Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, napisał:

LDLC, Francja. Pisze że czas dostawy minimalnie 15 dni ale nie pali się.

Nawet mi się www nie otwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ldlc.com/

Może mają regioblocka? LDLC to dealer Nv FE na Francję i Belgię (do NL już nie chcieli wysyłać, dla NL jest NotebookBilliger NBB) ale inne sprzęty już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedlem z 7700K na 12700KF, wsadzony na TUFa Z690 z DDR4. Jako cooler zastosowalem teoretycznie niekompatybilny dark rock 3. Montaz coolera okazal sie byc bezproblemowy. Troche sie obawialem temperatur - na razie bez zadnego grzebania przy napieciach czy  taktach jest okolo 80 stopni w cienbench. Jesli chodzi o gry to na razie sprobowalem forza horizon 5 i tam widze 45-55 stopni, dzisiaj testowania ciag dalszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, napisał:

https://www.ldlc.com/

Może mają regioblocka? LDLC to dealer Nv FE na Francję i Belgię (do NL już nie chcieli wysyłać, dla NL jest NotebookBilliger NBB) ale inne sprzęty już tak.

Pewnie tak bo w żadnej przeglądarce mi się nie otwiera , ty kupowałeś z polshy czy z francji ? czy przez jakiś vpn ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 2 tygodnie temu  optowałem obiema kończynami za  DDR5 , teraz widzę że  zakup płyty pod DDR4 był całkiem rozsądny .

Na fajny wybór w  rozsądnych cenach  zestawów DDR5 poczekamy spokojnie do  późnej Wiosny 2022 .

 

Pytanie odnośnie poboru prądu , mam rdzenie  P-cores ustawione na 50x  Vcore  1.31  z  ofsetem ujemnym  - 0,03  ,  komp nawet w spoczynku bierze  200Watt   , coś na pewno jest nie tak bo powinien brać maks  130watt .  Jakieś  podpowiedzi co mam źle  naklikane ;) w Biosie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200W w idle? Ludzie, to jednak mój jest niczym golden sample :rotfl:

130W sam pecet czy łącznie z monitorem? U mnie zasilacz mówi, że mój sprzęt z siga, bez monitora, bierze w idle miedzy 60 a 80W.

Edytowane przez wkamil73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Blejdos napisał:

Pewnie tak bo w żadnej przeglądarce mi się nie otwiera , ty kupowałeś z polshy czy z francji ? czy przez jakiś vpn ?

Nope, z Holandii z wysyłką do Holandii.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wkamil73 napisał:

200W w idle? Ludzie, to jednak mój jest niczym golden sample :rotfl:

130W sam pecet czy łącznie z monitorem? U mnie zasilacz mówi, że mój sprzęt z siga, bez monitora, bierze w idle miedzy 60 a 80W.

200 watt sam pecet , poprzednie  CPU i7 8086k 5.1GHz   2x8GB RAM   brało  130wat . Teraz mam  4x8GB to może  ekstra 15Watt na dwie kości powinno wziąć ekstra .

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bemx2k napisał:

200 watt sam pecet , poprzednie  CPU i7 8086k 5.1GHz    brało  130wat

Kurde, tyle to nawet z monitorem, jak robiłem watomierzem pomiar z gniazdka, nie wychodziło... Zdecydowanie za dużo. No ale masz jakieś obciążenie rdzeni w idle? Co pokazuje HWiNfo?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcenie przez turbo, włączenie EIST i wymuszenie C-State C10.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak opisu.

Brak opisu.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bemx2k napisał:

Jeszcze 2 tygodnie temu  optowałem obiema kończynami za  DDR5 , teraz widzę że  zakup płyty pod DDR4 był całkiem rozsądny .

Na fajny wybór w  rozsądnych cenach  zestawów DDR5 poczekamy spokojnie do  późnej Wiosny 2022 .

Ja nadal optuję, ale biorę pod uwagę cenę i lenistwo.

BlindObserver napisał newsa na KŚ, wklejałem linka i wątpię czy na wiosnę 2022 będzie dobrze. Natomiast jestem dużo bardziej leniwy niż Phoenixsuple i sprzętu też nie zmieniam jak rękawiczki, 980 Pro nie kupiłem tylko dlatego, że musiałbym zdejmować chłodzenie CPU. Tak więc mimo gigantycznej straty na padakach DDR5 biorę je pod uwagę, jeśli kupię DDR4 to już nic nie ruszę. Kaczyński tak szybko mi kradnie pieniądze inflacją, że myślę o zmianie na Aldera, strata jak na Rocket, ale co tam te 500-1000 zł za pobawienie się miesiąc.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

whole-png.2535300

Znalazłem na OCN, czyli co, można równie dobrze kupić najtańsze gunwo 4800C40...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

To już  jest  mega  wypas  wydajność RAMu    , ale  ten  proc puszczony na  5,5GHz  to pewnie tylko  do  Aidy64 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy MSI ma jakiś soft do OC pod Windowsa ?

Kiedyś było Command Center, ale teraz to ściąga się jakieś g... które nic nie robi.

 

ps.

tak wiem że można używać XTU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, napisał:

Znalazłem na OCN, czyli co, można równie dobrze kupić najtańsze gunwo 4800C40...

Gołe Patrioty na Hynixach wcale nie są takie tanie.

2 minuty temu, IceMan75 napisał:

Czy MSI ma jakiś soft do OC pod Windowsa ?

Dragon Power, ale z tego co widziałem nie ma nowej wersji pod Z690. Ale tego nie znajdziesz na oficjalnej stronie MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadne DDR5 nie są obecnie tanie, pytanie tylko ile rodzajów IC Hynixa DDR5 jest w obiegu, może się okazać że na najtańszych ValueRAM Kingstona są te same IC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, napisał:

Zadne DDR5 nie są obecnie tanie, pytanie tylko ile rodzajów IC Hynixa DDR5 jest w obiegu, może się okazać że na najtańszych ValueRAM Kingstona są te same IC.

Niedługo sam się przekonam jak złoże peceta(muszę się zebrać w końcu) na bieda 5200 ramach Ps. Trzeba było brać jak były te 4800 chociaż :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę obecne rezultaty D5 to bez OC zbytnio nie mają sensu, kupiłem teraz 2x16 RIpjawsV 4000C16 bo 2x8 to jednak za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, napisał:

Znalazłem na OCN, czyli co, można równie dobrze kupić najtańsze gunwo 4800C40...

Jakieś 90% badziewia 4800C40 jest na Micronach, a na tamtych kostkach można pomarzyć o podobnym OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MediaExpert jest teraz promocja na Płatność PayPo   mozna urwać 10% albo 100zł:

np MSI z690 Tomahawk wyjdzie z cashbackiem z MSI =  1109zł

MSI Pro Z690-A DDR4 = 702zł

 

Zrzut ekranu 2021-12-02 153236.jpg

Edytowane przez DarkEater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idioci :E

Schermafbeelding-2021-12-02-200616.png

Ludziom chyba kopanie szare komórki wypaliło i wyrzucają pieniądze na prawo lewo bo łatwo przyszło, łatwo poszło?

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, napisał:

Idioci :E

Schermafbeelding-2021-12-02-200616.png

Ludziom chyba kopanie szare komórki wypaliło i wyrzucają pieniądze na prawo lewo bo łatwo przyszło, łatwo poszło?

Dokładnie te same kości zamówiłem cena 1450zł :")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...