Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to przecież ty jako chuck powinieneś mieć tam "wszystkie" :E 

Edytowane przez Send1N
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maras2574 napisał:

Proszę mi zmienić w "formularzu", nowe SP to 76 ;)  nie 69 :E

 

Nowa sztuka? ?

Edytowane przez wkamil73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Walker1982 napisał:

Widocznie po kopie z  półobrotu procek sie zdegradował :)

 

To jeszcze raz mu daj ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maras2574 napisał:

Proszę mi zmienić w "formularzu", nowe SP to 76 ;)  nie 69 :E

Witamy na pokładzie nowego lidera w kategorii wagowej i7 :D bardzo ładne P

i9: 85 (88/63)
i7: 76 (86/57), 72 (81/54), 70 (82/47), 69 (79/51)
i5: 81 (89/66), 54 (58/48), 53 (60/41)

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, forum napisał:

@wkamil73

Tak sie zastanawialem nad aio ek,jest teraz chyba -30% na drgb na stronie ek.

Pompa jest slyszalna w idle? moglbys wrzucic aide extreme stability test z 5 minut? z widocznym power package,napieciami i rpm na wentylatorach ek?

Tak to wygląda. CPU stock, napięcia auto. Póki co szlifowałem pamięci :)

97cfL2A.pngZwGqLBG.pngGONqTvj.png

Gyfxk4r.png

A apropos pamięci, to takie coś udało mi się wyrzeźbić. 

ZIFCu3I.pngUhJOAlr.png

Podziękowania dla kolegów

@Phoenixsuple

 i @Wu70

za pomoc i cenne uwagi :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Win 10 czy Win 11??

11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wu70 napisał:

Witamy na pokładzie nowego lidera w kategorii wagowej i7 :D bardzo ładne P

i9: 85 (88/63)
i7: 76 (86/57), 72 (81/54), 70 (82/47), 69 (79/51)
i5: 81 (89/66), 54 (58/48), 53 (60/41)

Krótka przypowieść o SP. Mój i9 ma 83 (90/68), znajomy 84 (90/72). Drugi proc za cholerę nie chce pracować na moim profilu - IMC nawet na 4000 ledwo jedzie, a same P-core chcą jednak więcej papu do 5G niż mój. Tylko E-cores się zgadzają bo potrafią o ten jeden mnożnik wyżej robić. Tak że o. To takie porównywanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety czasami tak jest, ostatnio próbowałem inną sztukę R9 5950X, według CTR miała dużo lepsze rdzenie a za cholerę nawet nie chciała ruszyć na 3800MHz IF, kiedy stara sztuka z dnia premiery od tego czasu robiła 3800 bez zająknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Lancer napisał:

Krótka przypowieść

To raczej przypowieść o nie zrozumieniu SP :D Po pierwsze nie dotyczy IMC, na ogól lepszy cpu ma lepsze IMC ale SP nie jest od tego. Po drugie to tylko ogólny wskaźnik do szybkiego sortowania i w tym spisuje się idealnie, to nie jest tak że 2x SP90 to identyczne sztuki bo jakość cpu określa więcej zmiennych, przede wszystkim poszczególne rdzenie się różnią więc jeśli ktoś nie potrafi tego wykorzystać może pompować napięcie przez najsłabszy rdzeń.

Ale dzięki za info o Twojej sztuce, dopisuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Predykcje sobie można generalnie wsadzić ale Panowie IMC to jest zupełnie odrębna sprawa od rdzeni. Na 3800x miałem jajka naprawdę niezłe a IMC max 3733. Znowu na R5 3600 miałem rdzenie dosłownie z gówna nawet 4.2 nie robiły a IMC był z kamienia i cuda na kiju było można robić. Na 5800x mój najgorszy rdzeń według indexu idzie na 4.8 kiedy drugi najszybszy rdzeń składa się powyżej 4.7 na solidnym obciążeniu a na manualu ledwo 4675 MHz wyciąga 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadl ktos z 10700 non K na 12600k/12700k? Oplaca sie taki upgrade? Interesuje mnie glownie CS GO, a tam podobno jest spory boost wzgledem poprzednich prockow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, Wu70 napisał:

To raczej przypowieść o nie zrozumieniu SP :D Po pierwsze nie dotyczy IMC, na ogól lepszy cpu ma lepsze IMC ale SP nie jest od tego. Po drugie to tylko ogólny wskaźnik do szybkiego sortowania i w tym spisuje się idealnie, to nie jest tak że 2x SP90 to identyczne sztuki bo jakość cpu określa więcej zmiennych, przede wszystkim poszczególne rdzenie się różnią więc jeśli ktoś nie potrafi tego wykorzystać może pompować napięcie przez najsłabszy rdzeń.

Ale dzięki za info o Twojej sztuce, dopisuję :D

Ależ ja to wiem. Po prostu nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak dużo więcej. i9 wcześniejszych generacji trochę przeleciało i w IMC między sztukami zawsze mieliśmy znacznie mniejsze różnice w praktyce. W samych rdzeniach przy względnie niskich zegarach (do 5G) proce o tym samym VID były ze jako tako porównywalne, różnice większe wychodziły na wyższych zegarach, gdzie także tabele już widocznie się rozchodzą. Tu VID przy 5G dla obu jest niemal bliźniaczy, a w praktyce wyszło jakby miały zupełnie inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Art385 napisał:

Predykcje sobie można generalnie wsadzić

Chyba nie bardzo wiesz co piszesz ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lancer napisał:

Tu VID przy 5G dla obu jest niemal bliźniaczy, a w praktyce wyszło jakby miały zupełnie inne.

Przy wyższych zegarach temperatury mają bardzo duży wpływ na stabilność i wymagane napięcie, z tego wyszły pewnie większe różnice niż z jakości cpu jesli porównujecie dwa oddzielne konfigi.

SP spisuje się rewelacyjnie ale nie w szukaniu różnic między SP80 i 81 a tym bardziej tym samym SP ;-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Wu70 napisał:

Przy wyższych zegarach temperatury mają bardzo duży wpływ na stabilność i wymagane napięcie, z tego wyszły pewnie większe różnice niż z jakości cpu jesli porównujecie dwa oddzielne konfigi.

Nie. Wyraźne różnice mogą wyjść jeśli temp jest różne w o okolicach 10 stopni, a nie 2-3 i w finale sprawdzane na tym samym sprzęcie. 0,04V według mnie to nie jest mało.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Wu70 napisał:

Przy wyższych zegarach temperatury mają bardzo duży wpływ na stabilność i wymagane napięcie, z tego wyszły pewnie większe różnice niż z jakości cpu jesli porównujecie dwa oddzielne konfigi.

SP spisuje się rewelacyjnie ale nie w szukaniu różnic między SP80 i 81 a tym bardziej tym samym SP ;-)

 

Obecnie Alder ma dosc wysokie Biny, przy 11th to byla taka loteria, ze widzialem 11900k z SP54 i byl to kasztan, a znajomy sciagal z USA SP97 i to byla perełka. W przypadku 12th widac, ze jakos krzemu jest zdecydowanie lepsza i nie ma takich przepasci, a co za tym idzie latwo trafic w miare solidna sztuke wiec wiecej osob jest szczesliwszych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Chyba nie bardzo wiesz co piszesz ;)

a przeczytałeś co napisałem? Czy za bardzo nie wiesz co czytasz ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d1863e721c8888f1.jpg

 

Alder mega szybkie L3 no i niezłe przykrywa narzut sterownika radeona

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, Meuron napisał:

DDR5 dzisiaj przyszło,

?Do mnie też - jest fajnie/fajniusio - czekam tylko jeszcze na BQ i w nadchodzącym weekendzie składanko

https://imgupload.pl/zdjecie/PNJur

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Art385 napisał:

a przeczytałeś co napisałem? Czy za bardzo nie wiesz co czytasz ;) 

Doskonale zrozumialem ale to nic nie zmienia w kwestiu glupoty ktora podkreslilem, a ktora napisales ;) Ale rozumie, nie siedzisz na Intelu i nie binowales nigdy prockow porzez SP.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Doskonale zrozumialem ale to nic nie zmienia w kwestiu glupoty ktora podkreslilem, a ktora napisales ;) Ale rozumie, nie siedzisz na Intelu i nie binowales nigdy prockow porzez SP.

Proszę cię przecież odnosiłem się do postu który wskazywał na nierówności w zakresie tam 10 pkt punktów. W takich zakresach to nawet bios poprzestawia liczby i predykcje w tym zakresie można sobie wsadzić, bo wyniki na danych sztukach mogą być zgoła inne niżby wskazywała liczba. Ty sobie pewnie od razu założyłeś, że mowa o różnicy 50 i postanowiłeś to podkreślić. Tak było? Czy e tam? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, oh,shut up napisał:

Tak się zastanawiam dlaczego robicie 3800 4000mhz na ciasno cl14 cl15 zamiast spróbować polecieć np 4400/4800 cl19-19-19 cr1? Taktowanie prawie jak ddr5 a opóźniania o połowę niższe.

 

Testował ktoś?

Bo Gear1 więcej nie ogarnia? ?

btw....

9NwGbKD.png

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...