Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

@Minciu nic mi nie dolega, masz Z590 Glaciala od 15K NOK to na co liczysz, że Z690 na premierę Adlera wycenią na tyle samo ? Tutaj się płaci za mariaż ASUS + EK, zresztą to też napisałem

Edit**** Haha, widzę że sam nawet podlinkowałeś Z590.

Edytowane przez Fenrir_14
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Ocho napisał:

Też racja, z dupy dodali sobie te 2k

Taaa i weź tutaj czekaj na następne generacje i lepsze DDR5 :D 

X570S chciałem kupić.. 2200zl za Unifi i już mi się trochę odechciało XD 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ceny procków znośne ale płyty główne to ładnie popłyneli😪

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Fenrir_14 napisał:

@Minciu nic mi nie dolega, masz Z590 Glaciala od 15K NOK to na co liczysz, że Z690 na premierę Adlera wycenią na tyle samo. Tutaj się płaci za mariaż ASUS + EK, zresztą to też napisałem

ponad 2000zl za NIC :) A to i tak cena z tyłka przebita ze dwa razy już od i tak przeciągniętej za wysoko.. 

https://www.x-kom.pl/p/619985-plyta-glowna-socket-1200-asus-rog-maximus-xiii-extreme-glacial.html 

https://www.x-kom.pl/p/691421-plyta-glowna-socket-1700-asus-rog-maximus-z690-extreme-glacial-ddr5.html

A warto jeszcze dodać, zę taki fulll cover to nic dobrego, jeśli to ma byuć dla entuziastów sprzętu. Bo wydajnośc bloku leci na pysk w takim wydaniu. Więc to co najwyżej dla entuziastów błyskotek :) 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śmiechowe jest, że tylko topka od Evga ma tyle warstw pcb co topki na Z170 :szczerbaty: A teraz porównajmy ceny 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tu się już uzbroilem w fajne radiatory pod ddr5, a tu klops , trzeba czekać rok na nową platformę, o ile ceny nie będą tak zaporowe jak teraz ramu i płyt :E . Chyba że będę miał i 30% większą wypłatę to może być cenowo jak jest 😛

46548e01ce98878c.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ja widzę mobosy za 10 koła, czy śnię? To jakiś żart? 8:E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Asus dowalił tak duża marżę, że ta ich promocja, to plucie klientowi w twarz. :)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie żart, to kapitalizm ery covidu :E 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Kaiketsu napisał:

Jeszcze tu przeczytasz, że to dobra cena jest. 

Dobra a kto pisał ostatnio że 64 czy 128lini jest za drogie do minestreemu? Albo więcej niż 2 kanały pamięci? Przyznać się XD

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Kaiketsu napisał:

Czy ja widzę mobosy za 10 koła, czy śnię? To jakiś żart?

plandemia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Doamdor napisał:

Asus dowalił tak duża marżę, że ta ich promocja, to plucie klientowi w twarz. :)

To jest marża za 4 dodatkowe otworzy żebyś mógł działać na starym chłodzeniu i zaoszczędzić kasę :szczerbaty:

• Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Kaiketsu napisał:

Czego nie rozumiesz?

Płyta główna = zadbany Passek TDI

CZEGO NIE ROZUMIESZ?!? :E 

vw-passat-b5-19-tdi-110-afn-swieze-oplat

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Czego nie rozumiesz?

Płyta główna = zadbany Passek TDI

CZEGO NIE ROZUMIESZ?!? :E 

Już po FL zadbanego za dychę dostanie :E . Jeszcze zostałoby na zatankowanie całego zbiornika i 2 bańki 40stki do bagaja :E . 

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, sideband napisał:

Śmiechowe jest, że tylko topka od Evga ma tyle warstw pcb co topki na Z170 :szczerbaty: A teraz porównajmy ceny 🤣

Masz jakieś sprawdzone źródło informacji odnośnie ilości warstw pcb? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, ZeFe napisał:

To jak, można już gdzieś zamawiać ? :D

Oczywiście że tak, np. w X-kom. "Zamówienia będą realizowane chronologicznie" :E Skąd my to znamy 🙂

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ARTURRO$$ napisał:

Masz jakieś sprawdzone źródło informacji odnośnie ilości warstw pcb? ;) 

Na stronach producentów dla danego modelu podają ilość warstw.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Minciu napisał:

Jeszcze tu przeczytasz, że to dobra cena jest. 

Dobra a kto pisał ostatnio że 64 czy 128lini jest za drogie do minestreemu? Albo więcej niż 2 kanały pamięci? Przyznać się XD

Sam chyba powinieneś do okulisty, nigdzie nie pisałem, że cena jest dobra. Cena jak na Asusa nie jest zaskoczeniem, no chyba że Ciebie takie rzeczy zaskakują to nie wyglądaj przez okno bo się faktycznie na świat obrazisz lol. Zresztą jakbyś to przeczytał ze dwa razy to byś teraz tego nie ciągnał przez kolejne 2 strony, do...tentegując się jak pies do kości. EOT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Fenrir_14 napisał:

Sam chyba powinieneś do okulisty, nigdzie nie pisałem, że cena jest dobra. Cena jak na Asusa nie jest zaskoczeniem, no chyba że Ciebie takie rzeczy zaskakują to nie wyglądaj przez okno bo się faktycznie na świat obrazisz lol. Zresztą jakbyś to przeczytał ze dwa razy to byś teraz tego nie ciągnał przez kolejne 2 strony, do...tentegując się jak pies do kości. EOT.

Napisałeś dokładnie TAK:

Godzinę temu, Fenrir_14 napisał:

@Stjepan666 To jest płyta dla entuzjastów level MASTER, specjalnie pod LC. Biorąc pod uwagę koszt ewentualnych bloków i akcesoriów jak i możliwości tej płyty to nie jest to imho  aż tak bardzo wydumana cena. Wiadomo, przy topce od ASUS'a zazwyczaj jest "skromne" frycowe, ale takie już życie, za tzw. specjały zawsze się płaci extra.

skoro cena nie jest aż tak bardzo wydumana to znaczy że jest dobra ? :D

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To już chyba lepiej będzie poczekać na z790 aż dopracują ten Socket i wyjdą lepsze ddr5 i ceny będą normalne...:szczerbaty:

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Redar napisał:

To już chyba lepiej będzie poczekać na z790 aż dopracują ten Socket i wyjdą lepsze ddr5 i ceny będą normalne...:szczerbaty:

Tylko wówczas to już będzie koniec życia tej  podstawki, tak jak z590 dla  LGA1200. Jak kupować to teraz :]

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, blubaju napisał:

Tylko wówczas to już będzie koniec życia tej  podstawki, tak jak z590 dla  LGA1200. Jak kupować to teraz :]

No to wtedy poczeka na z890

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Minciu Masz przecież napisane, że "biorąc pod uwagę koszt ewentualnych bloków i akcesoriów", mariaż ASUS - EK, i fakt że to jest płyta dla tzw "entuzjastów" to imho cena nie jest wydumana - czytaj z pupy. Tym bardziej na premierę nowych procków, gdzie na dziś to samo praktycznie na Z590 kosztuje 7.5 kloca w PL, a po prostu porządna płyta jak Z690-E Strix kosztuje 3K. Naprawdę liczyłeś, że przy dzisiejszych cenach wycenią to na te 7700 PLN ?? 200 złotych drożej od Z590 ?? Dla mnie ta cena nie jest dobra bo nie potrzebuję takiej płyty i wystarczy mi Maximus czy taki Strix-E, które i tak są drogie lol

Edytowane przez Fenrir_14
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak patrzę na te ceny to mi słabo. Kiedyś wymienialem sprzęt co dwa lata i mało dokładałem, teraz chyba będę siedzieć na tym co mam z 10 lat 😂

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Fenrir_14 napisał:

@Minciu Masz przecież napisane, że "biorąc pod uwagę koszt ewentualnych bloków i akcesoriów", mariaż ASUS - EK, i fakt że to jest płyta dla tzw "entuzjastów" to imho cena nie jest wydumana - czytaj z pupy. ....

Czy ty wiesz ile kosztuje blok do LC? Swego czasu z monoblokiem płyty były po 4k pln ;) 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi