Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny tych DDR5 iście bandyckie .

Tak z innej beczki :

Ktoś coś wcześniej pisał że najnowsze płyty MSI posiadają  ten ''ficzer'' dzięki któremu można  domniemać  które rdzenie będą się lepiej kręcić czy jaki mają  potencjał ?

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, napisał:

Idioci :E

Schermafbeelding-2021-12-02-200616.png

Ludziom chyba kopanie szare komórki wypaliło i wyrzucają pieniądze na prawo lewo bo łatwo przyszło, łatwo poszło?

Im człowiek bardziej zamożny, tym mniej odczuwa taką sumę pieniędzy, gdy ją wydaje. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz Unify to dostaniesz ten zbędny bajer.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Blejdos napisał:

Dokładnie te same kości zamówiłem cena 1450zł :")

Sprzedaj jakiemuś łosiowi na Ebayu i masz wypasionego Strixa D4 albo MSI Edge D4, kostki Patriota albo 2x16GB G.Skille na B-Die i jeszcze kupa kasy zostanie :E DDR4 jeszcze długo będą w cenie bo dostepność DDR5 jest beznadziejna a Ryzen dalej jeszcze będzie na DDR4.
Ja po taniości wziąłem 2x16 RipJaws V 4000CL16, Patriot nie ma nic ciekawego w 2x16 a kasztany Hynix C-Die i Micron E-Die z drugorzędnymi timingami z kosmosu mnie nie interesują. Miesiąc kopania i memki się zwracają.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I że niby kto je kupi za 2500-3000zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te z Ebaya ktoś wyłożył ponad 900 euro, ostatnio były 2 zestawy Dominatorów C34 czy C36, poszły z miejsca 900-950e.

p.s

Jakie napięcia trzeba podnosić do Gear1/2, tylko SA? Jak narazie CR1 Gear1 kończy się u mnie na 3600MHz nawet przy 1.35 VCCSA.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, napisał:

kasztany Hynix C-Die i Micron E-Die

Hynixy DJR i jedziesz na Gear 2 z zegarem do 5 GHz, timingi i tak będą lepsze niż DDR5 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko B-Die is king w ogólnym rozrachunku. Nie tuningowałem nic tylko wbiłem Gear1, CR1 i CL z 16 do 14 (kit F4-3600C16D-32GTZSW).

cachemem3600C14T1G1.png.f4d902aca543b08e1075858b68f8d6e8.png

+
4000 C15 Gear 1 wstało, dałem IvR voltage 1.25, SA 1.30V i CR2, nie lubi się z CR1.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktos wrzucic linka do beta biosow od msi? Jakos nie moge tego znalezc :/ znajduje mi tylko te "stare" legacy gaming.

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Podkręciłem mojego 12900k na 5.2 przy 1.37 i mam 95 stopni w cinebench r23. Wydaje się sporo ? 

To jest normalne ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, napisał:

+
4000 C15 Gear 1 wstało, dałem IvR voltage 1.25, SA 1.30V i CR2, nie lubi się z CR1.

Zobacz czy na pewno potrzebujesz tak wysoko SA. Ja na 4133 CL15 daję tylko 1,225V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie ale narazie luźno testuję ile wyciągne na Gear1, 4133 CR2 nie ma problemu ale musiałem podbić timingi do 16-16-16-36.

Myślę że jak przyjdą ripjawsy trzeba zaatakować 2x16GB 4000 C14/15 i dam sobie spokój.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, napisał:

 DDR4 jeszcze długo będą w cenie bo dostepność DDR5 jest beznadziejna a Ryzen dalej jeszcze będzie na DDR4.

Przynajmniej raz na tydzień wchodzi dostępność Kingstonów, ale coś nie bazującego na Micronach dostępność zerowa i nie wiem czy cokolwiek w tym roku się pojawi pomimo, że w cennikach pełno tego na Hynixach i Samsungach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam takie krótkie pytanie odnośnie i7 12700k. Mam dedykowane GPU na którym kopię i integry z i7 używam po prostu do pracy. I teraz magia. Włączam grę podłączony do integry i ona odpala się ale wygląda , że cały rendering jest na GPU (hashrate spada niemiłosiernie) a ilość klatek jest jak na RTX'a przystało. Ktoś widał takie cuda? TO jakaś nowa funkcja intela wykorzystująca GPU i wyświetlająca obraz na iGPU?

Edytowane przez DamianGR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosy aktualizujecie spod UEFI z dysku, czy z pendrive fizycznym przyciskiem na płycie. Na z490 był/jest z tym problem i uceglają płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jestem w szoku :P wybaczcie za sieczke osd, dopiero zaczalem sie bawic corami :E

Mamy porównanie i5 12600k 10 threads(6P/4E) z wyłączonym HT vs 12600k 12threads (6C/12T) czyli normalne intele (wyłączone E-cores)

Amazon New World 1440p max detale rtx3080,DDR4 4000C15g1cr1

12600k("10 Threads") P-5Ghz,E-4Ghz,HT OFF  (rtx bottleneckuje ;) juz mi sie nie chcialo go krecic)

192c962a3d24e873.jpg

======

Amazon New World 1440p max detale rtx3080,DDR4 4000C15g1cr1

12600k("12 Threads") P-5Ghz,E-OFF,HT ON 

5fa5f943f1886ce7.jpg

======

 

 

 

 

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dla przypomnienia pierwsze testy,ecory miały 0% usage,przez bios beta? przez grę? Dlatego je potem wyłączyłem całkiem w biosie.Dzis wrzuciłem oryginalny bios v1 na i5 i taka niespodzianka ;) (wyżej w poscie)

 

W dniu 13.11.2021 o 06:50, forum napisał:

6677596029aec50d.png

=== Amazon New World 1440p max detale, i9 + RTX3080 @1700Mhz ,cpu nie bottlenekuje grafy :E 98% load gpu =================

6c9d1f4c0464542d.jpg

========================================================================================================

=== Amazon New World 1440p max detale, Ryzen 5900x + RTX3080 @1700Mhz ==========================================

a41b28abef2b72e5.jpg

========================================================================================================

 

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym też miałem wspomnieć jak to będzie się zachowywać z E-core i wyłączonym SMT. Niektóre gry nie lubią SMT pomimo, że według obciążenia sumaryczne obciążenie CPU jest wyższe na 12wątkach. Takie rzeczy już widziałem w którymś z Assasinów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, forum napisał:

  (rtx bottleneckuje ;) juz mi sie nie chcialo go krecic)

przecież ten RTX jet zdławiony na 1700MHz. Jakie kręcić? XD Porównania fajne ale nie odpływaj za daleko z fantazjami, bo kręcony 3070 pewnie spokojnie walczyłby z twoim 3080 zdławionego do 1700MHz. A piszesz to tak, jakby stok 3080 już nie dawał rady i nie chciało Ci się już go krecić.. a wystarczyłoby wcisnąć jeden guzik w MSI AB zakręconej strzałeczki i masz default. Ewentualnie dwa kliki na gotowy profil z jakimś wyższym zegarem, pewnie masz jakieś a nie samo dość ostre UV? :P 

2 godziny temu, DamianGR napisał:

Cześć, mam takie krótkie pytanie odnośnie i7 12700k. Mam dedykowane GPU na którym kopię i integry z i7 używam po prostu do pracy. I teraz magia. Włączam grę podłączony do integry i ona odpala się ale wygląda , że cały rendering jest na GPU (hashrate spada niemiłosiernie) a ilość klatek jest jak na RTX'a przystało. Ktoś widał takie cuda? TO jakaś nowa funkcja intela wykorzystująca GPU i wyświetlająca obraz na iGPU?

W windowsie masz funkcję dopalania iGPU przy grafice 3D z dedykowanego GPU. 

Ale nie wiem jaki jest sens grania na iGPU bez Gsync z tragicznym FPS jak masz w kompie RTX'a? Biznes upadnie i zbankrutujesz jak przez godzinę czy dwie karta przestanie orać w kopalni? Wydłubie na jednego batona mniej przez ten czas? Niecały 1zł za godzinę "stracisz" ? Albo jak zacznie kopać jak mówisz wolniej, ale FPS się wówczas zgadza, to ile tych groszy za godzinę jesteś w plecy? 20-30gr mniej ukopie na godzinę? Tu już batona stracimy za pół dnia grania? :D 

Edytowane przez Minciu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, forum napisał:

Normalnie jestem w szoku :P wybaczcie za sieczke osd, dopiero zaczalem sie bawic corami :E

Mamy porównanie i5 12600k 10 threads(6P/4E) z wyłączonym HT vs 12600k 12threads (6C/12T) czyli normalne intele (wyłączone E-cores)

Amazon New World 1440p max detale rtx3080,DDR4 4000C15g1cr1

12600k("10 Threads") P-5Ghz,E-4Ghz,HT OFF  (rtx bottleneckuje ;) juz mi sie nie chcialo go krecic)

 

======

Amazon New World 1440p max detale rtx3080,DDR4 4000C15g1cr1

12600k("12 Threads") P-5Ghz,E-OFF,HT ON 

 

======

 

 

 

 

Jaki windows bo to wazne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Jaki windows bo to wazne ?

W10

Ktos sie orientuje czy to mikrony?

https://www.komputronik.pl/product/739426/adata-premier-16gb-1x16gb-4800mhz-ddr5-cl40-dimm-.html

https://www.komputronik.pl/product/738965/kingston-32gb-2x16gb-4800mhz-ddr5-cl40-1rx8-dimm-.html

 

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie napięcie można dawać na DDR5 Kingstona? Dałam 1,22 i testuje ustawienia z 4800 cl38 na 5200 cl38. Na 1,2 komp byl niestabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lysyn napisał:

Jakie napięcie można dawać na DDR5 Kingstona? Dałam 1,22 i testuje ustawienia z 4800 cl38 na 5200 cl38. Na 1,2 komp byl niestabilny.

A jakie masz dokladnie pamieci i jekie mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...