Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.04.2022 o 14:20, Czarny_PLone napisał:

Zamówiłem szary :)

 

Ponoć dziś mi wysłali, przynajmniej tak by wynikało z korespondencji :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem czarny i nic się nie odzywali, że nie ma.

Maja jeszcze 3dni na wysyłkę ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie wczoraj zapytali czy chcę szary zamiast czarnego, zgodziłem się i niby wysłali.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wysłali dzisiaj. Musiałem zamówić bo dostałem nowe AIO Corsair Capellix h170i z preinstalowaną pastą i owe chłodzenie założyłem. Patrzę a tu 100 stopni na czterech rdzeniach w Cinebenchmarku :(   Zdjąłem blok i patrzę na spód IHS cepa a tu kicha. 1/3 góry ihs-a i 1/3 dołu pięknie pokryte pastą jak od linijki ale 1/3 środka w ogóle nie było pasty ! bo została nienaruszona pod spodem bloku miedzianego , inaczej mówiąc środek bloku w ogóle nie przyległ do IHSa - Czyli banan po dopięciu jak nic.

dopiero grubeee ziarno pasty na środku ihsa przywróciło w miarę sensowne tempy ale i tak jest cos na rzeczy bo 4 rdzenie 80 stopni z groszem  a reszta pod 91-95 stopni pod cinebarkiem 23 przy oc cepka na 5/4/37 ghz

Także zamawiajcie w ciemno :)

 

 

Edytowane przez Czarny_PLone
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Czarny_PLone napisał:

 Czyli banan po dopięciu jak nic.

 

 

Banana na twarzy mam jak czytam takie sciemy :lol2:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś zestaw i5 12600k z płytą Z690 MSI EDGE i podzieli się ustawieniami biosu?

Chodzi mi o ustawienie procka, tak aby procesor pracował jak najbardziej optymalnie, jeżeli chodzi o moc i pobór prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Czarny_PLone napisał:

Także zamawiajcie w ciemno :)

"W ciemno" to można iść spać. Tak to wygląda u mnie po ściągnięciu chłodzenia (brak podkładek itp.):

b55b7ef816b6.jpg

Także WSZYTKO zależy od tego, jakie się komu trafiło zapięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, lukasz68 napisał:

Ma ktoś zestaw i5 12600k z płytą Z690 MSI EDGE i podzieli się ustawieniami biosu?

Chodzi mi o ustawienie procka, tak aby procesor pracował jak najbardziej optymalnie, jeżeli chodzi o moc i pobór prądu.

Jak nie podkręcasz, to nic nie musisz ustawiać. Natomiast jak podkręcasz, to każda sztuka nieco inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, lukasz68 napisał:

Ma ktoś zestaw i5 12600k z płytą Z690 MSI EDGE i podzieli się ustawieniami biosu?

Chodzi mi o ustawienie procka, tak aby procesor pracował jak najbardziej optymalnie, jeżeli chodzi o moc i pobór prądu.

Na PRO A mam zrobiony UV + enhanced turbo żeby boostował wszystkimi rdzeniami P do 4,9GHz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 30.04.2022 o 21:07, Czarny_PLone napisał:

Mi wysłali dzisiaj. Musiałem zamówić bo dostałem nowe AIO Corsair Capellix h170i z preinstalowaną pastą i owe chłodzenie założyłem. Patrzę a tu 100 stopni na czterech rdzeniach w Cinebenchmarku :(   Zdjąłem blok i patrzę na spód IHS cepa a tu kicha. 1/3 góry ihs-a i 1/3 dołu pięknie pokryte pastą jak od linijki ale 1/3 środka w ogóle nie było pasty ! bo została nienaruszona pod spodem bloku miedzianego , inaczej mówiąc środek bloku w ogóle nie przyległ do IHSa - Czyli banan po dopięciu jak nic.

dopiero grubeee ziarno pasty na środku ihsa przywróciło w miarę sensowne tempy ale i tak jest cos na rzeczy bo 4 rdzenie 80 stopni z groszem  a reszta pod 91-95 stopni pod cinebarkiem 23 przy oc cepka na 5/4/37 ghz

Także zamawiajcie w ciemno :)

 

 

Też mam to chłodzenie i tą preinstalowaną pastę od razu zmyłem i założyłem Thermall Grizzlyy Cryonaut Extreme :) , co do temp. jeśli na stocku bez oc masz temp dobijające do 100c to faktycznie coś jest nie tak , bo po Oc to normalne że temp. na procku pikują do 100c nawet je przebiją wtedy procek throttluje , ale wystarczy w biosie na płycie zmienić sobie tjmax bo standardowo jest ustawiony na 100c można przestawic na 105/110/115 i nie ma throttlowania :) tylko oczywiście wtedy masz wyższe temp na sekcji na płycie itd.. , ale jak dobra płyta to bez problemu to ogarnie , generalnie polecam delid + ihs miedziany rockitcool wtedy masz gwarantowane -10c na rdzeniu :) sam mam taki delid zrobiony i dwa profile w biosie zapisane na 5.6 i 5.5.5Ghz i temp w benczmarkach nie przekraczaja 90C , a w grach połowę tego , a przy sprzedaży procka można stary ihs założyć , a ten miedziany zostawić na Raptor Lake jeśli będzie warty wymiany ofc :)

Edytowane przez Blejdos
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Który obecnie bios jest najlepszy do msi z690 pro-a d4 ?

Ewentualnie jakis beta modyfikowany?

 

Edytowane przez forum
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zaznaczyć, że są to wersje beta, aczkolwiek u siebie nie zaobserwowałem żadnych różnic. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, sideband napisał:

Rzeźbią jedno i to samo ;)

A to czekasz na jakas nowa generacje DDR5 ?? Przy DDR4 tez rzezbili w tym samym :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeka pewnie na RAM`y co z pudełka zrobią 10000Mhz z sensownym CL i napięciu  ?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

A to czekasz na jakas nowa generacje DDR5 ?? Przy DDR4 tez rzezbili w tym samym :D

Patrząc co się dzieje wokół to czekam co najwyżej na koniec świata ?

  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, blubaju napisał:

Czeka pewnie na RAM`y co z pudełka zrobią 10000Mhz z sensownym CL i napięciu  ?

 

20 godzin temu, sideband napisał:

Patrząc co się dzieje wokół to czekam co najwyżej na koniec świata ?

R.i.P ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.04.2022 o 18:04, krzysiak napisał:

To mnie wczoraj zapytali czy chcę szary zamiast czarnego, zgodziłem się i niby wysłali.

Z PP SA mi przysłali dziś sms, że jedzie już do mnie paczka (jest już w Niepołomicach), także pewnie po niedzieli zamontuję...przy okazji sprawdzę czy przez pół roku się skrzywił czy nie :E 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@krzysiak Dawaj koniecznie znać 

Edytowane przez maras2574
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, krzysiak napisał:

Z PP SA mi przysłali dziś sms, że jedzie już do mnie paczka (jest już w Niepołomicach), także pewnie po niedzieli zamontuję...przy okazji sprawdzę czy przez pół roku się skrzywił czy nie :E 

Daj znać, czy proc się wygiął.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to spisek plaskoziemcow i plaskoprocesorowcow

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 17.04.2022 o 02:43, Xtracker napisał:

Chcę  was zapytać jak u was z I7 12700K/F  z połączoną Z690 A  PRO DDR4 + AIO ma   ktoś  taki  setup ?

U mnie na ustawieniach 5.0Ghz/4.0Ghz z napięciem 1.23V podczas testów Small FFT w Prime95 najcieplejszy rdzeń ma 83 stopnie (średnio około 80 stopni). TDP procka wynosi wtedy około 210W.

Cinebench przechodzi nawet i na 5.1Ghz z tym napięciem, ale Prime95 wywala po tych kilkunastu minutach.

Edytowane przez Mark05
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...