Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest oczywista - żeby 10-letnia, kiepsko zoptymalizowana gra była w ogóle brana pod uwagę przy robieniu testów, jej popularność musiałaby znacznie przebijać nowe produkcje z tego gatunku. Według dostępnych danych tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tomcug napisał:

Sprawa jest oczywista - żeby 10-letnia, kiepsko zoptymalizowana gra była w ogóle brana pod uwagę przy robieniu testów, jej popularność musiałaby znacznie przebijać nowe produkcje z tego gatunku. Według dostępnych danych tak nie jest.

BO NIE MA JEJ NA STEAMIE a blizzard nie udostępnia takich statów.

To czemu w testach nie ma też nigdzie ApexLegeneds? Na samym tylko steemie sporo jest tam osób. A obstawiam że większość leci przez Orygina więc do statów się nie wlicza. I tyle z tych statystyk właśnie wychodzi.

 

Pozatym pytam na forum czy ktoś odpaliłby test z obecnych tutaj osób czy nie ma opcji? 

IThardware nie musisz skazić testami SC2 ;) Ale weź mi powiedz, kto niby graw  to i jak to obronisz:

Crysis 3 Remastered,

Death Stranding

Dying Light

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może dlatego, że to gra tylko MP i w takich grach, o ile nie można nagrać powtórki, robienie powtarzalnych testów jest ekstremalnie trudne.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W apexa są testy, ale szczątkowe. Niestety nie da się nigdy powtórzyć tego samego, chyba że jest jakiś mod z mapą . Na strzelnicy na 10700k fps mocno pływały, na zen3 tego zjawiska nie ma, więc porównywanie tam też jest bez sensu (mimo, że w gameplayu na 10700k fps były zbliżone do tych na zen3, a według strzelnicy różnica jest ogromna). W warzone też jest ciężko zrobić testy, można niby zrobić podczas treningu, ale to nie oddaje wydajności cpu (nawet przy największym dymie 5900x się potężnie nudzi, gdzie w normalnej grze, 5900x ma już coś do robienia). I w treningu to fps zależą głównie od gpu. Może akurat ktoś puści to demo sc2 na 12gen, tylko też wypadałoby nagrać jak się zachowują fps w danym momencie, według mnie teraz 12gen w tej grze zamiata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@forum wooow No ładnie poszły pamiątki. 

Będę uderzał po profil biosu do Ciebie :)

Jak już wszystko doszlifujesz tip top 

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, novi napisał:

.. Może akurat ktoś puści to demo sc2 na 12gen, tylko też wypadałoby nagrać jak się zachowują fps w danym momencie, według mnie teraz 12gen w tej grze zamiata. 

:cassetete:

se kup i sprawdź bo nikt Ci nie powie, najwyżej  :Crash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadałem już podobne pyt., ale się nie doczekałem odpowiedzi: czy przesiadka z pamiątek 3000/3200 MHz na 3600 CL16 ma sens w przypadku 12700k/12900k?

(w testach zawsze 3600 były tymi które pokonywały / były on-par z DDR5...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie AiO pod LGA1700?

Większość starych ponoć nie ma dobrego styku z IHS, a w jednym z największych sklepów jak pofiltrowałem po LGA1700 to wyskoczyły 2 modele gigabyte za ~1k.

W pozostałych nie ma nawet takiego filtra dostępnego.

 

Ktoś doradzi coś za 400-600zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Gravitational napisał:

jakie AiO pod LGA1700?

Większość starych ponoć nie ma dobrego styku z IHS, a w jednym z największych sklepów jak pofiltrowałem po LGA1700 to wyskoczyły 2 modele gigabyte za ~1k.

W pozostałych nie ma nawet takiego filtra dostępnego.

 

Ktoś doradzi coś za 400-600zl?

Większość producentów wysyła już darmowe adaptery pod 1700. Nawet phanteks który jest chyba świeżakiem w AiO już rozsyła zapinki. 
Jesli nie spieszy Ci się bardzo bo czekasz na ddr5 to zamów jakie Ci odpowiada i pisz so producenta. Albo najpierw napisz potwierdź ze już wysylaja a nie po nowym roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gravitational napisał:

zadałem już podobne pyt., ale się nie doczekałem odpowiedzi: czy przesiadka z pamiątek 3000/3200 MHz na 3600 CL16 ma sens w przypadku 12700k/12900k?

(w testach zawsze 3600 były tymi które pokonywały / były on-par z DDR5...)

Zależy co to za kości, jak tu i tu bdie to pewnie podobnie je ustawisz pod 4000.

Jak paździerz zmieniany na bdie to warto

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomcug napisał:

Sprawa jest oczywista - żeby 10-letnia, kiepsko zoptymalizowana gra była w ogóle brana pod uwagę przy robieniu testów, jej popularność musiałaby znacznie przebijać nowe produkcje z tego gatunku. Według dostępnych danych tak nie jest.

Mam nagrane demko do testowania SC2 jakbyś chciał :szczerbaty: SC2 ostatnio sprawdzałem 8lat temu :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki, aczkolwiek rozważania o Starcrafcie są zaiste fascynujące, zauważyłem że w X-kom dają do Adlera jakiś zestaw softu od Intela, wie ktoś co tam jest w środku?   :E 
Bo nazwa Intel 2o21q4_ch4nn3l_sp3c14l1ty_bvndl3 za wiele nie mówi.  :D 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Gravitational napisał:

W związku z tym że czekam na 12700KF, wymieniłem pamięci (32GB) - bo widziałem że na testach najlepiej wychodzą te 3600MHz, doganiają albo nawet wyprzedzają DDR5.

z: Corsair Vengeance LPX 32GB (4x8) 3000 MHz CL16 (@3200 MHz @ 1,42V)

na:

2x16: Ripjaws V, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL16 

 

Dobra inwestycja, czy wywalenie 8 stów w błoto?

Te Ripjawsy to raczej nie na Bdie bo mają CL16-19-19-39, więc może być ciężko z zawężaniem timingów jeśli chciałbyś to robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
57 minut temu, Mar_S napisał:

A tak z innej beczki, aczkolwiek rozważania o Starcrafcie są zaiste fascynujące, zauważyłem że w X-kom dają do Adlera jakiś zestaw softu od Intela, wie ktoś co tam jest w środku?   :E 
Bo nazwa Intel 2o21q4_ch4nn3l_sp3c14l1ty_bvndl3 za wiele nie mówi.  :D 


 

Pewnie to mityczne DLC od Intela robiące z I5 I9.:rotfl::rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najtańszych zestawów i5 + msi a-pro 4133 gear1 :D

4133_14_15_14-png.2532200

  • Like 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dwustronnych :szczerbaty: 

Ale nadmuch widać jest, ale szkoda, że 1T nie pykło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wu70 napisał:

Jeden z najtańszych zestawów i5 + msi a-pro 4133 gear1 :D

 

Ciekawe co to za bios jak ktos tu wczesniej wspomnial bo na stronie takiego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Ciekawe co to za bios jak ktos tu wczesniej wspomnial bo na stronie takiego nie ma.

Na forach są jak zawsze, na msi z490 tak testowałem mnóstwo biosów. Do z690 widziałem już bety do asusa i msi, tutaj jest ten ze screena 1.13 a-pro + chyba wszystkie pozostałe modele:

https://drive.google.com/drive/folders/10mMb4Ne8_Kv4O6n_XYORglTuPXYthIjw

Wygląda na to że (w kontekście ramu DDR4) MSI ma świetne biosy od początku, asus od bety, a gigabyte chyba najbardziej potrzebuje i nic jeszcze nie dostał

Edytowane przez Wu70
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie Fuma 2 schłodzi procka 12600k ? Wie ktoś czy producent tego chłodzenia wysyła zapinki na nowy socket ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, special5 napisał:

Chłodzenie Fuma 2 schłodzi procka 12600k ? Wie ktoś czy producent tego chłodzenia wysyła zapinki na nowy socket ? 

Będzie ok.

Napisz do nich.

https://www.scythe-eu.com/en/products/pc-accessory/lga1700-mounting-kit.html

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Tomcat napisał:

Jak cena będzie 1k, to lekko bez sensu - brak małych rdzeni, brak grafiki i niskie takty, gdy 1200k kosztuje 1400?
Przy zestawie procek , płyta i pamięci w okolicy 2,5-3k, to te 4 stówki nie robią aż takiej różnicy.
Za 800 zetafonów to zamiotło by chyba każdego Ryzena w grach.... To było by za piękne

Ten 1000zł to już absolutny max, licząc z podatkiem januszowych sklepów, 1000zł to max granica dla 12400F. 800zł? ciężko będzie. "Typową wyjściowo-ustaloną-rynkową" ceną 11400F było 800-850zł, przeważnie kręcił i kręci się w tych okolicach, czasami na promocjach jest taniej. Myślę że realną ceną za 12400F będzie 850-900zł.

No i ceny płyt, bo seria Z690 jest widocznie droższa od Z590. Jak przesadzą z cenami B660 to spadnie opłacalność w stosunku do Ryzenów, a co do budżetówek H610 to nawet niech nie robią takiego numeru że najprostsze H610 mogłyby się zaczynać od np: 400-450zł :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, samsung70 napisał:

 

To znaczy że pewnie znów "intel nas pokocha od tyłu" :E  jak to robi od lat... "dwie generacje i do domu", tzn nowa podstawka ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...