Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Pioy napisał:

Jeżeli to prawda to Intel powinien dostać medal spryciarze.pl

"The Ryzen 9 5950X was tested with the TDP (PL1) set to 105W, while the Core i9-12900K had its PL1 set to 241W. That’s 2.3x more for the latter, making it a very unfair comparison. This means that with the TDPs equalized the performance deltas between the 5950X and the 12900K will be in single-digit figures. Launching a “revolutionary” architecture that’s only 5-10% faster than competitor products which have been around for over a year doesn’t sound very hot, does it?" 

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wynikami i przewagą Intela to jeszcze różnie może być :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to NDA nie jest bezsensu. Na DD4 tej przewagi w ogole moze nie byc zbyt wiele a uwzgledniajac TDP to nie ma oczym gadac. Natomiast najciekawsze jest co daja DDR5 w tych zastosowaniach ktore nas interesuja, bo nie kazdy montuje TB filmy lub obrabia GB obrazki gdzie bandwidth daje boosta.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, eagle napisał:

Jeżeli to prawda to Intel powinien dostać medal spryciarze.pl

"The Ryzen 9 5950X was tested with the TDP (PL1) set to 105W, while the Core i9-12900K had its PL1 set to 241W. That’s 2.3x more for the latter, making it a very unfair comparison. This means that with the TDPs equalized the performance deltas between the 5950X and the 12900K will be in single-digit figures. Launching a “revolutionary” architecture that’s only 5-10% faster than competitor products which have been around for over a year doesn’t sound very hot, does it?" 

Prawda. Przejrzałem slajdy z adnotacjami Intela dość dokładnie w dniu premiery, bo wiem że to kłamcy i manipulatorzy. Pisałem o tym 2 dni temu:

"Intel ustawił 12900K na testy na 241W ("PL1 set to 241W"), a Ryzena na 105W (PL1=105w), natomiast system to WIndows 11 Pro 22000.9, czyli ta padaka z błędem uwalającym wydajność L3 cache Ryzenów:"

07b3c6e85a6e969cbbe8a07a7a10f6741fc0ce7f

(czerwone ramki moje :) )

Edytowane przez DaviM
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, eagle napisał:

Jeżeli to prawda to Intel powinien dostać medal spryciarze.pl

"The Ryzen 9 5950X was tested with the TDP (PL1) set to 105W, while the Core i9-12900K had its PL1 set to 241W. That’s 2.3x more for the latter, making it a very unfair comparison. This means that with the TDPs equalized the performance deltas between the 5950X and the 12900K will be in single-digit figures. Launching a “revolutionary” architecture that’s only 5-10% faster than competitor products which have been around for over a year doesn’t sound very hot, does it?" 

Intel liczy na fanatyków i nie ogarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sultan_kosmitow napisał:

Na DD4 tej przewagi w ogole moze nie byc zbyt wiele a uwzgledniajac TDP to nie ma oczym gadac. Natomiast najciekawsze jest co daja DDR5 w tych zastosowaniach ktore nas interesuja

Ale z czego ma wynikać ta przewaga? Co takiego DDR5 robi ekstra? Brakowało przepustowości w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli chodzi o ASRocka to miałem sporo ich płyt i nie miałem z nimi większych problemów. Trochę problematyczny był model "939Dual-SATA2", ale obsługiwał i AGP i PCI-E (miałem 6800GT na AGP,  a później 7900GT na PCI-E na tym mobo) i akurat to było mi potrzebne. W planie było posadzenie na nim procków na AM2, ale przeskoczyłem na Intela.:szczerbaty: Później nieśmiertelny "P67 Pro3 (B3)", Z97 (albo 87), Z270, Z390 i teraz B550. Problemów większych brak. Ale to, co ASRock odwala przy płytach na Z490, Z590 i teraz Z690 to naprawdę jakaś parodia...:goryl:

6 minut temu, kadajo napisał:

Intel liczy na fanatyków i nie ogarów.

Jak widać po naszym forum, sporo much się złapało na lep.:rotfl: 

Pora odkurzyć nieśmiertelne hasełko z czasów P4

st,small,507x507-pad,600x600,f8f8f8.u2.j 

 

:rotfl:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to male rdzenie na desktopach to one w ogle sensu nie maja poza ratowaniem sie z TDP. Jako trik dla publiki dobre, ale koszt jaki to wprowadza jest bez sensu. AMD ma przewage z dobrym procesem i chipletami. Ryzen jak nie musi to w ogole nie odpala drugiego CCX, a tu wykonaniu Intela mamy fikolki, kombinacje i wmawianie ze to mega rewolucja. Najlepsze do tego, ze nikt z devow w ogle sobie glowy tym nie zaprzatnie by pod to programowac. I caly wysilek jest w kernelu by dobrze zarzadzac a z tym moze byc roznie, bo nie zawsze przerzucanie performancowego kodu pomiedzy threadmi jest latwe i optymalne.

4 minuty temu, Wu70 napisał:

Ale z czego ma wynikać ta przewaga? Co takiego DDR5 robi ekstra? Brakowało przepustowości w grach?

W grach to brakuje mocy GPU a nie CPU, chyba ze ktos ma faze na 300fps

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam złapało - zawsze będzie można zwrócić jesli wyjdą jakieś  szopki  4 listopada :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sultan_kosmitow napisał:

Najlepsze do tego, ze nikt z devow w ogle sobie glowy tym nie zaprzatnie by pod to programowac. I caly wysilek jest w kernelu by dobrze zarzadzac

Bo to jedyna szansa na sukces tego rozwiązania ;-)

2 minuty temu, sultan_kosmitow napisał:

W grach to brakuje mocy GPU a nie CPU, chyba ze ktos ma faze na 300fps

No to skąd ma się brać ta przewaga DDR5? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sultan_kosmitow napisał:

W sumie to male rdzenie na desktopach to one w ogle sensu nie maja poza ratowaniem sie z TDP. Jako trik dla publiki dobre, ale koszt jaki to wprowadza jest bez sensu. AMD ma przewage z dobrym procesem i chipletami. Ryzen jak nie musi to w ogole nie odpala drugiego CCX, a tu wykonaniu Intela mamy fikolki, kombinacje i wmawianie ze to mega rewolucja.

Będziecie mocno zaskoczeni efektywnością energetyczną ;) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DjXbeat napisał:

Będziecie mocno zaskoczeni efektywnością energetyczną ;) 

Dokladnie :cool3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efektywność będzie tylko przy użyciu małych rdzeni, ale nawet one żeby pracowały na poziomie Skylake to nie będą brały mniej niż 45W. 

Jeśli najgorszy scenariusz się sprawdzi to mamy kolejnego Pentiuma IV, przekombinowanie, podbicie kaszy, zwiększenie potoków i tak wszystko jak krew w piach. Tutaj potrzeba rewolucji a nie kolejnej ewolucji Core. 

 

 

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, DjXbeat napisał:

Będziecie mocno zaskoczeni efektywnością energetyczną ;) 

Jeśli Intel nie kręci to przy 65w 12900k będzie na poziomie 11900k 250w wielowątkowo:

2021-10-27-image-3.jpg

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wykresis ma tyle pytan ze nie wiadomo co testowali. Niestety bez dokladnego opisu to mozna sobie wrzucic co sie chce byle wykres pokazywal to co chcemy zaprezentowac. Adnotacja results may vary jest znamienita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, wrobel_krk napisał:

Jeśli Intel nie kręci to przy 65w 12900k będzie na poziomie 11900k 250w wielowątkowo:

Nie kręci ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, sultan_kosmitow napisał:

Ten wykresis ma tyle pytan ze nie wiadomo co testowali.

  Czyli nic nie wiadomo ale Ty juz wiesz ze nie maja sensu ;) Beda testy to zobaczymy, z samych zapowiedzie to wcale tak glupio sie nie zapowiada

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiaja sie info ze bez AIO do I9 nie ma co sie zblizac. Procek jest goracy a na niektorych plytach dobrej wiezy sie nie zamontuje do chlodzenia -> Asus Strix

8 minut temu, Wu70 napisał:

ale Ty juz wiesz ze nie maja sensu

Jesli chcesz cos zaprezentowac, to zaprezentuj cos co jest mierzalne i wytlumaczalne. Z tego wykresu nie wiemy co bylo testowane, a chyba chcemy wiedziec by to powtorzyc i zobaczyc czy kalibracja byla dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sultan_kosmitow napisał:

Jesli chcesz cos zaprezentowac, to zaprezentuj cos co jest mierzalne i wytlumaczalne. Z tego wykresu nie wiemy co bylo testowane, a chyba chcemy wiedziec by to powtorzyc i zobaczyc czy kalibracja byla dobra.

Ja nic nie prezentuje bo nic nie mam, czekam na testy. Ty zaprezentowales ze w ogole sensu nie maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Wu70 napisał:

zaprezentowales ze w ogole sensu nie maja.

Napisalem ze wykresy od Intela sa slabe bo nie opisuja co bylo testowane i jak. Sorry, ale jaraniem sie tym co korpo na slajdach pokazuje jest glupie. Kazdy kto pracuje w korpo wie, ze na slajdach jest to co chce sie pokazac a nie to co jest rzeczywistoscia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, unadarek napisał:

Asrock z170 extreme 4  płyta poezja stabilna,mocarna .....z drugiej strony wiem że na z170 extreme 4 lądowały 6 i 8 rdzeniowe procki i dawało to radę więc samo to daje do myślenia.

Ja mam właśnie taką konfigurację 8/16 na z170 Extreme4. W OCCT z AVX sekcja się nagrzewa max do 85`C

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sultan_kosmitow napisał:

Napisalem ze wykresy od Intela sa slabe bo nie opisuja co bylo testowane i jak. Sorry, ale jaraniem sie tym co korpo na slajdach pokazuje jest glupie. Kazdy kto pracuje w korpo wie, ze na slajdach jest to co chce sie pokazac a nie to co jest rzeczywistoscia :)

Jak nie wiesz co napisales to sprawdz na samej gorze strony ;) Nie wiem kto sie jara wiec nie wiem z kim rozmawiasz, ja czekam na testy a zapowiedzi wydaja mi sie ciekawe i tyle. Kierunek tez nie wydaje sie bez sensu jak to ujales bo AMD w to idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Wu70 napisał:

Kierunek tez nie wydaje sie bez sensu jak to ujales bo AMD w to idzie

Nie wiem, gdzie znalazłeś tego typu informację, ponieważ AMD nie planuje architektury hybrydowej w najbliższych latach (Zen 4/Zen 5), co wynika z prozaicznego faktu, że ich duże rdzenie są znacznie bardziej efektywne od intelowskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doprecyzuje na desktopie to nie ma sensu. W laptopach male rdzenie maja duzo sensu, ze wzgledu na inna specyfike zadan dla wiekszosci uzytkownikow.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, darkonza napisał:

27_amd_ryzen_8000_pojawily_sie_pierwsze_

Z całym szacunkiem ale to ma być jakiś niepodważalny dowód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W Fermi to był problem sprzętowy zbyt niskie ustawione napięcie na GPU dla niektórych sztuk. Problem dotyczył głównie kart z niskim ASIC. W momencie kiedy NV mocno poprawiła stery to była dosłownie plaga w przypadku podkręconych modeli.
    • Dobra zaraz spróbuje i coś naskrobie.
    • Nie no to już jest po prostu dramat myślowy... Chłopskiego rozumu opartego o szczątkowe informacje nic nie pokona. Bo przecież walić dziesiątki lat globalnych pomiarów satelitarnych na podstawie których zweryfikowano poprawność wielu danych. Walić w ogóle całą metrologię, a rozpatrywanie 70 lat (nie 50) to przecież za krótki okres czasu by wychwycić w ogóle trendy jak zmienia się lokalny klimat w wyniku rozwoju przemysłowego na danym terenie i jak pewne zjawiska globalne również na niego wpływają całościowo   Po czym samemu dać wykres, w którym widać znacznie szybszą linię wzrostu po tak zwanej małej epoce lodowcowej, niż po wszystkich pozostałych, po których często były różne dość poważne zjawiska naturalne, a po małej epoce lodowcowej w zasadzie głównym czynnikiem jest rozwój przemysłowy... Ponadto kwestionujesz pomiary pokazując jednocześnie model oparty o badania słojów drzew skorygowany obliczeniowo pochodzący z 2005 roku, który na przestrzeni 20 lat został dopracowany, a przede wszystkim zaczęto szukać informacji co spowodowało tak zwany średniowieczny okres cieplny. Tylko zestaw to sobie z danymi aktywności wuklanicznej i promieniowania słonecznego w tym okresie. Znów wyjdzie że przyczyna była naturalna. Co więcej drugi wykres który to sugerujesz jako ten dla zwolenników teorii o globalnym ociepleniu, uwzględniał wyłącznie badania słojów drzew i został dawno odrzucony... No ale tak, miarka z dokładnością do dziesiątych części milimetra w ciągu 50 lat zmieniła się nie do poznania, tak jak pomiary temperatury z dokładnością do dziesiątych części stopnia Celsjusza, więc pomiary należy wywalić   Ile jeszcze wygibasów tutaj się odwali, których przyczyną będzie niekompletność informacji lub brak chęci do poszukania a jedynie wyszukiwanie tego co pasuje?    
    • Złapanie i odesłanie to nie takie proste. Estonia to sobie mówiła i szybko się z tego wycofała dlatego dziwi mnie wypowiedź polskiego ministra. Zobaczymy.
    • Przecież na lolegro masz tego w pyte od 10pln wzwyż
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...