Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, sandisk13 napisał:

Taka sztuka mi się trafiła. To średniak, czy raczej kasztan?photo_2021-12-01_22-55-57.thumb.jpg.e91f61826f53e5d27b9c9e703b80d3a9.jpg

Jak 12700k to super selekt, jak 12900k to lepszy sredniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Jak idzie zabawa sprzetem?? Nic nie wrzucasz, niepodobne do ciebie :D

Ano, bo tak naprawdę "mojej" platformy jeszcze nie odpaliłem.

Proc, zapinki, chłodzenie, płyta i nowy zasilacz są. Czekam na DDR5 na Samsungach i wtedy dopiero będzie zabawa.

Obecny 12700K na powietrzu z TUF'em DDR4, którego widziałeś poleciał do nowego kompa dla siostry.

Też już dawno chciałbym sprawdzić SP tych procków u mnie, ale nie mam ochoty kupować czegokolwiek na DDR5 aby odpalić Strix'a i sczytać predykcje.

 

A Tobie jak platforma przypadła do gustu? Jesteś zadowolony z przesiadki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Griszah napisał:

Raczej wylazło z pod ziemi, bo nie dając cashback na starcie samo się zaorało. 

No nie wiem - tak czy siak msi wyglądało cenowo dobrze przy strixach- a teraz to już w ogóle overkill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, srekal34 napisał:

12900k to lepszy sredniak.

Niezle głupoty palisz jak to jest średniak ?

9 godzin temu, sandisk13 napisał:

Taka sztuka mi się trafiła. To średniak, czy raczej kasztan?photo_2021-12-01_22-55-57.thumb.jpg.e91f61826f53e5d27b9c9e703b80d3a9.jpg

Bardzo dobra sztuka i nie jest to zaden średniak, nie jest to tez selekt ale można powiedzieć, ze górna polka ;) 

10 godzin temu, Ogider napisał:

Powinieneś dostać email po zgłoszeniu. Tam będzie login i pass . Potem można dodać zdjęcia do wysłanego zgłoszenia.

Anulowałem wczoraj zanim przeczytałem ale już rano poleciało nowe zgłoszenie. W sumie to i nawet lepiej bo kupiłem 17tego Listopada to dziś lepiej pasuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie warto kręcić RING-a ?

Na chwilę obecną mam

Pcores 5Ghz

Ecores 4GHz

Na chyba całkiem niskim napięciu 1.205V

Testowałem jeszcze 5.1/4.1 , ale już znacznie więcej napięcia potrzeba 1.275V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, TheMr. napisał:

 

Zmienili tyt tego filmu oraz avatar ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Zmienili tyt tego filmu oraz avatar ?

Może obejrzeli własne dzieło na YT i zmienili zdanie :rotfl:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Intel paluszkiem pomachał ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zhao napisał:

No nie wiem - tak czy siak msi wyglądało cenowo dobrze przy strixach- a teraz to już w ogóle overkill

Jeśli chodzi o topowe płyty to Msi ma takie same ceny praktycznie jak Asusa zresztą u innych jest podobnie , ceny płyt głównych wzrosły drastycznie.

37 minut temu, wkamil73 napisał:

Może obejrzeli własne dzieło na YT i zmienili zdanie :rotfl:

Raczej poczytali komentarze :) punkt widzenia zależy od punktu siedzenia a raczej czytania :D

Edytowane przez Blejdos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit. W sumie na tym video jest kilka zdań tylko w tej sprawie. Kasuję.

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, IceMan75 napisał:

Panowie warto kręcić RING-a ?

 

Oczywiscie, ze warto na Intelu krecic ring, to zawsze byla podstawa przy OC, ktora ladnie tez usprawnia podsystem pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Blejdos napisał:

Jeśli chodzi o topowe płyty

No ja tu nie widzę posiadaczy takiego np asusa formuły - raczej przeważa strix a z ddr4 na czele i tu takie msi cenowo gniecie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Zhao napisał:

No ja tu nie widzę posiadaczy takiego np asusa formuły - raczej przeważa strix a z ddr4 na czele i tu takie msi cenowo gniecie 

Oszukali nas, banda Ausowych decydentów :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Zhao napisał:

No ja tu nie widzę posiadaczy takiego np asusa formuły - raczej przeważa strix a z ddr4 na czele i tu takie msi cenowo gniecie 

Ja mam przykładowo Hero , Strixy są nie wiele tańsze Msi te topowe pozycje ma w podobnych cenach , a jeszcze nie pokazali wszystkiego chociażby Goodlike :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Niezle głupoty palisz jak to jest średniak ?

 

Chyba ty jednak musisz zmienic dilera. Czysta statystyka. 40% premierowych 12900k ma sp>90. Info od goscia ktory przewalil juz ponad 200 oemow.

Wiec sztuka 12900k z sp<90 jest lepszym, ale wciaz sredniakiem. Tym bardziej ze egzemplarzy z sp nizszym niz 80 jest 15%. 

To nie 11 seria gdzie do x900k pakowali slabe sztuki. 

Z 3 moich bliskich znajomych z 12900k kazdy ma sp wyzszy niz 90.

Edytowane przez srekal34
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, srekal34 napisał:

Chyba ty jednak musisz zmienic dilera. Czysta statystyka. 40% premierowych 12900k ma sp>90. Info od goscia ktory przewalil juz ponad 200 oemow.

Wiec sztuka 12900k z sp<90 jest lepszym, ale wciaz sredniakiem. Tym bardziej ze egzemplarzy z sp nizszym niz 80 jest 15%. 

To nie 11 seria gdzie do x900k pakowali slabe sztuki. 

Z 3 moich bliskich znajomych z 12900k kazdy ma sp wyzszy niz 90.

200 oemow to zadna statystyka oraz twoje znajomki, rozumiem ze te 40% to wszystkich opuszczonych z fabryk a nie te 200 oemow;)  Spoko mozesz sobie to nazywac sredniakiem :lol2: Nikt ci nie broni.

Gdyby procesor mial tylko duze rdzenie i tak jak widac po wyniki SP95 P-Core to wtedy tez bys napisal, ze sredniak :lol2: Sledze SP odkad asus wprowadzil to do swoich plyt i niezalazenie od generacji SP87 a tym bardziej 95 na duzych rdzeniach to nie jest zaden sredniak. To, ze w 12th jest wiecej lepszych binow nie powoduje nagle , ze jak ktos ma cos ponizej 90 ogolnego SP to nagle sredni wynik, to tylko twoj wymysl.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Armage169 napisał:

Może być zdjęciem przedstawiającym zegarek na rękę i tekst
OHO zakładam że z690 a pro wymiecie ze sklepów8:E

Ktoś wie, czy oni restrykcyjnie podchodzą do zakupów na firmę? :D w regulaminie niby firmy są wyłączone, ale może do JDG podchodzą jakoś inaczej? xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900 euro za 2x16GB 6000 CL40 Trident Z w Casekingu. Jprdl.
Przez ~60 sekund były "auf lager 3-5 werktage" ale juz skoczyly na unbekannt. Coś czuję że ceny płyt Z690 D4 niedługo polecą w górę a D5 mocno w dół :E

Edytowane przez
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do  tego  Cashbacku od  MSI   oni  tam  wołają   o jakiś  kod  CHK  na pudle go brak  ,  to co mam płytę  wyciągać z obudowy ?   Ich tam w  tym  MSI  powaliło  okrutnie chyba albo to celowa  zagrywka , niby mogę dostać 250zł zwrotu ale jak mam wszystko rozkręcać to  średnio mam na to chęć .  Chyba że ten numer CHK  można  jakoś wykombinować inaczej ?

Edytowane przez Bemx2k
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, napisał:

900 euro za 2x16GB 6000 CL40 Trident Z w Casekingu. Jprdl.
Przez ~60 sekund były "auf lager 3-5 werktage" ale juz skoczyly na unbekannt. Coś czuję że ceny płyt Z690 D4 niedługo polecą w górę a D5 mocno w dół :E

LoL to teraz żałuje że nie kupiłem Team Force 6000Mhz cl36 w Uk.Scan po 2.5 mogłem kupić , miałem już je w koszyku , ale se pomyślałem że drogo :D , to teraz sobie poczekam na takie ceny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bemx2k napisał:

Wracając do  tego  Cashbacku od  MSI   oni  tam  wołają   o jakiś  kod  CHK  na pudle go brak  ,  to co mam płytę  wyciągać z obudowy ?   Ich tam w  tym  MSI  powaliło  okrutnie chyba albo to celowa  zagrywka , niby mogę dostać 250zł zwrotu ale jak mam wszystko rozkręcać to  średnio mam na to chęć .  Chyba że ten numer CHK  można  jakoś wykombinować inaczej ?

Nie musisz nic rozkrecac, dzis robilem foto naklejki na zlaczu zasilania 24pin, jedynie co musialem zrobic to do zjecia wypiac kabel ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kupić płytkę D4 i dobre DDR4 które spokojnie oblatują większość obecnych DDR5 w grach i niech śmiedzele skalperzy się bujają za takie ceny.

Zamówiłem w LDLC 6000 CL36 za €534, kiedy będą to będą. Na razie mam 2x8 3600 C16 B-Die także żadna strata.

Edytowane przez
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, napisał:

Po prostu kupić płytkę D4 i dobre DDR4 które spokojnie oblatują większość obecnych DDR5 w grach i niech śmiedzele skalperzy się bujają za takie ceny.

Zamówiłem w LDLC 6000 CL36 za €534, kiedy będą to będą. Na razie mam 2x8 3600 C16 B-Die także żadna strata.

gdzie zamawiałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LDLC, Francja. Pisze że czas dostawy minimalnie 15 dni ale nie pali się.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...