Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, DjXbeat napisał:

A to ciekawe bo po zdjęciu limitów w testach syntetycznych ~160W pobiera 5600X 6/12 więc 5800X 8/16 pobierze jeszcze więcej ;) 

No to te max 160w ale chwilowe, power limit po zdjęciu to i tak te 144w

Chyba że czegoś nie wiem ale Amd ograniczyło wszędzie ppt maks do 144w nawet po zdjęciu limitów i w 3700x po OC i w 5800x więcej mi nie pobierało

Moze w jakimś small fft czy innym wygrzewaczu dobije do tych 160w, ale cb23 czy kompilacji kodu maks mi te 140w pobierały 3700x/5800x

Edytowane przez wrobel_krk
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DjXbeat napisał:

A to ciekawe bo po zdjęciu limitów w testach syntetycznych ~160W pobiera 5600X 6/12 więc 5800X 8/16 pobierze jeszcze więcej ;) 

To zalezy od napiecia i testu, moj 5800X ustawiony jak w stopce w AIDA stresstest bierze 120W a to nie jest test z pierwszej lapanki ;)  To juz trzeba na sile pałowac cpu jakims Prime i wysokim napieciem, zeby zrobic taki pobor :D

244975478_593360301857827_6122181153435152958_n.png?_nc_cat=108&ccb=1-5&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=kHZV1tVqcxAAX9ATN6I&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=fa685bc88132410c60c8563e0992d59a&oe=61899B4D

 

2 godziny temu, Pitt_34 napisał:

Pisał, że promocja z X-cum, ale kiedy ta promocja była to faktycznie nie było info. Tak czy siak w tej cenie taki zestaw to miodzio. 

Promocja byla w sierpniu, pewnego ladnego poranka siedzac na 11600k znajomy podeslal mi to promo i tak zrodzil sie pomysl zmiany. 30min pozniej bylo juz po promocji i gdyby znajomy jej nie podeslal to nie byloby mowy, zeby to kupil i dalej bym siedzial na intelu. Dzis pewnie bym zmienial na Alderka :D

2 godziny temu, wrobel_krk napisał:

Moze w jakimś small fft czy innym wygrzewaczu dobije do tych 160w, ale cb23 czy kompilacji kody maks mi te 140w pobierały 3700x/5800x

tak bylo!

11 godzin temu, Ogider napisał:

yea

 

Jakie mobo brales i pamieci ??

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bez decyzji w tej sprawie. Nawet nie wiem czy CPU zostawię. Rozsądek z entuzjazmem walczy

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KawiorS napisał:

5800 to jest porażka jeżeli chodzi o temperatury o rozrzut jakościowy chipu. Mam na firmie 4 sztuki i to jest porażka lepiej 5900x

 

Aktualnie bez PBO to CPU jest chłodny. Z PBO bardzo dużo zależy od konkretnej apki czemu? nie wiem. Różnice między apkami przy podobnym obciążeniu potrafią sięgać 20 stopni. Teraz rozrzut jakościowy oprócz najgorszych śmieci to praktycznie wszystkie zachowują się tak samo xD Ogólnie to najlepiej wyłączyć PBO jak się oczekuje sprawności. Utrata wydajności znikoma a nagle zaczynają idealnie działać nowoczesne bajery jak c6 i cppc a przy okazji nie obserwujemy dzikich temperatur. 

2 godziny temu, DjXbeat napisał:

A to ciekawe bo po zdjęciu limitów w testach syntetycznych ~160W pobiera 5600X 6/12 więc 5800X 8/16 pobierze jeszcze więcej ;) 

Wziąć może więcej od 5600x ale w praktyce to nie bo go nie schłodzisz  

13 minut temu, Phoenixsuple napisał:

xD 128 gb/s? To przecież tylko ustawić to jako ram dla apu i unlimited power xD 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Armage169 napisał:

I jest tez asrock ze swoim phantom gaming, który pewnie nie uciągnie nawet 12600k :D

Który to takie jaja robił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, joloxx9 napisał:

Który to takie jaja robił?

Polecam obejrzeć sobie materiał z kanału hwunboxed, w którym brali pod lupę vrm z paru płyt gł. Seria phantom Gaming od asrocka wypadła tragicznie. Zresztą zobacz sobie na vrm z690 phantom Gaming, a potem luknij na vrm z wejściowych płyt gigabyte. 

Edytowane przez Armage169

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale dla jakiej generacji? Sam mam taką płytę i nie zauważyłem żeby coś było nie tak :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, joloxx9 napisał:

No dobra ale dla jakiej generacji? Sam mam taką płytę i nie zauważyłem żeby coś było nie tak :E 

https://www.techspot.com/review/2239-affordable-intel-z590-motherboards/

Tu w teście z 11900k na 4.9ghz 1.35v PCB się nagrzewa do 112 stopni

2.png

Edytowane przez wrobel_krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O lol, to dali dupy. Trzeba będzie zrezygnować z asrocka na przyszłość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że do asrocka dalej nic nie dociera a to już chyba 3 podstawka z gów.... phantomem :-P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, unadarek napisał:

Najgorsze jest to że do asrocka dalej nic nie dociera a to już chyba 3 podstawka z gów.... phantomem :-P 

Łatwiej dodać recenzentów do blacklisty niż coś zmienić. A szkoda bo kiedyś uważałem asrocka za spoko firmę i nigdy nie miałem problemu ze starymi płytami. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się dla 95% użytkowników taki phantom wystarczy, w końcu w grach się nagrzeje do 90 stopni może maks, poza tym kto bierze 11900k i najsłabszą płytę, a potem renderuje filmy:)

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich cenach Z690 tym bardziej ludzie beda szukać tańszych konstrukcji,szczególnie do procesora non k

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Wiadomo to już od dawna, jedyna otwarta kwestia to czy któryś 6+0 trafi jako K (12500K ? :Dbo to nie są odpady więc najlepsze biny 6+0 to byłyby wymiatacze do gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock z170 extreme 4  płyta poezja stabilna,mocarna ,z270 podobnie z370 też niczego sobie   dalej nie wnikałem lub  nie posiadałem asrocków ,trzeba jednak zdać sobie sprawę że z170 ,270 to procki 4/8  więc to inna bajka z drugiej strony wiem że na z170 extreme 4 lądowały 6 i 8 rdzeniowe procki i dawało to radę więc samo to daje do myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wrobel_krk napisał:

https://www.techspot.com/review/2239-affordable-intel-z590-motherboards/

Tu w teście z 11900k na 4.9ghz 1.35v PCB się nagrzewa do 112 stopni

2.png

Prime Z590 10+1 fazy zasilania

Prime Z690 14+1 fazy zasilania

Ciekawe o ile temp spadnie, bo 96C to było nieporozumienie.

Asrock, to już klasyka. :E

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wrobel_krk napisał:

https://www.techspot.com/review/2239-affordable-intel-z590-motherboards/

Tu w teście z 11900k na 4.9ghz 1.35v PCB się nagrzewa do 112 stopni

 

Wiesz ile ciagnie ten proc na takim napieciu ?? Przy ok 1.32v kumplowi bral 350W w Blenderze. Takze o ile mozna fajnie testowac sekcje to w realnym uzytkowaniu nie ma odzwierciedlenia taki pobor.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Wiesz ile ciagnie ten proc na takim napieciu ?? Przy ok 1.32v kumplowi bral 350W w Blenderze. Takze o ile mozna fajnie testowac sekcje to w realnym uzytkowaniu nie ma odzwierciedlenia taki pobor.

A z pracą przy renderingu, obróbce materiałów, gry mocno procesorowe + streaming?

90stopni chyba będzie przy takim użytkowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, wompierz napisał:

A z pracą przy renderingu, obróbce materiałów, gry mocno procesorowe + streaming?

90stopni chyba będzie przy takim użytkowaniu?

Nie chce mi sie analizowac twoich wymyslanych scenariuszy, procesor ustawiamy pod siebie i napewno nie jest to ciagly ponor 350W :lol2: Kazdy cpu da sie ustawic na danym mobo tak, zeby bylo dobrze i tak to podsumuje. A do scenariusza Jw to nie kupuje sie intela ;) Jak stac cie na krecenie cpu pod 350W-400W to stac cie tez na LC, a co za tym idzie nie kupujesz plyty "szrot" i problem sam sie rozwiazuje :thumb:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...