Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, joloxx9 napisał:

Który to takie jaja robił?

Polecam obejrzeć sobie materiał z kanału hwunboxed, w którym brali pod lupę vrm z paru płyt gł. Seria phantom Gaming od asrocka wypadła tragicznie. Zresztą zobacz sobie na vrm z690 phantom Gaming, a potem luknij na vrm z wejściowych płyt gigabyte. 

Edytowane przez Armage169

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobra ale dla jakiej generacji? Sam mam taką płytę i nie zauważyłem żeby coś było nie tak :E 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, joloxx9 napisał:

No dobra ale dla jakiej generacji? Sam mam taką płytę i nie zauważyłem żeby coś było nie tak :E 

https://www.techspot.com/review/2239-affordable-intel-z590-motherboards/

Tu w teście z 11900k na 4.9ghz 1.35v PCB się nagrzewa do 112 stopni

2.png

Edytowane przez wrobel_krk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O lol, to dali dupy. Trzeba będzie zrezygnować z asrocka na przyszłość. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najgorsze jest to że do asrocka dalej nic nie dociera a to już chyba 3 podstawka z gów.... phantomem :-P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, unadarek napisał:

Najgorsze jest to że do asrocka dalej nic nie dociera a to już chyba 3 podstawka z gów.... phantomem :-P 

Łatwiej dodać recenzentów do blacklisty niż coś zmienić. A szkoda bo kiedyś uważałem asrocka za spoko firmę i nigdy nie miałem problemu ze starymi płytami. 

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie oszukujmy się dla 95% użytkowników taki phantom wystarczy, w końcu w grach się nagrzeje do 90 stopni może maks, poza tym kto bierze 11900k i najsłabszą płytę, a potem renderuje filmy:)

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy takich cenach Z690 tym bardziej ludzie beda szukać tańszych konstrukcji,szczególnie do procesora non k

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Wiadomo to już od dawna, jedyna otwarta kwestia to czy któryś 6+0 trafi jako K (12500K ? :Dbo to nie są odpady więc najlepsze biny 6+0 to byłyby wymiatacze do gier

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Asrock z170 extreme 4  płyta poezja stabilna,mocarna ,z270 podobnie z370 też niczego sobie   dalej nie wnikałem lub  nie posiadałem asrocków ,trzeba jednak zdać sobie sprawę że z170 ,270 to procki 4/8  więc to inna bajka z drugiej strony wiem że na z170 extreme 4 lądowały 6 i 8 rdzeniowe procki i dawało to radę więc samo to daje do myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, wrobel_krk napisał:

2.png

Prime Z590 10+1 fazy zasilania

Prime Z690 14+1 fazy zasilania

Ciekawe o ile temp spadnie, bo 96C to było nieporozumienie.

Asrock, to już klasyka. :E

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Wiesz ile ciagnie ten proc na takim napieciu ?? Przy ok 1.32v kumplowi bral 350W w Blenderze. Takze o ile mozna fajnie testowac sekcje to w realnym uzytkowaniu nie ma odzwierciedlenia taki pobor.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
7 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Wiesz ile ciagnie ten proc na takim napieciu ?? Przy ok 1.32v kumplowi bral 350W w Blenderze. Takze o ile mozna fajnie testowac sekcje to w realnym uzytkowaniu nie ma odzwierciedlenia taki pobor.

A z pracą przy renderingu, obróbce materiałów, gry mocno procesorowe + streaming?

90stopni chyba będzie przy takim użytkowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, wompierz napisał:

A z pracą przy renderingu, obróbce materiałów, gry mocno procesorowe + streaming?

90stopni chyba będzie przy takim użytkowaniu?

Nie chce mi sie analizowac twoich wymyslanych scenariuszy, procesor ustawiamy pod siebie i napewno nie jest to ciagly ponor 350W :lol2: Kazdy cpu da sie ustawic na danym mobo tak, zeby bylo dobrze i tak to podsumuje. A do scenariusza Jw to nie kupuje sie intela ;) Jak stac cie na krecenie cpu pod 350W-400W to stac cie tez na LC, a co za tym idzie nie kupujesz plyty "szrot" i problem sam sie rozwiazuje :thumb:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Pioy napisał:

Jeżeli to prawda to Intel powinien dostać medal spryciarze.pl

"The Ryzen 9 5950X was tested with the TDP (PL1) set to 105W, while the Core i9-12900K had its PL1 set to 241W. That’s 2.3x more for the latter, making it a very unfair comparison. This means that with the TDPs equalized the performance deltas between the 5950X and the 12900K will be in single-digit figures. Launching a “revolutionary” architecture that’s only 5-10% faster than competitor products which have been around for over a year doesn’t sound very hot, does it?" 

• Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tymi wynikami i przewagą Intela to jeszcze różnie może być :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mysle ze to NDA nie jest bezsensu. Na DD4 tej przewagi w ogole moze nie byc zbyt wiele a uwzgledniajac TDP to nie ma oczym gadac. Natomiast najciekawsze jest co daja DDR5 w tych zastosowaniach ktore nas interesuja, bo nie kazdy montuje TB filmy lub obrabia GB obrazki gdzie bandwidth daje boosta.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, eagle napisał:

"The Ryzen 9 5950X was tested with the TDP (PL1) set to 105W, while the Core i9-12900K had its PL1 set to 241W. That’s 2.3x more for the latter, making it a very unfair comparison. This means that with the TDPs equalized the performance deltas between the 5950X and the 12900K will be in single-digit figures. Launching a “revolutionary” architecture that’s only 5-10% faster than competitor products which have been around for over a year doesn’t sound very hot, does it?" 

Prawda. Przejrzałem slajdy z adnotacjami Intela dość dokładnie w dniu premiery, bo wiem że to kłamcy i manipulatorzy. Pisałem o tym 2 dni temu:

"Intel ustawił 12900K na testy na 241W ("PL1 set to 241W"), a Ryzena na 105W (PL1=105w), natomiast system to WIndows 11 Pro 22000.9, czyli ta padaka z błędem uwalającym wydajność L3 cache Ryzenów:"

07b3c6e85a6e969cbbe8a07a7a10f6741fc0ce7f

(czerwone ramki moje :) )

Edytowane przez DaviM
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, eagle napisał:

Intel liczy na fanatyków i nie ogarów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, sultan_kosmitow napisał:

Na DD4 tej przewagi w ogole moze nie byc zbyt wiele a uwzgledniajac TDP to nie ma oczym gadac. Natomiast najciekawsze jest co daja DDR5 w tych zastosowaniach ktore nas interesuja

Ale z czego ma wynikać ta przewaga? Co takiego DDR5 robi ekstra? Brakowało przepustowości w grach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Jeżeli chodzi o ASRocka to miałem sporo ich płyt i nie miałem z nimi większych problemów. Trochę problematyczny był model "939Dual-SATA2", ale obsługiwał i AGP i PCI-E (miałem 6800GT na AGP,  a później 7900GT na PCI-E na tym mobo) i akurat to było mi potrzebne. W planie było posadzenie na nim procków na AM2, ale przeskoczyłem na Intela.:szczerbaty: Później nieśmiertelny "P67 Pro3 (B3)", Z97 (albo 87), Z270, Z390 i teraz B550. Problemów większych brak. Ale to, co ASRock odwala przy płytach na Z490, Z590 i teraz Z690 to naprawdę jakaś parodia...:goryl:

6 minut temu, kadajo napisał:

Intel liczy na fanatyków i nie ogarów.

Jak widać po naszym forum, sporo much się złapało na lep.:rotfl: 

Pora odkurzyć nieśmiertelne hasełko z czasów P4

st,small,507x507-pad,600x600,f8f8f8.u2.j 

:rotfl:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi