Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, wkamil73 napisał:

I do ilu boostuje przy takim ustawieniu w mocno obciążającym z procesor testach (blender, cb23 itp)?

Jedynie cb23 puszczałem, testuje w normalnym użytkowaniu, grach, filmach. Poniżej wynik z cb23 - są na nim dwa przebiegi, obniżanie napięcia przy tym samym powerlimicie(150) spowodowało w drugim przebiegu wyższy wynik. Max temperatura była 66 stopni przy 1050 rpm max na ALF2 280.

cr23 1.19u.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, budasty napisał:

Jedynie cb23 puszczałem, testuje w normalnym użytkowaniu, grach, filmach. Poniżej wynik z cb23 - są na nim dwa przebiegi, obniżanie napięcia przy tym samym powerlimicie(150) spowodowało w drugim przebiegu wyższy wynik. Max temperatura była 66 stopni przy 1050 rpm max na ALF2 280.

cr23 1.19u.jpeg

Ale zerknij do ilu boostuje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, jurekk napisał:

Masz sposób myślenia jak Najman.

Zawsze odwrotnie niz normalny człowiek.Cpu nie siedzi na rozdzielczości a gpu i tam sprawdzam rozdzielczość😱

Tak tylko napiszę, jak to wygląda z punktu widzenia normalnego człowieka (no może bardziej coś pomiędzy zwykłym Kowalskim, a wami :E), który nie spędza dużej ilości wolnego czasu na forum.

Podchodząc do tematu testów jako konsument, średnio mnie interesuje to, jaka jest różnica w wydajności w 720p. Interesuje mnie to, jaka jest różnica w rozdzielczości, w której gram. Co więcej nie pomaga fakt, że procesory testowane są z topowymi gpu. Co prawda na yt jest mnóstwo testów konkretnych połączeń CPU+GPU, ale powątpiewam w ich rzetelność. Fajnie więc, gdy pojawia się porównanie procków np. w 4k, bo wtedy ktoś, kto decyduje się na zakup, ma szerszy obraz całości.

A tymczasem zbieram się do składania platformy. :D

@krzysiak dostałeś gotowca? też bym poprosił :)

Edytowane przez marjanoos
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wkamil73

Szczerze to nie chce mi się na razie testu powtarzać, masz wynik końcowy, który można porównać z innym powerlimitami. W biosie tylko napięcie obniżyłem, nie ruszałem częstotliwości - 2 rdzenie miały boost ustawiony na 5000, a reszta na 4900, zmieniłem jedynie ustawienie proca na "per core". Ecore nie pamiętam ale domyślne ustawienia.W Cb r23 widziałem tu wynik przy wyższym o wiele power limicie, z podobnymi pamieciami i wynosił około 24k, więc różnica niewielka a w poborze mocy ogromna - później się dziwić, że ktoś ma piekarnik.

Edytowane przez budasty
literówka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz co nawet jakbym nie miał pieniędzy to jednak platforme bym rozebrał na czynniki CPU GPU i ram a nie całościowo 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, marjanoos napisał:

Tak tylko napiszę, jak to wygląda z punktu widzenia normalnego człowieka (no może bardziej coś pomiędzy zwykłym Kowalskim, a wami :E), który nie spędza dużej ilości wolnego czasu na forum.

Podchodząc do tematu testów jako konsument, średnio mnie interesuje to, jaka jest różnica w wydajności w 720p. Interesuje mnie to, jaka jest różnica w rozdzielczości, w której gram. Co więcej nie pomaga fakt, że procesory testowane są z topowymi gpu. Co prawda na yt jest mnóstwo testów konkretnych połączeń CPU+GPU, ale powątpiewam w ich rzetelność. Fajnie więc, gdy pojawia się porównanie procków np. w 4k, bo wtedy ktoś, kto decyduje się na zakup, ma szerszy obraz całości.

Ale kupujesz procka wtedy na jedną generację Gpu czy na więcej, po to są testy w niższych rozdziałkach(720p/1080p), żeby zobaczyć przy ilu fps zacznie się wąskie gardło. Wiadomo 720p to przy 4k przesada,ale już dal tych co grają w 1080p/1440p to nie.

I taki przeciętny Kowalski to dobrze jak temat wrzuci w zestawach, a nie kupi gotowca na allegro/jakimś sklepie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie karmcie już trolli. Testy cpu są od ..testów cpu.

A nie testów zestawu czy jakichś innych limitów, czy ktoś będzie używał 8k, ramu w single channel a może integry to nikogo nie obchodzi. Widzisz testy cpu to chcesz wiedzieć jak dobry jest cpu. Jak nie potrzebujesz bo używasz integry to nie kupujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Wu70 napisał:

A nie testów zestawu czy jakichś innych limitów, czy ktoś będzie używał 8k, ramu w single channel a może integry to nikogo nie obchodzi. Widzisz testy cpu to chcesz wiedzieć jak dobry jest cpu. Jak nie potrzebujesz bo używasz integry to nie kupujesz.

Może jednego czy dwóch oświecę. Sam trochę kiedyś źle na to patrzyłem, ale się przekonałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, marjanoos napisał:

@krzysiak dostałeś gotowca? też bym poprosił :)

Nie dostałem. 

Co do chłodzenia to zastanawiam się czy do aio depcool nie zastosować backplate z navisa...przy am4 się sprawdzał a w plastiku zawsze ewentualnie łatwiej wyrezać pod odpowiedni rozstaw :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Wu70 napisał:

Polecam czasami trochę szerzej spojrzeć na świat.

Poza tym napisałem jak trudno podjąć jest Kowalskiemu decyzję zakupową opierając się na aktualnie dostępnych testach, a nie że mają przestać robić testy CPU.
Tutaj został wyśmiany test w 4K. Skoro jakaś redakcja znalazła na to czas, to chwała im za to, że to zrobili.

Edytowane przez marjanoos
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale to ty masz problem z testami 720p i musisz spojrzec szerzej zeby zrozumiec ze to bardzo dobre testy ;) 

PS. Ludzie na ktorych sie powolujesz na ogol nie przegladaja takich testow, za to wiekszosc ludzi generalnie woli lepszy produkt nawet jak nie wykorzysta jego mozliwosci.

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
56 minut temu, budasty napisał:

wkamil73

Szczerze to nie chce mi się na razie testu powtarzać, masz wynik końcowy, który można porównać z innym powerlimitami. W biosie tylko napięcie obniżyłem, nie ruszałem częstotliwości - 2 rdzenie miały boost ustawiony na 5000, a reszta na 4900, zmieniłem jedynie ustawienie proca na "per core". Ecore nie pamiętam ale domyślne ustawienia.W Cb r23 widziałem tu wynik przy wyższym o wiele power limicie, z podobnymi pamieciami i wynosił około 24k, więc różnica niewielka a w poborze mocy ogromna - później się dziwić, że ktoś ma piekarnik.

Dzięki, dlatego właśnie dlatego pytałem :) Sprawdzę sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, marjanoos napisał:

Polecam czasami trochę szerzej spojrzeć na świat.

Poza tym napisałem jak trudno podjąć jest Kowalskiemu decyzję zakupową opierając się na aktualnie dostępnych testach, a nie że mają przestać robić testy CPU.
Tutaj został wyśmiany test w 4K. Skoro jakaś redakcja znalazła na to czas, to chwała im za to, że to zrobili.

Różnica jest taka że Kowalski ma później temat na forum że ma mało. Ja nie mam xd te testy to nie żadne śmianie.wiele testów CPU jest testami GPU lub platformy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, marjanoos napisał:

Tylko z takimi testami na limicie GPU jest jeden zasadniczy problem. Żeby ich wyniki miały jakąkolwiek wartość dla Ciebie, muszą być spełnione następujące warunki:

• masz takie samo GPU jak w teście,
  • w interesującą Cię grę grasz przy dokładnie takich detalach jak w teście,
  • i wreszcie wisienka na torcie -> w interesującą Cię grę grasz tylko w tym miejscu, które wybrano do testu :E

W przeciwnym przypadku (czyli prawie 100%) wyniki i tak nic Ci nie mówią, bo jak wiadomo kombinacji tych trzech czynników, które mają wpływ na balans CPU/GPU, są tysiące.

Edytowane przez tomcug
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Ogider napisał:

Podawajcie ile macie V podczas danego obciążenia.

u mnie podczas occt small avx 1.182V 226W

P50 E40 c42

3SPrrkN.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Blejdos napisał:

Do Polski wysyłają ?

Tak. Wystawiają również fakturę z nipem EU jak kogoś to interesuje ;) 

Edytowane przez sandisk13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, sandisk13 napisał:

Tak. Wystawiają również fakturę z nipem EU jak kogoś to interesuje ;) 

Wziąłbym jakbym nie kupił kilka dni temu :) a teraz to już 6400Mhz+ mnie interesuje :)

Edytowane przez Blejdos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktoś golasy DDR5 bez radiatora i mògłby sprawdzić czy PMIC jest na tej samej wysokości co kości pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.12.2021 o 20:49, Pitt_34 napisał:

A co jest nie w porządku ? procesory schodzą to po co maja robić obniżkę ?

Cena jest nie w porządku. Natomiast kto kupuje po takich cenach ... cóż, jego sprawa. Niejeden widzę teraz cierpi na nadmiar pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale, że ludzie tego nie rozumieją, że zgadzając się na zakup w takich cenach, pozwalają i jednocześnie to popierają. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi