Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, MrKetiw napisał:

1280x720p ? Do tego RTX 3090 ? Co to są testy dla debili ? 

A jak chcesz  sprawdzić wydajność tych proców.. w 4k? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MrKetiw napisał:

Na swoim sprzęcie grasz w 1280x720 ? Jeśli tak to fajnie masz :D

Na dzis te 720 faktycznie test zbedny ale kolega ma wyzej racje, jak wyjda RTX 40XX to nagle z tych 1080p zrobi sie takie 720p ;) Nizsza rozdzielczoscia mozna troche wybiegnac w przyszlosc.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dawidoxx napisał:

A jak chcesz  sprawdzić wydajność tych proców.. w 4k? :E 

Ale powiedz mi kto gra w rozdzielczości 1280x720 ? Mając np 12900K i RTX 3080 ? Takie testy są totalnie z kapelusza bo co z tego że jeden procek nad drugim będzie miał przewagę 60% jak i tak nikt w takiej rozdzielczości nie gra, testowanie procków w 1080p i 1440p chociaż dla mnie to i tak bez znaczenia bo ja w tych rozdzielczościach nie gram. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jest sens testowania procesorów w 720p, ukazuje realną różnice, którą można osiągnąć np w 1080p jeśli pojawią się karty 2x mocniejsze . Chociaż wątpię że ktoś wrzuci rtx4090 do 1080p :E

Kolejna gra, gdzie karty AMD biją rtxy ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MrKetiw napisał:

 testowanie procków w 1080p i 1440p chociaż dla mnie to i tak bez znaczenia bo ja w tych rozdzielczościach nie gram. 

To co ma dla ciebie znaczenie nikogo nie obchodzi i nie zmienia faktu jak powinno sie testowac cpu. Skoro testy cpu nie maja dla ciebie znaczenia to po co wgl zabierasz glos :szczerbaty:

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MrKetiw napisał:

Ale powiedz mi kto gra w rozdzielczości 1280x720 ? Mając np 12900K i RTX 3080 ? Takie testy są totalnie z kapelusza bo co z tego że jeden procek nad drugim będzie miał przewagę 60% jak i tak nikt w takiej rozdzielczości nie gra, testowanie procków w 1080p i 1440p chociaż dla mnie to i tak bez znaczenia bo ja w tych rozdzielczościach nie gram. 

Ale my rozmawiamy o testach które mają pokazać różnice miedzy prockami. Przykładowo grasz w takie Poe monitor 1440p 180hz i wiesz że z taką np 4080 już będzie różnica miedzy 12600k a 5600x. Jak grasz w 4k w AAA to wiesz który procek daje radę o 60fps i starczy Ci taki 11400f/3600x

Edytowane przez wrobel_krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

To co ma dla ciebie znaczenie nikogo nie obchodzi i nie zmienia faktu jak powinno sie testowac cpu. Skoro testy cpu nie maja dla ciebie znaczenia to po co wgl zabierasz glos :szczerbaty:

To są testy dla testów. Podniecasz się że w 720p jeden procek od drugiego jest lepszy i wybierasz lepszy który kosztuje 50% więcej żeby w rozdzielczości 1440o nie zobaczyć między nimi różnicy ? Jeśli tak to ja opuszczam ten statek :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MrKetiw napisał:

To są testy dla testów. Podniecasz się że w 720p jeden procek od drugiego jest lepszy i wybierasz lepszy który kosztuje 50% więcej żeby w rozdzielczości 1440o nie zobaczyć między nimi różnicy ? Jeśli tak to ja opuszczam ten statek :E

Jak Ty tak interpretujesz to lepiej tak zrób, to forum dla tych co wiedzą jak interpretować testy:)

Nikt Ci nie radzi brać 12900k bo jest lepszy w 720p. Tu jest watek o prockach i rożne testy pokazują różnice w rożnych warunkach. Pokaż gdzie ktoś napisał żeby brać 12900k bo jest szybszy w 720p od 12600k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MrKetiw napisał:

To są testy dla testów. Podniecasz się że w 720p jeden procek od drugiego jest lepszy i wybierasz lepszy który kosztuje 50% więcej żeby w rozdzielczości 1440o nie zobaczyć między nimi różnicy ? Jeśli tak to ja opuszczam ten statek :E

Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to lepiej nie pisz nic, a nam pozwol spokojnie pogadac o testach cpu ;)  

Teraz, wrobel_krk napisał:

 

Nikt Ci nie radzi brać 12900k bo jest lepszy w 720p. Tu jest watek o prockach i rożne testy pokazują różnice w rożnych warunkach. Pokaż gdzie ktoś napisał żeby brać 12900k bo jest szybszy w 720p od 12600k

Polecam temu ignorantowi nie odpisywac bo tylko spamuje temat swoimi glupotami i tlumaczy nam cos o czym wiemy ale to przeciez nic nie zmeinia w kwesti omawianych wynikow ;)

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MrKetiw napisał:

Ale powiedz mi kto gra w rozdzielczości 1280x720 ? Mając np 12900K i RTX 3080 ? Takie testy są totalnie z kapelusza bo co z tego że jeden procek nad drugim będzie miał przewagę 60% jak i tak nikt w takiej rozdzielczości nie gra, testowanie procków w 1080p i 1440p chociaż dla mnie to i tak bez znaczenia bo ja w tych rozdzielczościach nie gram. 

Już teraz są optymalizacyjne balasy w których nawet w 2160p CPU stanowi wąskiego gardło. Żeby było śmieszniej to nawet w RT, który daje po garach GPU znacznie rosną wymagania od strony CPU. Jak zobaczysz porównania CPU za kilka lat w tym ADL to zrozumiesz dlaczego testuje się tak by GPU nie stanowiło wąskiego gardła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sideband napisał:

Już teraz są optymalizacyjne balasy w których nawet w 2160p CPU stanowi wąskiego gardło. Żeby było śmieszniej to nawet w RT, który daje po garach GPU znacznie rosną wymagania od strony CPU. Jak zobaczysz porównania CPU za kilka lat w tym ADL to zrozumiesz dlaczego testuje się tak by GPU nie stanowiło wąskiego gardła.

Ja mysle, ze po dzisiejszym pokazie ignorancji oraz glupot jakie pisze i tak tego nie zrozumie. Pozniej napisze ci, ze gra w 8k i go inne rozdzialki nie interesuja :lol2:  :tse:Skad tacy ludzie sie biora to ja nie wiem...

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy przy graniu w 1440p będzie odczuwalna różnica po zmianie ramu z np 4400cl19 lub 4000cl17 na ram 3600cl18? Będzie to odczuwalne na co dzień czy tylko w benchach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Walker1982 napisał:

Panowie czy przy graniu w 1440p będzie odczuwalna różnica po zmianie ramu z np 4400cl19 lub 4000cl17 na ram 3600cl18? Będzie to odczuwalne na co dzień czy tylko w benchach?

Dużej różnicy nie odczujesz, ważniejsze np puścić gear 1  3600 cl 16 niż gear2 4400 cl19:

https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i9-12900k-alder-lake-ddr4-vs-ddr5/5.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Ja mysle, ze po dzisiejszym pokazie ignorancji oraz glupot jakie pisze i tak tego nie zrozumie. Pozniej napisze ci, ze gra w 8k i go inne rozdzialki nie interesuja :lol2:  :tse:Skad tacy ludzie sie biora to ja nie wiem...

Ze swoim 5600 XT to Ty się lepiej nie wypowiadaj :)

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, wrobel_krk napisał:

testuje się w 720p, bo za rok-dwa to będzie w 1080p z 4090, a za 3 lata 1440p z 5090

To są testy CPU, CPu testujemy w małych rozdziałkach żeby widzieć różnice

Za rok to będą dwie kolejne generacje CPU XD 

A 4090 trafi minimum do WQHD, ale pewnie częściej do 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Minciu napisał:

Za rok to będą dwie kolejne generacje CPU XD 

A 4090 trafi minimum do WQHD, ale pewnie częściej do 4k.

Wiem tylko niektórzy siedzą na jednym cpu i zmieniają 2-3 razy gpu. Testy się przydają w 720p poglądowo, jedne znajomy kupuje cpu pod cs-go np i chce mieć 0.1% low fps na 1080p powyżej 240, drugi głównie gra w POE i kupił monitor 1440p 180hz, a ma 6800xt, wcześniej 5700xt, za rok zmieni na 7800xt i już te 160+ fps będzie miał jak w tych testach 720p

Edytowane przez wrobel_krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, novi napisał:

Akurat jest sens testowania procesorów w 720p, ukazuje realną różnice, którą można osiągnąć np w 1080p jeśli pojawią się karty 2x mocniejsze . Chociaż wątpię że ktoś wrzuci rtx4090 do 1080p :E

Kolejna gra, gdzie karty AMD biją rtxy ... 

I to dość wyraźnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest watek zakupowy tylko o prockach więc zakładamy, że większość zinterpretuje te testy prawidłowo i mając np  monitor 4k i grając w aaa je zignoruje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu gównoburza się zaczyna lol

@MrKetiw poszukaj w necie sobie testów pod 1440p, jest ich coraz więcej, tutaj nikt Ci raczej w tym temacie nie pomoże, chyba że na PW.

Generalnie jak chcesz grać w 1440p i wyżej to lepiej w GPU inwestej bo te proce mają minimalnie wyższą wydajność w grach od poprzedniej generacji czy amd 5xxx przy wspomnianej rozdziałce. No i troszkę wyższy fps low. Chyba, że grasz w tytuły gdzie kompletnie leży optymalizacja coś więcej Ci wpadnie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @wrobel_krk Dzięki. Myślałem że różnice będą sporo większe bo zastanawiam się nad wymianą Patriotów na Dominatory tylko one są właśnie 3600cl18 i myślałem że strata będzie spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie żadnej wtopy będą miał niedługo na sprzedaż 1szt TForce RGB 32GB 6200 CL38, ale tanio nie będzie :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak co to pisz na PW :) Sprawdzalem aukcje DDR5 na Ebay i te po 1000e to praktycznie same slupy...sam dla jaj zalicytowalem 900e i ogloszenie nagle zniknelo i od razu pojawilo sie od nowa a gosc ma 14k+ recenzji.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, MrKetiw napisał:

Ze swoim 5600 XT to Ty się lepiej nie wypowiadaj :)

Ta, bo Ty masz takiego mocarza, że klękajcie narody :lol2:

Godzinę temu, MrKetiw napisał:

To są testy dla testów. Podniecasz się że w 720p jeden procek od drugiego jest lepszy i wybierasz lepszy który kosztuje 50% więcej żeby w rozdzielczości 1440o nie zobaczyć między nimi różnicy ? Jeśli tak to ja opuszczam ten statek :E

Nie, to są testy po to, żeby wykazać, który procesor jest szybszy i tak się powinno robić. A odnośnie tego, czy w Twoim konkretnym przypadku brakuje wydajności CPU i jest sens zmiany, to Ty sam powinieneś wiedzieć, to bardzo łatwo sprawdzić.

Edytowane przez tomcug
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, MrKetiw napisał:

Ze swoim 5600 XT to Ty się lepiej nie wypowiadaj :)

Chyle czola, kłaniam sie nisko :hahaha:

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...