Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Czego nie rozumiesz?

Płyta główna = zadbany Passek TDI

CZEGO NIE ROZUMIESZ?!? :E 

Już po FL zadbanego za dychę dostanie :E . Jeszcze zostałoby na zatankowanie całego zbiornika i 2 bańki 40stki do bagaja :E . 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, sideband napisał:

Śmiechowe jest, że tylko topka od Evga ma tyle warstw pcb co topki na Z170 :szczerbaty: A teraz porównajmy ceny ?

Masz jakieś sprawdzone źródło informacji odnośnie ilości warstw pcb? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ZeFe napisał:

To jak, można już gdzieś zamawiać ? :D

 

Oczywiście że tak, np. w X-kom. "Zamówienia będą realizowane chronologicznie" :E Skąd my to znamy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ARTURRO$$ napisał:

Masz jakieś sprawdzone źródło informacji odnośnie ilości warstw pcb? ;) 

Na stronach producentów dla danego modelu podają ilość warstw.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Minciu napisał:

Jeszcze tu przeczytasz, że to dobra cena jest. 

 

Dobra a kto pisał ostatnio że 64 czy 128lini jest za drogie do minestreemu? Albo więcej niż 2 kanały pamięci? Przyznać się XD

Sam chyba powinieneś do okulisty, nigdzie nie pisałem, że cena jest dobra. Cena jak na Asusa nie jest zaskoczeniem, no chyba że Ciebie takie rzeczy zaskakują to nie wyglądaj przez okno bo się faktycznie na świat obrazisz lol. Zresztą jakbyś to przeczytał ze dwa razy to byś teraz tego nie ciągnał przez kolejne 2 strony, do...tentegując się jak pies do kości. EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Fenrir_14 napisał:

Sam chyba powinieneś do okulisty, nigdzie nie pisałem, że cena jest dobra. Cena jak na Asusa nie jest zaskoczeniem, no chyba że Ciebie takie rzeczy zaskakują to nie wyglądaj przez okno bo się faktycznie na świat obrazisz lol. Zresztą jakbyś to przeczytał ze dwa razy to byś teraz tego nie ciągnał przez kolejne 2 strony, do...tentegując się jak pies do kości. EOT.

Napisałeś dokładnie TAK:

Godzinę temu, Fenrir_14 napisał:

@Stjepan666 To jest płyta dla entuzjastów level MASTER, specjalnie pod LC. Biorąc pod uwagę koszt ewentualnych bloków i akcesoriów jak i możliwości tej płyty to nie jest to imho  aż tak bardzo wydumana cena. Wiadomo, przy topce od ASUS'a zazwyczaj jest "skromne" frycowe, ale takie już życie, za tzw. specjały zawsze się płaci extra.

skoro cena nie jest aż tak bardzo wydumana to znaczy że jest dobra ? :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba lepiej będzie poczekać na z790 aż dopracują ten Socket i wyjdą lepsze ddr5 i ceny będą normalne...:szczerbaty:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Redar napisał:

To już chyba lepiej będzie poczekać na z790 aż dopracują ten Socket i wyjdą lepsze ddr5 i ceny będą normalne...:szczerbaty:

Tylko wówczas to już będzie koniec życia tej  podstawki, tak jak z590 dla  LGA1200. Jak kupować to teraz :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, blubaju napisał:

Tylko wówczas to już będzie koniec życia tej  podstawki, tak jak z590 dla  LGA1200. Jak kupować to teraz :]

No to wtedy poczeka na z890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu Masz przecież napisane, że "biorąc pod uwagę koszt ewentualnych bloków i akcesoriów", mariaż ASUS - EK, i fakt że to jest płyta dla tzw "entuzjastów" to imho cena nie jest wydumana - czytaj z pupy. Tym bardziej na premierę nowych procków, gdzie na dziś to samo praktycznie na Z590 kosztuje 7.5 kloca w PL, a po prostu porządna płyta jak Z690-E Strix kosztuje 3K. Naprawdę liczyłeś, że przy dzisiejszych cenach wycenią to na te 7700 PLN ?? 200 złotych drożej od Z590 ?? Dla mnie ta cena nie jest dobra bo nie potrzebuję takiej płyty i wystarczy mi Maximus czy taki Strix-E, które i tak są drogie lol

Edytowane przez Fenrir_14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na te ceny to mi słabo. Kiedyś wymienialem sprzęt co dwa lata i mało dokładałem, teraz chyba będę siedzieć na tym co mam z 10 lat ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Fenrir_14 napisał:

@Minciu Masz przecież napisane, że "biorąc pod uwagę koszt ewentualnych bloków i akcesoriów", mariaż ASUS - EK, i fakt że to jest płyta dla tzw "entuzjastów" to imho cena nie jest wydumana - czytaj z pupy. ....

Czy ty wiesz ile kosztuje blok do LC? Swego czasu z monoblokiem płyty były po 4k pln ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny masz przecież na stronie EK ;) Swego czasu 10900K były nówki po 1700 PLN a dzisiaj 2500 w sklepie chamy wołają ;) Z mojej strony EOT bo to jest roztrząsanie teraz, jakie mamy ceny to każdy sobie może sprawdzić.

Edytowane przez Fenrir_14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dawidoxx napisał:

Widzę że ten sam zestaw co u mnie :D

jakie bierzesz ramy? U mnie na razie pojawiły się dominatory które wrzucał Phoenix 

Dlaczego nie dorzucisz 300zl do Apexa?? Przeciez Hero to najgorsza i najbardziej przeplacona seria. Taki sredniak podciasgniety pod premium. Porownaj go ze Strix E ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, MrKetiw napisał:

Jak patrzę na te ceny to mi słabo. Kiedyś wymienialem sprzęt co dwa lata i mało dokładałem, teraz chyba będę siedzieć na tym co mam z 10 lat ?

Przecież ZEN3 drogi nie jest.  ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AMDK11 napisał:

 

 Strzał waflowy z jeziora olchowego (Zdjęcie: Intel)
 
Rdzeń GoldenCove jest tak duży że 3MB L3 wygląda jak L2 512KB :E

I jak tam twoje szmatlawce?? Dalej bedziesz pitolil o front endnach itp ?? Sam intel na swoich slajdach zjadl swoj ogon za ktory dalbys sobie reke uciac :lol2:  Przed premiera byles taki aktywny a teraz cisza, gowno wybilo i trzeba je teraz przelknac  wiec pewnie sie nim zaksztusiles :cool: Intel zrobil testy na uposledzonym buildzie AMD z L3 i nawet nie smial porownac swoejgo cpu w temacie content creator z AMD :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Doamdor napisał:

Przecież ZEN3 drogi nie jest.  ?

VIDEO - I killed my 12900K (oops) and delidded it

Ten to jest niezły harkor :D ściąga silikon z IHS'a posługując się procesorem 10900K :hahaha: ("to już breloczek był", martwy 10900k)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Dlaczego nie dorzucisz 300zl do Apexa?? Przeciez Hero to najgorsza i najbardziej przeplacona seria. Taki sredniak podciasgniety pod premium. Porownaj go ze Strix E ;)

Tam gdzie składałem zamówienie nie było innych modeli - jak miałem płacić za strixa F/A niewiele mniej to już wolałem wybrać hero  :)

Teraz czekam na ramy, ale jak na razie w ofercie widzę same dominatory 5200.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, RyszardGTS napisał:

Ten to jest niezły harkor :D ściąga silikon z IHS'a posługując się procesorem 10900K :hahaha: ("to już breloczek był", martwy 10900k)

Jakbym też za darmo dostawał te procesory w takich ilościach, robiłbym to samo.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, dawidoxx napisał:

Tam gdzie składałem zamówienie nie było innych modeli - jak miałem płacić za strixa F/A niewiele mniej to już wolałem wybrać hero  :)

Teraz czekam na ramy, ale jak na razie w ofercie widzę same dominatory 5200.

 

Spokojnie do tygodnia będą wszystkie ? Nikt płyty za 3k ci nie wykupi ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jacekcz napisał:

Jak nie ma jak 32gb ddr 3600 wyrwiesz za 120-140 zaleznie od dnia a tu 140 drozej 

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
42 minuty temu, MaxForces napisał:

Jak nie ma jak 32gb ddr 3600 wyrwiesz za 120-140 zaleznie od dnia a tu 140 drozej 

Dla jednego nie ma dla drugiego jest. Dla mnie to przegięcie żeby 32GB normalnego ramu kosztowało 1500zł. Chyba, że DDR5 mocno odskoczą ddr4 ale to liczyłbym raczej na jakieś następne moduły typu 8800Mhz.

Rozumiem, że to początki produkcji i producenci muszą sobie jakoś odbić. No i sprzęt jest skierowany raczej w stronę ętuzjasfuf.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Fenrir_14 napisał:

Ceny masz przecież na stronie EK ;)..

mam, ceny z tyłka :D 

https://www.ekwb.com/shop/ek-quantum-ultrablock-rog-maximus-z690-extreme-glacial-d-rgb-plexi - 4500zl za to coś XD

 

2400zl za to coś: https://www.ekwb.com/shop/ek-quantum-msi-mpg-z590-carbon-ek-x-d-rgb

2800zl już za to coś: https://www.ekwb.com/shop/ek-quantum-msi-mpg-z690-carbon-ek-x-d-rgb

 

1500-1700zl za to coś: https://www.ekwb.com/shop/ek-quantum-msi-mpg-z490-carbon-ek-x-d-rgb

a nie to nie ! Co to jest?!?! Płyta z blokiem EK o połowę tańsza od bloku :D Myślę, że nie potrzeba tutaj więcej komentaża jak ładnie już bez mydła ludzi chcą :sex: I jeszcze się z tego tofiki cieszą, że przecież na wypasie to swoje kosztować musi. Tak wiem, inflacja, rok czasu trzeba dowalić do pieca :D 

 

Nie zapomnijmy, że część płyty wylądowała teraz na modułach ramu, które przez te rozbudowane konstrukcje MUSIAŁY ZDROŻEĆ! Tylko dla czego płyty nie staniały z tego powodu? XD Samo MSI oceniło, że przez to że część sekcji zasilania z płyty zostanie przeniesiona na pamięć DDR, to ta pamięć podrożeje o 50-60%?  Skądś to chyba wzieli czy nie? Może np z wyliczeń oszczędności na konstrukcji swoich mobasów XD 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stare już..ale może się przyda

 

kLu9JSw.jpg

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...