Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ZetMcKey94 napisał:

Zamawiał ktoś adapter od nzxt do krakena pod lga1700??

Zamawiałem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, smilehunter napisał:

Super, a nie ma tu przypadkiem "pozycjonowania" produktu przez cięcia funkcjonalności?

Pozycjonowanie zawsze jest, a czym jest limit do 1DPC (a tak naprawdę, dual rank per channel)? ;)

Skoro to producenci płyt decydują na których modelach B660 puszczą z procesora 5.0 czy 4.0, to raczej na H610 nie ma się co spodziewać tego lepszego.
Możliwe, że chipset tutaj nie ogranicza PCIe procesora, a decyzja jest czysto po stronie producenta płyty. Bo dotychczas tylko na H81 chipset miał wpływ na łącze cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dawidoxx napisał:

Zamawiałem ;) 

Po jakim czasie przysłali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ZetMcKey94 napisał:

Po jakim czasie przysłali?

Przesyłka idzie z Berlina wiec 2-3 dni i powinna być u Ciebie - oczywiście od informacji że wysłali paczke.. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dawidoxx napisał:

Przesyłka idzie z Berlina wiec 2-3 dni i powinna być u Ciebie - oczywiście od informacji że wysłali paczke.. ;) 

Wczoraj dopiero złozyłem prośbe o wysyłke? Niby w mailu było info. że mają na stanie.

Edytowane przez ZetMcKey94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ZetMcKey94 napisał:

Wczoraj dopiero złozyłem prośbe o wysyłke? Niby w mailu było info. że mają na stanie.

Pewnei dopiero w poniedziałek wyślą ;) 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co zwrócić uwagę przy kupieniu pasty? I5-12600kf. Brać po prostu diamentową? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, grzegor9 napisał:

Na co zwrócić uwagę przy kupieniu pasty? I5-12600kf. Brać po prostu diamentową? 

Diamentowa? 

Mx4 , gelid gc extreme to są dobre pasty i całkiem niedrogie. Miałem różne pasty, ale te dwie są według mnie najlepsze cena/jakość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Grizzly kryonaut :) nic sensownego w sklepie nie bylo innego. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych moja historia.

Kupiłem dwie płyty na Z690, MSI PRO Z690-A i Asus Prime Z690-P WIFI. Wpierw założyłem Asusa i nie mogłem dostać się do Windowsa bo wyskakiwal od razu BSOD. Trzeba było zrobić format. Niby spoko ten Asus ale ma o wiele mniej wejść USB, nie ma EZ Debug LED, gorszy wizualnie laminat, mniej złącz fan, gorzej przemyślane ułożenie złącz, słabsza sekcja zasilania no i cena wyższa o 100 zł w stosunku do MSI. Stwierdziłem że jednak założę płytę MSI i zaczęły się jazdy, nie mogłem się dostać do pulpitu bo początkowo na tej płycie nie wykrywa załącza LAN Ethernet, trzeba zainstalować sterownik ale jak zainstalować sterownik skoro nie można się dostać do pulpitu bo Windows wymusza zmianie numeru pin. 

Jak już poradziłem sobie z netem - włożyłem kartę sieciową na USB to oczywiście nie przyszedł SMS od Microsoft, wymusilem zmianę numeru telefonu na adres mailowy to szanowny Microsoft poinformował mnie że taka zmiana trwa 30 dni. 

Tym samym musiałem znowu zrobić format ?‍♂️

Finalnie zostałem na MSI ze względu na to że ta płyta jest po prostu lepsza w stosunku do Asusa. 

Chłodzenie NZXT Kraken X63 pasuje zarówno na Asusa jak i na MSI pomimo tego że otwory na MSI są tylko pod LGA 1700 a zapinka w krakenie na lga 1200. Temperatury są ok więc docisk również odpowiedni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, novi napisał:

Diamentowa? 

Mx4 , gelid gc extreme to są dobre pasty i całkiem niedrogie. Miałem różne pasty, ale te dwie są według mnie najlepsze cena/jakość 

U mnie klasyk, czyli MX2 spisuje się lepiej od teoretycznie lepszej GC Extreme. Mniej o 3-4 stopie. Z 3x aplikowałem bo nie wierzyłem, za każdym razem z innej tubki. No i jak nic na MX2 zawsze było mniej.

Edytowane przez Lancer
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Lancer napisał:

U mnie klasyk, czyli MX2 spisuje się lepiej od teoretycznie lepszej GC Extreme. Mniej o 3-4 stopie. Z 3x aplikowałem bo nie wierzyłem, za każdym razem z innej tubki. No i jak nic na MX2 zawsze było mniej.

MX5 obecnie wczesniej mx2. Jeszcze lepsza cena praktycznie ta sama, lepiej sie rozprowadza i mniejsza temperatura.

to z testu chlodzen co robie

3624-C924-87-D6-48-EF-96-DA-79-DBA4-B188

 

31-F93-D7-E-0485-499-C-91-B9-0-D11-BE492
cheap image hosting

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Lancer napisał:

U mnie klasyk, czyli MX2 spisuje się lepiej od teoretycznie lepszej GC Extreme. Mniej o 3-4 stopie. Z 3x aplikowałem bo nie wierzyłem, za każdym razem z innej tubki. No i jak nic na MX2 zawsze było mniej.

3-4C mniej, rzeczywiście.

podsumowanie.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najlepiej spisała się co ciekawe ta pasta co Noctua ją dorzuciła do coolera... lepiej od MX-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 5900x + heatkiller 4 najlepiej gc extreme się spisuje, w dodatku łatwo blok ściągnąć, mx jak sklei to często chłodzenie z prockiem wychodzi :E . Mi się nie zdarzyło, ale tak słyszałem i widzę ile musiałem kręcić chłodzeniem w lewo/prawo zanim puściła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Doamdor napisał:

3-4C mniej, rzeczywiście.

podsumowanie.png

 

Co ta tabela ma wspólnego z moim konfigiem? Pisałem wszak że sam się dziwiłem, bo tak raczej nie powinno być. No a jest.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Doamdor napisał:

3-4C mniej, rzeczywiście.

podsumowanie.png

 

Temperatura otoczenia z dokładnością do 1°C ale temperatura proca z dokładnością do setnej cześci stopnia?

Ktos zmarnowal tam czas. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Minciu napisał:

Temperatura otoczenia z dokładnością do 1°C ale temperatura proca z dokładnością do setnej cześci stopnia?

Ktos zmarnowal tam czas. 

Ale tam masz wszystkie pomiary z tą samą dokładnością. Nie wiem dlaczego dziwisz się że średnia z kilku liczb całkowitych może zawierać coś po przecinku 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Wu70 napisał:

Ale tam masz wszystkie pomiary z tą samą dokładnością. Nie wiem dlaczego dziwisz się że średnia z kilku liczb całkowitych może zawierać coś po przecinku 8:E

Jest cos takiego jak zaokraglanie. Tu ewidentnie by wypadalo. 

Wogole roznica w otoczeniu jak patrze to raz 20-21 innym razem 20-22.  Co tam za testy..  

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, średnia z 1+2 to 1.5, nie trzeba tego zaokrąglać do 2 lol :boink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Doamdor napisał:

3-4C mniej, rzeczywiście.

podsumowanie.png

 

Skąd masz tą tabelkę ? sam robiłeś ? całkiem spoko :)

Powinieneś jeszcze sprawdzić i dopisać pasty > Grizzly Kryonaut Extreme i Kpx Kingpina.

 

Edytowane przez Blejdos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wu70 napisał:

Nie, średnia z 1+2 to 1.5, nie trzeba tego zaokrąglać do 2 lol :boink:

A wyjsciowo moze 21 moze 22 a moze 23?

Rozumiesz czy nie?

Pomiary w niekontrolowanych warunkach i ich prezentacja do setnej czesci to jakas farsaa. 

Nie porownuje sie takich rzeczy jak nie jestes w stanie ich mierzyc. Bo to random jakis.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba ty nie rozumiesz. To nie jest pomiar tylko srednia matematyczna, zaokraglanie sredniej to tracenie danych
Pomiary masz w takiej dokladnosci w jakiej byly mierzone (1*C).

Temperatura otoczenia to praktycznie ten sam przedział 20-21, tylko w dwóch przypadkach to 20-22. Test wygląda bardzo dobrze.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura wyjsciowa 20-21 stopnia i podzial past na podstawie wynikow z ulamkami z tylka szczegolnie tych zaznaczonych na zolto to jakas pomylka. 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...