Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Joscelin napisał:

Ktoś z MSI Z690 PRO-A DDR4 zakładał podkładki jak w tym temacie : https://www.telepolis.pl/tech/sprzet/intel-alder-lake-problem-z-chlodzeniem-temperatury-co-zrobic ? Czy jak wróci mi płyta z gwarancji warto to zrobić? 

To zależy czy masz wygięty/wkłęsły ihs sprawdz sobie przyłóż jakiś miarkę w miarę prostą do ihs i sprawdż  , bo nie zawsze i nie na każdej płycie jest to potrzebne.

 

 

Edytowane przez Blejdos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JayZ2Cents sprawdzał tego moda z podkładkami i w jego przypadku nie było żadnej różnicy w temperaturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha myślałem że każdy podkładka powoduje takie odchylenie , jak przyjdzie sprzęt z gwarancji sprawdzę czy prosty jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Walker1982 napisał:

JayZ2Cents sprawdzał tego moda z podkładkami i w jego przypadku nie było żadnej różnicy w temperaturach.

Bo u niego ihs był prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Blejdos napisał:

Bo u niego ihs był prosty.

Dlatego on sam mówi żeby samemu sprawdzić bo nawet lapping ihs w jego samplu nic nie zmienił. Zależy jakiego banana trafisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomcug napisał:

Ciekawe, czy propagandyści od "przyszłościowych" Ryzenów 1. generacji mają teraz coś do powiedzenia 8:E

Tej ale Rajzeny to Ty mnie szanuj. Swoją robotę zrobiły. Chyba zapominasz, że R1600 zaraz po premierze był przeciwstawiany i5 6600k. Tymczasem pozwolił on komfortowo dograć do momentu, w którym bez wymiany płyty wymieniłeś sam procesor na 5600X tak jak ja mając B450. Jak już to się jedynie do AMD przyp...laj o cenę tegoż i olanie supportu na B350.

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Walker1982 napisał:

Dlatego on sam mówi żeby samemu sprawdzić bo nawet lapping ihs w jego samplu nic nie zmienił. Zależy jakiego banana trafisz.

No tak dlatego napisałem żeby sobie sprawdził , a najlepiej sprawdzić po jakimś czasie od używania procka wtedy będzie wiadomo czy na danej płycie ta zapinka od lga1700 za mocno gniecie procka i wygina ihsa czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Pioy napisał:

Tymczasem pozwolił on komfortowo dograć do momentu, w którym bez wymiany płyty wymieniłeś sam procesor na 5600X tak jak ja mając B450.

R5 1600 nie pozwolił nawet komfortowo pograć do premiery R5 3600, i to nie tak że kupując 1600 wraz z płytą B350/X370 w dniu premiery, dzisiaj sobie zmienisz tylko procesor na 5600x, ale o olaniu supportu przez AMD na dla płyt 3xx już wspomniałeś.  A więc tak, AMD jest dobre do momentu jak jest pod ścianą ;)  Zresztą jak każde korpo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pioy napisał:

Tej ale Rajzeny to Ty mnie szanuj. Swoją robotę zrobiły. Chyba zapominasz, że R1600 zaraz po premierze był przeciwstawiany i5 6600k. Tymczasem pozwolił on komfortowo dograć do momentu, w którym bez wymiany płyty wymieniłeś sam procesor na 5600X tak jak ja mając B450. Jak już to się jedynie do AMD przyp...laj o cenę tegoż i olanie supportu na B350.

Nigdzie nie napisałem, że nie szanuję. Ale teksty o "przyszłościowości" śmiesznie wypadły w starciu z próbą czasu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Świecie iT nie ma takiego pojęcia jak "przyszłościowy sprzęt". Nawet Alder nie jest przyszłościowy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sideband napisał:

DLVR to dla mobilek.

Jasne , ale w pecetach też się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, blubaju napisał:

w Świecie iT nie ma takiego pojęcia jak "przyszłościowy sprzęt". Nawet Alder nie jest przyszłościowy. ;)

Dla niektórych to było oczywiste, inni woleli wierzyć w magię wielu niezbyt mocnych rdzeni ("ej pacz, ten Ryzen jest tylko w 50% obciążony, zoba jaki ma zapas mocy") ;) Jakby AMD wypuściło cztery rdzenie na Zen 3, to by rozjechały w grach jak walec "przyszłościowe" Ryzeny 1. generacji i tyle w temacie.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomcug napisał:

Dla niektórych to było oczywiste, inni woleli wierzyć w magię wielu niezbyt mocnych rdzeni ;) Jakby AMD wypuściło cztery rdzenie na Zen 3, to by rozjechały w grach jak walec "przyszłościowe" Ryzeny 1. generacji.

Pewnie 3300X by juz rozjechal :banan:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fostof napisał:

Jak nie planuję kręcić to porównując B660 Mortar i tego Pro Z690A nie przyda się bardziej lepsze audio? Ale też pytanie, czy na jakiś przeciętnych słuchawkach (aktualnie mam AKG K712) usłyszę różnicę...

Z tymi słuchawkami do Z690 A-Pro nawet nie podchodź. Posiadam bliżnaczy model czyli K702 i mocy zdecydowanie brakuje. Samo brzmienie to jedna wielka tragedia. Testowo podpiałem do ALC4080 i gra to całkiem przyjemnie i są opcje wzmacniacza.

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Hero586 napisał:

Z tymi słuchawkami do Z690 A-Pro nawet nie podchodź. Posiadam bliżnaczy model czyli K702 i mocy zdecydowanie brakuje. Samo brzmienie to jedna wielka tragedia. Testowo podpiałem do ALC4080 i gra to całkiem przyjemnie i są opcje wzmacniacza.

Dzięki za info. W xkomie są dobre ceny na płyty z590 i wpadło mi w oko 11400 (799zł) + Gigabyte Z590 AORUS MASTER (799zł) z jakimś niby wypasionym audio. Będzie git?

Edytowane przez fostof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie wypasionej płyty dla audio nie ma sensu, lepiej raz a porządnie kupić dźwiękówkę co zostanie z Tobą przy kolejnych płytach

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Blejdos napisał:

Jasne , ale w pecetach też się przyda :)

Kolejne waty na ciepło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, tomcug napisał:

Nigdzie nie napisałem, że nie szanuję. Ale teksty o "przyszłościowości" śmiesznie wypadły w starciu z próbą czasu :E

Jak napisałem, popatrz dziś na 6600k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, tomcug napisał:

Dla niektórych to było oczywiste, inni woleli wierzyć w magię wielu niezbyt mocnych rdzeni ("ej pacz, ten Ryzen jest tylko w 50% obciążony, zoba jaki ma zapas mocy") ;) Jakby AMD wypuściło cztery rdzenie na Zen 3, to by rozjechały w grach jak walec "przyszłościowe" Ryzeny 1. generacji i tyle w temacie.

Przecież wtedy wszyscy obrabiali wideo :E

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...