Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

Na morele dobre promocje wleciały z kodem "PRICEFRI"

MSI PRO Z690-A DDR4 za 799zł link
12700K za 1899zł link
tanie b-die od patriota za 419 link
całkiem solidna obudowa ze szkłem za 189zł link

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wegiel21 pousuwaj te zdjęcia z cytatu bo jeszcze dostaniesz bilet na wczasy :E

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Hero586 napisał:

Na morele dobre promocje wleciały z kodem "PRICEFRI"

MSI PRO Z690-A DDR4 za 799zł link
12700K za 1899zł link
tanie b-die od patriota za 419 link
całkiem solidna obudowa ze szkłem za 189zł link

Niezła cena na proca!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego i3 posadzonego na H610 i połączonego z 3050 / RX6600 jest sens ładować jakieś lepsze memki 3200, czy zwykłe CL16 zrobią robotę?
(k. graficzna zostanie na długo, jedynie proc się może zmienić za jakiś czas na i5)

Edytowane przez rzymo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, rzymo napisał:

Do takiego i3 posadzonego na H610 i połączonego z 3050 / RX6600 jest sens ładować jakieś lepsze memki 3200, czy zwykłe CL16 zrobią robotę?
(k. graficzna zostanie na długo, jedynie proc się może zmienić za jakiś czas na i5)

H610 akurat kaganiec na 3200, więc IMO zwykłe typu Cruciale na rev. E zpełnie wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się system aktywować przy pomocy konsultanta Microsoftu :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarioDee napisał:

Udało mi się system aktywować przy pomocy konsultanta Microsoftu :) 

Można psioczyć na MS za niestabilne edycje windowsa, ale akurat konsultanci to ich mocna strona. Mi kiedyś jeden gościu pomógł przy przejściu z win7 na 10, mimo że nie musiał po moich wielu zmianach sprzętowych i fakcie, że na siódemkę przechodziłem z uaktualnienia z XP. Warto do nich dzwonić, można się spokojnie dogadać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, miły Pan konsultant poprowadził mnie krok po kroku jak wpisać, najpierw tą komendę slui 4 i podanie identyfikatora instalacji, później sam podyktował swój kod i aktywacja udała się bez problemów. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem platformę z AMD na Intel i dzisiaj będę wszystko składał, czy w biosie muszę załączyć ten moduł TPM ? Platforma to Z690 i i5 12600K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, MrKetiw napisał:

Zmieniłem platformę z AMD na Intel i dzisiaj będę wszystko składał, czy w biosie muszę załączyć ten moduł TPM ? Platforma to Z690 i i5 12600K.

Standardowo jest to już włączone , ale nie zawsze i nie na każdej płycie u mnie w Asusie akurat było , ale przy instalacji win11 powiadomi cię jeśli Tpm 2.0 jest wyłaczony inaczej go nie zainstalujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam dylemat, którą płytę wybrać do 12600kf? Mam dwie płyty w domu, MSI Z690 PRO A oraz MSI Z690 EDGE. Jak to ma się w kontekście zmiany procka w przyszłości na 13 generacje? Warto dopłacać te 90 euro do MSI EDGE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lukasz68 napisał:

Cały czas mam dylemat, którą płytę wybrać do 12600kf? Mam dwie płyty w domu, MSI Z690 PRO A oraz MSI Z690 EDGE. Jak to ma się w kontekście zmiany procka w przyszłości na 13 generacje? Warto dopłacać te 90 euro do MSI EDGE?

W przyszlosci zapewne Z690 zostanie czesciowo olane i cale sily beda pompowane w Z790 jesli chodzi o biosy :rotfl: ,

Chcialbym sie mylic ale u mnie poleci od razu zmiana plyty zapewne na ten sam model z wyzszym numerkiem.

Po ost olewkach intela w kwesti dzialania 11th na Z490 i biosow mam watpliwosci w inwestycje jesli chodzi o drozsze plyty na "zaś" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11gen to nie jest najlepszy przykład bo to bardzo różne procesory a teraz będzie refresh i może jakieś zmiany w cache ;) Prędzej sugerowałbym się sytuacją z 9-10gen.

Tak samo może być różnica czy mówimy o ddr4 czy ddr5. W przypadku ddr4 temat może zostać zupełnie nietknięty, a dla ddr5 faktycznie może coś się poprawić i taki obecny apex szybko stanie się słaby :D

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Wu70 napisał:

11gen to nie jest najlepszy przykład bo to bardzo różne procesory a teraz będzie refresh i może jakieś zmiany w cache ;) Prędzej sugerowałbym się sytuacją z 9-10gen.

 

Ale co Ty pierdzielisz za przeproszeniem?? Co mnie interesuje, ze inna architektura?  To nie wiedzialem ze inna architektura to przepustka do tego, zeby producenci plyt lecieli w kulku olewajac biosy i zmuszajac do zakupu nowszej plyty pomimo rzekomego wsparcia Z490 przy 11th.   Fajne masz podejscie i myslenie :boink:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się czujesz? :boink: Ja żadnej przepustki nie daję tylko oceniam to co było i 12->13gen dużo bliżej do 8->9gen niż 10->11gen na tych samych płytach, to jest fakt a nie przepustka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukasz68 napisał:

Cały czas mam dylemat, którą płytę wybrać do 12600kf? Mam dwie płyty w domu, MSI Z690 PRO A oraz MSI Z690 EDGE. Jak to ma się w kontekście zmiany procka w przyszłości na 13 generacje? Warto dopłacać te 90 euro do MSI EDGE?

Też mam MSI Z690 PRO-A i Asusa Prime Z690-P WiFi i się zastanawiam którą zostawić xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, MrKetiw napisał:

Też mam MSI Z690 PRO-A i Asusa Prime Z690-P WiFi i się zastanawiam którą zostawić xD

MSI Z690 PRO-A lepiej wyposazona. 
posiadam tego asusa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MrKetiw napisał:

Też mam MSI Z690 PRO-A i Asusa Prime Z690-P WiFi i się zastanawiam którą zostawić xD

Z tego co kojarzę MSI lepsze, ale brak wifi. Jak wifi potrzebne to raczej asus, chyba, że podobne moduły wifi są tańsze niż różnica w cenie i wtedy dokupić lepiej.

2 godziny temu, lukasz68 napisał:

Cały czas mam dylemat, którą płytę wybrać do 12600kf? Mam dwie płyty w domu, MSI Z690 PRO A oraz MSI Z690 EDGE. Jak to ma się w kontekście zmiany procka w przyszłości na 13 generacje? Warto dopłacać te 90 euro do MSI EDGE?

A pro-a zła? Skoro sekcja ujdzie do nawet OC 12900k wg recek to chyba styka (no chyba, że raptor lake będzie miał wyraźnie większe tdp to może z OC 13900k będzie gorzej, ale niekoniecznie ), szczególnie, że edge wyraźnie droższa , no chyba, że to co ma edge więcej względem pro-a jest dla Ciebie istotne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MaxForces napisał:

MSI Z690 PRO-A lepiej wyposazona. 
posiadam tego asusa 

Wziąłeś Asusa ale polecasz msi he he? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Wu70 napisał:

11gen to nie jest najlepszy przykład bo to bardzo różne procesory a teraz będzie refresh i może jakieś zmiany w cache ;) Prędzej sugerowałbym się sytuacją z 9-10gen.

Tak samo może być różnica czy mówimy o ddr4 czy ddr5. W przypadku ddr4 temat może zostać zupełnie nietknięty, a dla ddr5 faktycznie może coś się poprawić i taki obecny apex szybko stanie się słaby :D

Nie może tylko na pewno dopakowanie ;) Większe dopakowanie cache większe nieuzależnienie się od opóźnień pamięci ;)

Co do oc DDR5 to bym był spokojny jeżeli chodzi o płyty z dwoma slotami i daje sobie rękę uciąć, że każda 4 slotówka Z790 nadal będzie w tyle za obecnymi 2 slotówkami. Tu są już tak wysokie taktowania, że bez pakowania sporej kasy w pcb cudów nie będzie. Poza tym skupiłbym się bardziej na opóźnieniach niż na taktowaniach, które nic nie dają. Jak czytam, że 6000 1T jest wydajniejsze od 6900 2T to o czym mowa klasyka tematu jak przy DDR4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MrKetiw napisał:

Wziąłeś Asusa ale polecasz msi he he? 

Cos w tym dziwnego?

Jak kupowalem to nie bylo msi na dd4 a asus byl. Inaczej wybral bym msi lub gb bo lepiej wyposazone 

Edytowane przez MaxForces
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Passt napisał:

Kiedy te biosy pojawią się na oficjalnej stronie MSI??

Kiedy zostaną poprawione te biosy poprawiają jedno, a psują drugie ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus robi tak samo. Masz koło 10 biosów do płyty i wybierz sobie najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...