Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, jurekk napisał:

https://www.3dmark.com/3dm/67333031?

dwa razy go zakopałem w graficznym no to muszę mieć lepsze cpu co nie.A jeszcze jak  ten narzut zabija.Alder by sie przydał😆

A to taki masz Jerzyk kąkuter,myślałem że po prostu kupujesz aldera.Czemu nie wrzuciłeś assasina z rx kiedys? :E

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doradzi ktoś jakieś fajne  pamięci  2x16GB  co by dały radę  3800MHz  przy  CL15-15-15  i nie kosztowały majątku  ;) ,  cztery kości  to jakaś tragedia w konfigurowaniu  . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po taniości polecaja te kingstony fury renegate 3600 cl16.To jest duall rank .Nie widać mhz ani cl ale sprawdza sie

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Bemx2k napisał:

Doradzi ktoś jakieś fajne  pamięci  2x16GB  co by dały radę  3800MHz  przy  CL15-15-15  i nie kosztowały majątku  ;) ,  cztery kości  to jakaś tragedia w konfigurowaniu  . 

Jeśli ci chodzi o ddr4 to ja mam na sprzedaż ddr4 G.Skill 2 x 16gb 3200Mhz cl14 B-Die Samsunga , u mnie bez problemu chodziły po Oc na 3600Mhz cl16  , a poszły by i wyżej tylko trzeba się pobawić z ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, forum napisał:

@stobis

100w wystarczy,tak jak normalnie uzywasz kompa,wrzuc aide64 stability test z 5minut i zeby bylo widac w hwinfo vcore,powerpackage i tempy

Jak cos moge ci powiedziec jak ustawiac ram,ale wszelkie zmiany robisz na wlasna odpowiedzialnosc ;) patrioty4400c19?

Ja wlasnie sie mecze ze starym nowym kitem aresow bo nie moge dowalic woltow powyzej 1.55

Tylko 4000c19, uznałem, że nie ma sensu dopłacać, jeśli nie mam jakichś wyczynowych ambicji :) 

Dobra, spróbowałem z tym AIDA64, ale szczerze mówiąc traktowałbym te wyniki baaardzo poglądowo :P Z kronikarskiego obowiązku: Fera 5 dual, w biosie nie tknięte absolutnie nic (więc pewnie wszystko na auto), pomiary HWiNFO zresetowane tuż po starcie testu, tematy pochodne jak np. wentylacja w budzie są mi raczej obce - nie jestem wymagającym użytkownikiem :D 

aida64_5min_c2.png.861889c7fdc2bee2f559a6fb893a8281.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poskładane, na razie na ferze bo musiałbym kombinować trochę z aio a nie miałem czasu. Może uda mi się coś pobawić z OC dziś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, krzysiak napisał:

Poskładane, na razie na ferze bo musiałbym kombinować trochę z aio a nie miałem czasu. Może uda mi się coś pobawić z OC dziś.

To może zrób podobny test co ja, zobaczymy ile to warte ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@stobis jak krecisz ram to musisz miec stockowy/stabilny cpu - zeby bylo wiadomo ze on "nie zakluca stabilnosci".musisz tez miec wentylator dmuchajacy na ram ;)

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Bemx2k napisał:

Doradzi ktoś jakieś fajne  pamięci  2x16GB  co by dały radę  3800MHz  przy  CL15-15-15  i nie kosztowały majątku

Minimum 1100-1200zł (np. G.Skille 3600CL16 lub 4000CL16).

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, jurekk napisał:

Po taniości polecaja te kingstony fury renegate 3600 cl16.To jest duall rank .Nie widać mhz ani cl ale sprawdza sie

To dobra pamięć, ale jednak na Hynixach nie będzie po OC takich parametrów o jakie chodzi koledze. Także trzeba będzie głębiej do sakiewki sięgnąć :E

Edytowane przez tomcug
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Doamdor napisał:

Daj znać jaki potencjał OC ma twoja sztuka, bo widziałem KF, który robił 4,8GHz przy 1,35V. :szczerbaty:

Na razie leci test stabilności aidy przy 5.0GHz 1.25V. Jedno i drugie ustawione z tzw dupy, założyłem sobie to jako pułap z którego pójdę wyżej z zegarem lub niżej z napięciem...w sumie już zjechałem na 1.2V :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, krzysiak napisał:

Na razie leci test stabilności aidy przy 5.0GHz 1.25V. Jedno i drugie ustawione z tzw dupy, założyłem sobie to jako pułap z którego pójdę wyżej z zegarem lub niżej z napięciem...w sumie już zjechałem na 1.2V :E

Przechodzi OCCT small normal AVX 10 min ?

1,2v 5GHz, to byłaby bardzo dobra sztuka.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podawajcie ile macie V podczas danego obciążenia.

u mnie podczas occt small avx 1.182V 226W

P50 E40 c42

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzę ten OCCT po robocie. Póki co mam z Cinebench R23

1.230V  193W 

P50 E36 C38

BKiAiI1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

..

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Doamdor napisał:

Przechodzi OCCT small normal AVX 10 min ?

1,2v 5GHz, to byłaby bardzo dobra sztuka.

Wczoraj chwilę tylko się pobawiłem i wróciłem do stock, w weekend dopiero będę miał czas coś powalczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy Hyper-Threading włączyć w biosie na enebled?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, kalderon napisał:

Minimum 1100-1200zł (np. G.Skille 3600CL16 lub 4000CL16).

2x16GB G.Skill Ripjaws V 4000 CL16 - 19 -19 -39 2T Samsung B-Die, model F4-4000C16D-32GVK
Tylko modele bez dopisku "C" w nazwie (!!!). C to Hynixy C-Die czyli kupsztal w porównaniu z Samsungami. Gear1 nie lata zbyt wysyko także trzeba cisnąć timingi.

Edytowane przez
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od kilku dni mam 12700k na napięciu 1.19, częstotliwości nie ruszałem. Powerlimit na 150 W ustawiony. Cicho, stabilnie i chłodno(ALF 2 280).

MSI Pro 690 DDR4, pamięci stock ustawienia 3600 16 z profilu XMP - Hynixy, więc raczej cięzko o o/c, na clock 15 nie były stabilne G.SKILL RipjawsV Black 32GB [2x16GB 3600MHz DDR4 CL16 XMP2 DIMM] (Gskill Ripjaws 5)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, budasty napisał:

Od kilku dni mam 12700k na napięciu 1.19, częstotliwości nie ruszałem. Powerlimit na 150 W ustawiony. Cicho, stabilnie i chłodno(ALF 2 280).

MSI Pro 690 DDR4, pamięci stock ustawienia 3600 16 z profilu XMP - Hynixy, więc raczej cięzko o o/c, na clock 15 nie były stabilne G.SKILL RipjawsV Black 32GB [2x16GB 3600MHz DDR4 CL16 XMP2 DIMM] (Gskill Ripjaws 5)

I do ilu boostuje przy takim ustawieniu w mocno obciążającym procesor testach (blender, cb23 itp)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, wkamil73 napisał:

I do ilu boostuje przy takim ustawieniu w mocno obciążającym z procesor testach (blender, cb23 itp)?

Jedynie cb23 puszczałem, testuje w normalnym użytkowaniu, grach, filmach. Poniżej wynik z cb23 - są na nim dwa przebiegi, obniżanie napięcia przy tym samym powerlimicie(150) spowodowało w drugim przebiegu wyższy wynik. Max temperatura była 66 stopni przy 1050 rpm max na ALF2 280.

cr23 1.19u.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, budasty napisał:

Jedynie cb23 puszczałem, testuje w normalnym użytkowaniu, grach, filmach. Poniżej wynik z cb23 - są na nim dwa przebiegi, obniżanie napięcia przy tym samym powerlimicie(150) spowodowało w drugim przebiegu wyższy wynik. Max temperatura była 66 stopni przy 1050 rpm max na ALF2 280.

cr23 1.19u.jpeg

Ale zerknij do ilu boostuje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, jurekk napisał:

Masz sposób myślenia jak Najman.

Zawsze odwrotnie niz normalny człowiek.Cpu nie siedzi na rozdzielczości a gpu i tam sprawdzam rozdzielczość😱

Tak tylko napiszę, jak to wygląda z punktu widzenia normalnego człowieka (no może bardziej coś pomiędzy zwykłym Kowalskim, a wami :E), który nie spędza dużej ilości wolnego czasu na forum.

Podchodząc do tematu testów jako konsument, średnio mnie interesuje to, jaka jest różnica w wydajności w 720p. Interesuje mnie to, jaka jest różnica w rozdzielczości, w której gram. Co więcej nie pomaga fakt, że procesory testowane są z topowymi gpu. Co prawda na yt jest mnóstwo testów konkretnych połączeń CPU+GPU, ale powątpiewam w ich rzetelność. Fajnie więc, gdy pojawia się porównanie procków np. w 4k, bo wtedy ktoś, kto decyduje się na zakup, ma szerszy obraz całości.

A tymczasem zbieram się do składania platformy. :D

@krzysiak dostałeś gotowca? też bym poprosił :)

Edytowane przez marjanoos
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wkamil73

Szczerze to nie chce mi się na razie testu powtarzać, masz wynik końcowy, który można porównać z innym powerlimitami. W biosie tylko napięcie obniżyłem, nie ruszałem częstotliwości - 2 rdzenie miały boost ustawiony na 5000, a reszta na 4900, zmieniłem jedynie ustawienie proca na "per core". Ecore nie pamiętam ale domyślne ustawienia.W Cb r23 widziałem tu wynik przy wyższym o wiele power limicie, z podobnymi pamieciami i wynosił około 24k, więc różnica niewielka a w poborze mocy ogromna - później się dziwić, że ktoś ma piekarnik.

Edytowane przez budasty
literówka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi