Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, blubaju napisał:

A no to było ciekawego, że ZEN1 pozwolił AMD odbić się od dna i sprawił że w ogóle ktokolwiek zaczął zwracać uwagę na to, że oni jeszcze produkują procesory 🤣

Nazwa Ryzen jest w tym przypadku nieprzypadkowa ;) 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Minciu napisał:

Może będzie powtórka ;)

Raczej nie będzie, Intel od samego początku mówił o budowie hybrydowej, rozróżniając na duże i małe  rdzenie. Natomiast AMD nie wspominało o tym że FX to budowa modułowa i bliżej im do specyfikacji 4/8 niż to niezależnych 8 rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, blubaju napisał:

Raczej nie będzie, Intel od samego początku mówił o budowie hybrydowej, rozróżniając na duże i małe  rdzenie. Natomiast AMD nie wspominało o tym że FX to budowa modułowa i bliżej im do specyfikacji 4/8 niż to niezależnych 8 rdzeni.

I za ten marektingowy bełkot dostali solidnie po tyłku. Raz ludzie wpienieni, a dwa CPU po wsze czasy był rozpatrywany jako 8 core. Ja tam lubiłem 4 modułowego piledrivera. Mam całą platformę na FX8350 do dziś nie używaną ale sobie zachowałem. Swoją drogą jak sobie przypomnę jak niekompetentny był wtedy marketing AMD to tak sobie myślę, że jakby zatrudnili na stanowiska małpy rzucające na oślep gównem, to byłoby lepiej xD  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Wu70 napisał:

Bo nie kłamie, 8+8=16 ale jeśli porownujesz to z procesorami o innej budowie to ta różnica jest kluczowa i dobrze wiemy dlaczego lepiej o tym nie wspominać w twoim porównaniu, dziękujemy, nie trzeba :cool:

Przecież ja mogę specjalnie dla ciebie przygotować inną wersję tabelki, albo nawet kilka wersji, gdzie zamiast "16 rdzeni", "12 rdzeni" i "10 rdzeni" przy nazwach tych nowych Inteli będzie wpisane "1 Silny Wątek Na Zawsze Do Wszystkiego!", albo mogę całkowicie ten dodatkowy opis łącznej ilości rdzeni usunąć, albo wpisać przykładowo te "8P+8e" (zamiast "16 rdzeni", które jest zgodnie z terminologią Intela).

Tylko że w tych specjalnych tabelkach dla ciebie, wyniki się wcale przez to nie zmienią, będą wciąż takie same, identyczne...

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, DaviM napisał:

Przecież ja mogę specjalnie dla ciebie

Już pisałem, nie trzeba, dziękuję, testy premierowe mi wystarczą  ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najlepszy portal testowy to ponoc DaviM ;) 

Edytowane przez Minciu
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwszej poprawce (i uwzględnieniu specyficznych wymagań Wu70) tabelka teraz wyglądałaby tak (przypominam, że wyniki ST i MT - różowe - dla nowych Inteli są na razie tzw. placeholderami, choć nie są tak całkiem z sufitu :) ):

a68bf4213bdc7b3a.png

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, DaviM napisał:

A z którego portalu będą najlepsze?

Ja czekam testy na Anandtech ;) Inni pewnie czekają na twoje :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

900-1000 zł za podstawową płytę pod DDR4 :E 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To dolar kanadyjski. Czyli jakieś 3,2zł. Dzięki rządzącym złotówka bardzo słaba.

I w Kanadzie jak pamiętam doliczają podatek także wychodzi 900zł za podstawową najbiedniejszą płytę z690

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, dawidoxx napisał:

Wiadomo coś czy nzxt będzie oferował jakiś upgrade kit pod lg1700? 

Będzie, support potwierdza i na reddicie pisali

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, wompierz napisał:

To dolar kanadyjski. Czyli jakieś 3,2zł. Dzięki rządzącym złotówka bardzo słaba.

I w Kanadzie jak pamiętam doliczają podatek także wychodzi 900zł za podstawową najbiedniejszą płytę z690

VAT w Kanadzie wynosi 5%, więc w najlepszym razie (bez januszowego) u nas to będzie:

279CAD /1,05 *1,23 *3,2zł = 1046zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te ader lake będą musiałby być na prawdę wybitne patrząc na cenę za zestaw płyta+proc+ram. A w ogólnym rozrachunku to nie wiem czy będzie się opłacał taki 12600K czy nie lepiej będzie dołożyć do 12700k jeżeli będzie 500zł różnicy między procesorami. Bo jak ktoś będzie chciał 4000zł wydać na podstawkę to i 4500zł znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, wompierz napisał:

W Kanadzie. U nas to 1100zl jak nic będzie. Sklepy widzą co się dzieje z grafikami, więc taniej nie będzie za bieda wersję płyty.

Na premierę gtx970, składałem kompa z tą kartą , topową i5 z K , płyta nadająca się do podkręcania, ramem 1866mhz, za 4 tyś. Teraz na podobnych podzespołach bym się w 10tys nie zmieścił 😂

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, AndrzejTrg napisał:

W Kanadzie. U nas to 1100zl jak nic będzie. Sklepy widzą co się dzieje z grafikami, więc taniej nie będzie za bieda wersję płyty.

Na premierę gtx970, składałem kompa z tą kartą , topową i5 z K , płyta nadająca się do podkręcania, ramem 1866mhz, za 4 tyś. Teraz na podobnych podzespołach bym się w 10tys nie zmieścił 😂

No nie zmieścisz się w 10tys jak chcesz coś lepszego niż średni zestaw do grania i oczywiście nie topkę. Bardziej 13-15tys. Bez ekranu oczywiście.
Zlinkowałbym zestaw z sandy bridge jak wychodził. Tak jakoś dekadę temu ale trzeba wrzucić pieniążek żeby zobaczyć pclabowe. Jakoś za 4-5tys zł miałeś prawie topkę.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ah kiedyś to były czasy  :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ceny poszły w górę zupełnie nieproporcjonalnie do inflacji. Absurdy się dzieją. Najlepiej nic nie kupować i czekać na lepsze czasy.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy rtx'ach to samo pisałeś - oj chyba sobie poczekasz :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi