl/p/619985-plyta-glowna-socket-1200-asus-rog-maximus-xiii-extreme-glacial.html 

https://www.x-kom.pl/p/691421-plyta-glowna-socket-1700-asus-rog-maximus-z690-extreme-glacial-ddr5.html

A warto jeszcze dodać, zę taki fulll cover to nic dobrego, jeśli to ma byuć dla entuziastów sprzętu. Bo wydajnośc bloku leci na pysk w takim wydaniu. Więc to co najwyżej dla entuziastów błyskotek :) 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiechowe jest, że tylko topka od Evga ma tyle warstw pcb co topki na Z170 :szczerbaty: A teraz porównajmy ceny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu się już uzbroilem w fajne radiatory pod ddr5, a tu klops , trzeba czekać rok na nową platformę, o ile ceny nie będą tak zaporowe jak teraz ramu i płyt :E . Chyba że będę miał i 30% większą wypłatę to może być cenowo jak jest ?

46548e01ce98878c.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus dowalił tak duża marżę, że ta ich promocja, to plucie klientowi w twarz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kaiketsu napisał:

Czy ja widzę mobosy za 10 koła, czy śnię? To jakiś żart? 8:E

Jeszcze tu przeczytasz, że to dobra cena jest. 

 

Dobra a kto pisał ostatnio że 64 czy 128lini jest za drogie do minestreemu? Albo więcej niż 2 kanały pamięci? Przyznać się XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kaiketsu napisał:

Czy ja widzę mobosy za 10 koła, czy śnię? To jakiś żart?

plandemia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Doamdor napisał:

Asus dowalił tak duża marżę, że ta ich promocja, to plucie klientowi w twarz. :)

To jest marża za 4 dodatkowe otworzy żebyś mógł działać na starym chłodzeniu i zaoszczędzić kasę :szczerbaty:

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kaiketsu napisał:

Czy ja widzę mobosy za 10 koła, czy śnię? To jakiś żart? 8:E

Czego nie rozumiesz?

Płyta główna = zadbany Passek TDI

CZEGO NIE ROZUMIESZ?!? :E 

vw-passat-b5-19-tdi-110-afn-swieze-oplat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...