Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, napisał:

Znalazłem na OCN, czyli co, można równie dobrze kupić najtańsze gunwo 4800C40...

Gołe Patrioty na Hynixach wcale nie są takie tanie.

2 minuty temu, IceMan75 napisał:

Czy MSI ma jakiś soft do OC pod Windowsa ?

Dragon Power, ale z tego co widziałem nie ma nowej wersji pod Z690. Ale tego nie znajdziesz na oficjalnej stronie MSI.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zadne DDR5 nie są obecnie tanie, pytanie tylko ile rodzajów IC Hynixa DDR5 jest w obiegu, może się okazać że na najtańszych ValueRAM Kingstona są te same IC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4 minuty temu, napisał:

Zadne DDR5 nie są obecnie tanie, pytanie tylko ile rodzajów IC Hynixa DDR5 jest w obiegu, może się okazać że na najtańszych ValueRAM Kingstona są te same IC.

Niedługo sam się przekonam jak złoże peceta(muszę się zebrać w końcu) na bieda 5200 ramach Ps. Trzeba było brać jak były te 4800 chociaż :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak widzę obecne rezultaty D5 to bez OC zbytnio nie mają sensu, kupiłem teraz 2x16 RIpjawsV 4000C16 bo 2x8 to jednak za mało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, napisał:

Znalazłem na OCN, czyli co, można równie dobrze kupić najtańsze gunwo 4800C40...

Jakieś 90% badziewia 4800C40 jest na Micronach, a na tamtych kostkach można pomarzyć o podobnym OC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W MediaExpert jest teraz promocja na Płatność PayPo   mozna urwać 10% albo 100zł:

np MSI z690 Tomahawk wyjdzie z cashbackiem z MSI =  1109zł

MSI Pro Z690-A DDR4 = 702zł

Zrzut ekranu 2021-12-02 153236.jpg

Edytowane przez DarkEater

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idioci :E

Schermafbeelding-2021-12-02-200616.png

Ludziom chyba kopanie szare komórki wypaliło i wyrzucają pieniądze na prawo lewo bo łatwo przyszło, łatwo poszło?

Edytowane przez
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, napisał:

Ludziom chyba kopanie szare komórki wypaliło i wyrzucają pieniądze na prawo lewo bo łatwo przyszło, łatwo poszło?

Dokładnie te same kości zamówiłem cena 1450zł :")

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ceny tych DDR5 iście bandyckie .

Tak z innej beczki :

Ktoś coś wcześniej pisał że najnowsze płyty MSI posiadają  ten ''ficzer'' dzięki któremu można  domniemać  które rdzenie będą się lepiej kręcić czy jaki mają  potencjał ?

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, napisał:

Im człowiek bardziej zamożny, tym mniej odczuwa taką sumę pieniędzy, gdy ją wydaje. 😉

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak kupisz Unify to dostaniesz ten zbędny bajer.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Blejdos napisał:

Dokładnie te same kości zamówiłem cena 1450zł :")

Sprzedaj jakiemuś łosiowi na Ebayu i masz wypasionego Strixa D4 albo MSI Edge D4, kostki Patriota albo 2x16GB G.Skille na B-Die i jeszcze kupa kasy zostanie :E DDR4 jeszcze długo będą w cenie bo dostepność DDR5 jest beznadziejna a Ryzen dalej jeszcze będzie na DDR4.
Ja po taniości wziąłem 2x16 RipJaws V 4000CL16, Patriot nie ma nic ciekawego w 2x16 a kasztany Hynix C-Die i Micron E-Die z drugorzędnymi timingami z kosmosu mnie nie interesują. Miesiąc kopania i memki się zwracają.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I że niby kto je kupi za 2500-3000zł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za te z Ebaya ktoś wyłożył ponad 900 euro, ostatnio były 2 zestawy Dominatorów C34 czy C36, poszły z miejsca 900-950e.

p.s

Jakie napięcia trzeba podnosić do Gear1/2, tylko SA? Jak narazie CR1 Gear1 kończy się u mnie na 3600MHz nawet przy 1.35 VCCSA.

Edytowane przez
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
54 minuty temu, napisał:

kasztany Hynix C-Die i Micron E-Die

Hynixy DJR i jedziesz na Gear 2 z zegarem do 5 GHz, timingi i tak będą lepsze niż DDR5 :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mimo wszystko B-Die is king w ogólnym rozrachunku. Nie tuningowałem nic tylko wbiłem Gear1, CR1 i CL z 16 do 14 (kit F4-3600C16D-32GTZSW).

cachemem3600C14T1G1.png.f4d902aca543b08e1075858b68f8d6e8.png

+
4000 C15 Gear 1 wstało, dałem IvR voltage 1.25, SA 1.30V i CR2, nie lubi się z CR1.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mógłby ktos wrzucic linka do beta biosow od msi? Jakos nie moge tego znalezc :/ znajduje mi tylko te "stare" legacy gaming.

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie. Podkręciłem mojego 12900k na 5.2 przy 1.37 i mam 95 stopni w cinebench r23. Wydaje się sporo 😮 

To jest normalne ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, napisał:

+
4000 C15 Gear 1 wstało, dałem IvR voltage 1.25, SA 1.30V i CR2, nie lubi się z CR1.

Zobacz czy na pewno potrzebujesz tak wysoko SA. Ja na 4133 CL15 daję tylko 1,225V

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie nie ale narazie luźno testuję ile wyciągne na Gear1, 4133 CR2 nie ma problemu ale musiałem podbić timingi do 16-16-16-36.

Myślę że jak przyjdą ripjawsy trzeba zaatakować 2x16GB 4000 C14/15 i dam sobie spokój.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, napisał:

DDR4 jeszcze długo będą w cenie bo dostepność DDR5 jest beznadziejna a Ryzen dalej jeszcze będzie na DDR4.

Przynajmniej raz na tydzień wchodzi dostępność Kingstonów, ale coś nie bazującego na Micronach dostępność zerowa i nie wiem czy cokolwiek w tym roku się pojawi pomimo, że w cennikach pełno tego na Hynixach i Samsungach :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, mam takie krótkie pytanie odnośnie i7 12700k. Mam dedykowane GPU na którym kopię i integry z i7 używam po prostu do pracy. I teraz magia. Włączam grę podłączony do integry i ona odpala się ale wygląda , że cały rendering jest na GPU (hashrate spada niemiłosiernie) a ilość klatek jest jak na RTX'a przystało. Ktoś widał takie cuda? TO jakaś nowa funkcja intela wykorzystująca GPU i wyświetlająca obraz na iGPU?

Edytowane przez DamianGR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi