Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą kupno zewnętrznego audio za 150zł i próba porównywania tego czegoś do zintegrowanej integry to też trochę śmieszne jest 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, _File_ napisał:

Strzelałem, że 10$ no ale machnąłem się o 100% 😉

No dlatego jak ktoś kupuje płytę dla Audio to niepotrzebnie przepłaca:) - o to się tu rozchodzi żeby było jasne:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, _File_ napisał:

Swoją drogą kupno zewnętrznego audio za 150zł i próba porównywania tego czegoś do zintegrowanej integry to też trochę śmieszne jest 🙂

To znaczy próbujesz powiedzieć że wystarczy wydać 150 zł żeby zostawić daleko w tyle wszystkie ALC, czy że dźwiękówki za 150 zł to właśnie taki szajs że lepiej gra ALC? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Chłopaki, która płyta lepsza pod i5 12600k i ddr4 4133mhz cl 19? Z690 MSI Pro A, czy Z690 Gigabyte Gaming X?

Edytowane przez lukasz68

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, lukasz68 napisał:

Chłopaki, która płyta lepsza pod i5 12600k i ddr4 4133mhz cl 19? Z690 MSI Pro A, czy Z690 Gigabyte Gaming X?

To MSI jest względnie tanie, Gigabyta raz miałem i mi się spalił :E Nie myślałeś o Asus Prime, jest teraz w promce za 899 zł w x-kom. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mieszkam w Niemczech, tutaj będę kupował. Ogólnie nie chce wydawać za dużo kasy na płytę, a moja z370 asrock extreme 4 odeszła w zaświaty. Co będzie najlepszym wyborem do 230 euro? Warto dopłacać do Msi Mpg EDGE z690?

Edytowane przez lukasz68

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
37 minut temu, lukasz68 napisał:

MSI

Sprawdzał już ktoś OC np i3 na tanich płytach Z690 ?

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, lukasz68 napisał:

Msi Mpg EDGE z690

Mam, mogę polecić, po aktualizacji BIOS nie ma żadnych problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, lukasz68 napisał:

Mieszkam w Niemczech, tutaj będę kupował. Ogólnie nie chce wydawać za dużo kasy na płytę, a moja z370 asrock extreme 4 odeszła w zaświaty. Co będzie najlepszym wyborem do 230 euro? Warto dopłacać do Msi Mpg EDGE z690?

Ewentualnie możesz dopłacić do MAG Z690 TOMAHAWK WIFI DDR4, mam tą płytę i bardzo sobie chwalę :)

Jest to w zasadzie to samo co Edge z690 - ta sama duża ilośc faz 16+1+1, porządny układ dżwięku , bardzo dobre rekomendacje - nie ma tylko świecidełek jak Edge dlatego tańsza ale wygląd taki militarny 😉 kawał porządnej płyty z dużymi ciężkimi radiatorami które dają radę 

MAG Z690 TOMAHAWK WIFI DDR4 (msi.com)

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie możesz brać MSI PRO Z690A DDR4, u mnie zero problemów z 12600kf :) O gigabyte się często słyszy, że ma problemy z pamięciami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

del

Edytowane przez MarioDee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Panowie jak włączyć grafikę zintegrowaną w procesorze na płycie Asus Z690?? 

Podczas instalacji sterownika integry w Windows pojawia się komunikat:

Cytat

Nie znaleziono sterownika do zainstalowania na bieżącym urządzeniu. Kod zakończenia 8.

Patrzyłem w biosie, nie ma żadnej opcji Onboard VGA. Jest coś takiego jak GNA i to mam włączone.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Multi monitor itp

Bez dedyka to sama się włączy ;)

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sideband

możesz jaśniej, 

Mam rozumieć, że sama powinna zaskoczyć po wpięciu kabla od monitora??

Brak obrazu z integry świadczyłby o uszkodzeniu bardziej proca czy płyty??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Póki co zdaje mi się, że Twój błąd świadczy o tym, że instalujesz nie takie sterowniki jak trzeba. Jeżeli masz podłączoną kartę dedykowaną, to na większości płyt integra jest wtedy wyłączana i żeby to ominąć, trzeba w BIOS-ie przestawić "IGPU Multi-Monitor" albo podobną opcję.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, tomcug napisał:

Póki co zdaje mi się, że Twój błąd świadczy o tym, że instalujesz nie takie sterowniki jak trzeba. Jeżeli masz podłączoną kartę dedykowaną, to na większości płyt integra jest wtedy wyłączana i żeby to ominąć, trzeba w BIOS-ie przestawić "IGPU Multi-Monitor" albo podobną opcję.

Wielkie dzięki kolego. Naprowadziłeś mnie na rozwiązanie. Po wyjęciu dedykowanej karty graficznej integra ruszyła i dopiero w tedy w opcjach graficznych BIOSu pojawiła się pozycja "iGPU Multi Monitor", którą włączyłem .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Panowie, jest sens dopłacać do 12700k zamiast 12600k? Chodzi mi głównie o gry w rozdziałce 1440p.

Cały dzień się zastanawiam nad tym i nie mogę się zdecydować  :(

Edytowane przez Piospi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, _File_ napisał:

To prawda choć muszę powiedzieć, że gdyby nie efekty "procesorowe" Sound Blastera AE-5 Plus, którego mam (a właściwie dostałem) to różnic od topowej integry to bym nie zauważył...

Mam tą płytę główną z tą "integrą" - i przyznaje dźwięk wymiata. Już teraz zadomowił się SB AE5-Plus - a to tylko dlatego, że 

1/ Go dostałem

2/ Ma dodatkowe wejście na słuchawki, które się przełącza w sofcie od Creative Labs i nie muszę przepinać "jacków"...

Jeszcze raz powtórze - gdyby nie "procesor" dźwieku w SB i te efekty to ciężko zobaczyć różnicę. Natomiast wcześniej miałem ASUS Xonara - a przed nim Sound Blastery - ale je olałem bo totalnie dźwięk mi nie pasował. Ostatnie 3 lata integra - ale topowa i wystarczała. Przyznaje natomiast, że ten dźwięk na SB AE5-Plus jest naprawdę super i Creative Labs odrobił chyba tą pracę domową.

No chyba jeszcze warto wspomnieć, że ae5 napędzi wysokoomowe słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, Piospi napisał:

Panowie, jest sens dopłacać do 12700k zamiast 12600k? Chodzi mi głównie o gry w rozdziałce 1440p.

Cały dzień się zastanawiam nad tym i nie mogę się zdecydować  :(

Miałem obydwa, po dłuższych testach i porównaniach w grach, została i5 12600K.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję, jeszcze tylko ostatnie pytanie, może trochę off-topic, ale już dawno przestałem interesować się nowościami i trochę się pozapominało co nieco w tym o RAMach :(

Zastanawiam się nad dwoma zestawami i nie wiem które wybrać, bo jak zacząłem czytać o tych gear 1 i single/dual rankach to mózg mi się przegrzał :D

https://www.gskill.com/product/165/184/1562831784/F4-3600C16D-32GVKC-Overview

https://www.gskill.com/product/165/184/1597040502/F4-4000C16D-32GVKA-Overview

Czy te pamięci są odpowiednie dla 12 generacji procesorów Intela? 3600 starczą? Czy warto się szarpnąć na 4000 mhz? Niby w grach różnica to zaledwie kilka klatek, ale gdzieś wyczytałem, że gear 1 nie współpracuje z ramami od lub powyżej 4000 mhz, to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi