Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

Odlot :szczerbaty: 800 zł za bida płytę 

i 3k za top kogoś zdrowo poje...ło :szczerbaty:

Aż strach myśleć jakie ceny będzie miał Asus, MSI i reszta 

Coś czuję w kościach, że jeszcze posiedzę na 10850K i poczekam na nowości od AMD

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, Dew napisał:

Czy ktoś w ogóle wie, czy, gdzie i o której godzinie jutro pre-ordery pojawią się w polskich sklepach? 

Jutro w xkom, w ich mitycznej kolejce.:rotfl:

• Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

600 funtów za Taiczi ? :D Chyba z wbudowaną pokojówką co podaje kawę i ciasteczka? 

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Minciu napisał:

600 funtów za Taiczi ? :D Chyba z wbudowaną pokojówką co podaje kawę i ciasteczka? 

I w przerwie loda robi :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Minciu napisał:

O kuźwa ja w Euro liczyłem :szczerbaty:

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tanio juz bylo, cos czuje jaki dramat na swieta bedzie. Ludzie czekaja na black friday, a za chwile nic w sklepach nie bedzie - bo nowa generacja to ceny z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, Pitt_34 napisał:

Odlot :szczerbaty: 800 zł za bida płytę

To są funty, czyli >900 😂

Z690 na premierę kosztowała coś koło 650 chyba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Pitt_34 napisał:

O kuźwa ja w Euro liczyłem :szczerbaty:

Ja aż musiałem sobie powiększyć te obrazki bo myślałem że źle widzę z początku :P Takie jakieś krzywe te euro było.. Bo to jednak koślawe Ł a nie koślawe E :D 

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie na pepper wrzucił ktoś

https://www.pepper.pl/promocje/de-pamiec-ram-gskill-ripjaws-s5-32gb-2x16gb-ddr5-5200mhz-450282

1422zł za biedne ddr5. 2x16GB.

Ale patrząc na ceny innych ddr5 to faktycznie okazja. Mniej niż 2x16GB to nie ma nawet co patrzeć. To takie odpadowe kości jak 2x4GB ddr4

Edytowane przez wompierz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyceniają to jak ddr4 z wyższym zegarem. A tam najsłabsze badziewie co za góra 200euro powinno być wystawione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten radiator wygląda jak z jakichś ddr2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na ddr4 bdie mam radiatory z ali to na ostatni rok życia przypakuję im 1.75V i zobaczymy czy ten paździerz 4800cl40 podskoczy 8:E

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Ocho napisał:

Ten radiator wygląda jak z jakichś ddr2

Wygląda na łatwy do zdjęcia, to akurat na plus XD 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe czy jutro wrzucą jakieś benchmarki albo grafy z wydajności w grach przy rozdziałce 1440p i 4K ;) czy dalej będą katować jakieś excele, 7-zipy i inne geekbenche hehe. różnica pewnie +5% haha

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pacze-njusy-na-pjurpisi...

(Budżetowy Asrock Z97 300zł)

Budżetowy Asrock Z690 900zł

giphy.gif?cid=790b76110e140ff0fadfb9b1da

halyna-mam-zawal_2018-10-10_09-08-10.jpg

• Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

970zl z VAT 20% wyspiarzy. Po naszemu to 999zl raczej XD więc te 900zl to takie mocno marketingowe chyba 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

8120105_1.jpg

Cóż. Dla plebejuszy to zostaje chyba 2x16GB edie 3600Mhz za ~600zł i przekoczować na tym co jest. Jakieś am4 albo 8700k w zwyż.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.10.2021 o 23:19, sideband napisał:

Zaraz się podniecacie tymi cenami, a wcale nie muszą być prawdziwe.

Także stawiam, że ceny płyt będą bardziej szokujące.

Płyta ze średniej półki bez żadnych bajerów typu wifi,bt, lepszego audio itp. ~1700zł :szczerbaty:

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To coś 950zł. Ale bieda. Chyba, że radiatory są w całości ze srebra.

26_asrock_z690_tajwanskie_plyty_glowne_d

Edytowane przez wompierz
  • Haha 8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, DaviM napisał:

Ludzie czasami mają problemy z odróżnieniem dobra od zła. Tak było zawsze, czy to w realu czy np. w filmach.

Imperium krzyczało: rebelianci to zło, trzeba ich zniszczyć, a rebelianci: Imperium to zło, trzeba je zniszczyć. No to kto w końcu zły: Imperium czy rebelianci?

Albo: Niemcy/Faszyści/Naziści krzyczą: Polacy to zło, trzeba ich zniszczyć, a Polacy: Niemcy/Faszyści/Naziści to zło, trzeba ich zniszczyć. No to kto w kocu zły: Niemcy/Faszyści/Naziści czy Polacy?

Tak samo z Intelem i AMD: Intel to łapówkarz, szantażysta, kłamca, oszust i manipulant z wyrokami, a AMD załatwiony tymi łapówkami i innymi nielegalnymi praktykami Intela, leżąc przez to praktycznie martwe na ziemi, wydało jednak jeszcze Buldożera, ale podobno to była taka padaka, że nawet Notatnik nie działał, nie mówiąc o Saperze czy jakieś normalnej większej grze...

Też ciężko osądzić, która z tych firm jest dobra, a która zła. Która to Imperium Zła, a która to rebelianci...

Naprawdę ciężko...

A ja Ci powiem tak: Gdyby AMD mogło to sprzedało by Twoją "Matkę" za grube dolary. Koncern to koncern a Ty ślepo wierzysz w jedną stronę. 

5 godzin temu, DaviM napisał:

No i kwestia uczciwości i legalności działań to jedno, a kwestia produktów, oferty i ich cen, jakości, wydajności, bla, bla, bla, to drugie.

Poruszyłeś kwestie uczciwości to ja się zapytam. 

Czemu Asrock dostał pstryczka od AMD za to, że wydał Bios obsługujący Zen3 na AM4 X370 ? Bios musiał wycofać

Czemu Gigabyte dostał pstryczka od AMD za to, że wydał Bios dla B450 obsługujący PCIE-4.0 dla kart graficznych? Bios musiał wycofać. 

W jednym i drugim przypadku AMD reklamowało pełne wsparcie a przed premierą pojawiły się nieznane ograniczenia. Do dzisiaj mam Bios na płycie Gigabyte B450 na której osiągam pełne prędkości kart zgodnych z PCIE-4.0 ale AMD zakazało tego biosu. To ja się pytam why? Co stanowiło problem? 

Jeśli Cię to usatysfakcjonuje to na AMD siedziałem przez ostatnie 4 lata gdzie miałem praktycznie całą linie ich procesorów po za threadripperami. 

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, wompierz napisał:

To coś 950zł. Ale bieda. Chyba, że radiatory są w całości ze srebra.

26_asrock_z690_tajwanskie_plyty_glowne_d

I co tutaj mamy smażyć na tych małych radiatorach ? Zmarnowany potencjał bo jajko tam nie wbijemy. A ewidentnie widać że potencjał jest dobry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, że ceny podyktowane są dużymi niedoborami na rynku elektroniki. Dzisiaj widziałem newsa, że Dacia będzie oferować wersję samochodu bez centralnego zamka przez braki.

Producenci płyt już na początku roku zapowiadali podwyżki o 20-30% ale no sytuacja jest bardzo nieciekawa dla zwykłego konsumenta. Dla nastolatków czy tam młodych do 25 roku życia nowy wydajny PCet zostanie w sferze marzeń. 

• Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi