Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

Dla kilku stopni szkoda zachodu.

Najlepiej sprawdzić czy wygina CPU w posiadanej płycie. I czy mamy chłodzenie z płaską stopą czy że stożkiem. Aseteki ze stożkiem powinny się w miarę ok dopasować jak kolega tu wklejał 3 strony wcześniej. 

SPC F240/360 chyba też jest wypukły np. 

Ale normalne bloki LC i powietrzne chłodzenia prawie zawsze są na płasko. 

A na płasko najlepiej pasują i tak proce lapowane XD

Ciekawe czy kiedyś będą produkować proce z płaskim IHSem. Wystarczyłoby przenieść numery na PCB a samego IHSa liznąć przed pakowaniem CPU do pudełka.  

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

Paczka dotarła.

Mimo 30 dni przewidywanego transportu, paczka dotarła w 11 dni.

Myślę, że jakby zamówić w poniedziałek, to byłaby szansa zgarnąć paczkę w tydzień. Mój rekord to chyba 5dni.

 

Niestety dwie delegacje dzień po dniu kolidują mi z montażem na już. 

Jak możesz wrzuć link z którego sklepu od majfrendów kupowałeś ,też mam zamówione więc tak kontrolnie zapytuję jaki sklep :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jasne: https://m.pl.aliexpress.com/item/1005004296648132.html

Brałem z pastą, droga nie była. A już mi się gryzlii, mx2, mx4 i fractal, kończy bo je zmarnowałem na tą podstawkę. Chyba trochę miska tylko zostało. 

ALF2 wisiał nad CPU zanim dostałem inne dystanse do LGA. To sporo szło na wypełnienie luki byle tylko jakoś działało. A jeszcze kilka razy musiałem rozbierać i tak. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 29.05.2022 o 12:32, Seledynowy Pou napisał:

 

Na reddit.com od stycznia do maja jest sporo tematów na ten temat, głównie na płytach z690 ze zintegrowanym modułem bluetooth/wifi intela i u mnie to się potwierdza więc albo jakaś partia płyt różnych producentów wadliwa, albo faktycznie coś jest na rzeczy. Serwis serwisem, ja naprawiam elektronikę i też trochę mam pojęcia i co z tego jak problem dalej nie rozwiązany, a jedyny sposób to wyłączenie kompa z gniazdka i wydojenie płyty z prądu i znowu na jakiś czas problem się uspokaja. Można się bawić w ERP, ale narazie testuję różne ustawienia,

wi fi bluetooth not working z690 site:www.reddit.com

Nie ma żadnego problemu wystarczą nowsze sterowniki, których nie ma na stronie intela ?

Jak można nie ogarniać takich prostych kwestii.

Nie działa wifi - winny socket, wysoka inflacja - winny socket, słabe oc cpu/mem - winny socket itd, krzywe czapy na cpu - winny socket itd... ?

 

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Minciu napisał:

Jasne: https://m.pl.aliexpress.com/item/1005004296648132.html

Brałem z pastą, droga nie była. A już mi się gryzlii, mx2, mx4 i fractal, kończy bo je zmarnowałem na tą podstawkę. Chyba trochę miska tylko zostało. 

ALF2 wisiał nad CPU zanim dostałem inne dystanse do LGA. To sporo szło na wypełnienie luki byle tylko jakoś działało. A jeszcze kilka razy musiałem rozbierać i tak. 

U mnie jednak z innego sklepu zamówione też z pastą zapytałem temu gdyż też na momencie zostało wysłane ,aaa musze podkreślić że kilka rzeczy ostatnio zamawiałem i rzeczywiście dobry czas bo wiekszość paczek już doszła i to max do 14 dni więc jest dobrze ,zamówiłem to żeby nie pierd... się z jakimiś podkładkami ,odkręcasz ,wkręcasz nowe i po ptokach  nie wiem czy coś to da czy nie da nie są to jakieś chore pieniądze jak te thermal grizly 40 ojro więc można się szarpnąc to jest dopiero wyczucie sprawy i oranie ludzisków :-) qrw... to ładnie żeś wachlował że pasty tyle poszło  :E

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. Te mocowania robi chyba 4-5 różnych firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jakie macie napięcie dla SA przy OC? Wszędzie widzę, że każdy ustawia 1.25v.

Mam problem z uncore, jak tylko zmienię z def na np. x40 to proc się wysypuje...

i5 12600k na Asusie TUF gaming z690-plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 godzin temu, sideband napisał:

Nie ma żadnego problemu wystarczą nowsze sterowniki, których nie ma na stronie intela ?

Jak można nie ogarniać takich prostych kwestii.

Nie działa wifi - winny socket, wysoka inflacja - winny socket, słabe oc cpu/mem - winny socket itd, krzywe czapy na cpu - winny socket itd... ?

 

To podaj kolego te sterowniki, chętnie sprawdzę

Edytowane przez Seledynowy Pou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/download/19351/windows-10-and-windows-11-wi-fi-drivers-for-intel-wireless-adapters.html

Przez ten czas Intel się ogarnął i są nowe stery na stronie Intela. Generalnie problem dotyczył tylko płyt z WIFI 6E i na stronie Intela były nieaktualne stery, które powodowały, że WIFI non stop znikało. Też na początku myślałem, że to coś ze sprzętem ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sideband napisał:

https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/download/19351/windows-10-and-windows-11-wi-fi-drivers-for-intel-wireless-adapters.html

Przez ten czas Intel się ogarnął i są nowe stery na stronie Intela. Generalnie problem dotyczył tylko płyt z WIFI 6E i na stronie Intela były nieaktualne stery, które powodowały, że WIFI non stop znikało. Też na początku myślałem, że to coś ze sprzętem ;)

Wiem, mam te stery, ale dalej problem występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jaja pamięci mi padły napisali że zwrócą mi za nie kasę :D to nawet lepiej bo dostanę kasę i kupię znacznie taniej te same albo lepsze :)

A procka i płytę odesłali do producenta do dokładnego sprawdzenia :) 

Najgorzej że zostałem na jakieś 2-3tygodnie bez głównego peceta :) , ale jakoś sobie poradzę :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2022 o 12:29, Minciu napisał:

Gskille na Samsungach lubią zdychać. 

 

W dniu 26.05.2022 o 12:09, Blejdos napisał:

Moja płyta jest zupełnie z innej serii poza tym sprawdzałem już to dawno temu , a płyta chodziła bez problemów od kilku miechów , stawiam że coś z kontrolerem pamięci na procku.

 

2 godziny temu, Blejdos napisał:

Jakie jaja pamięci mi padły 

 

Jaja to by były jakby jednak CPU padł a nie pamięć jak innym XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Blejdos napisał:

Jakie jaja pamięci mi padły napisali że zwrócą mi za nie kasę :D to nawet lepiej bo dostanę kasę i kupię znacznie taniej te same albo lepsze :)

Przegrzałeś PMIC zaraz po premierze nie jeden myśląc, że można bujać się na wyższym napięciu bez odpowiedniego nadmuchu ubił DDR5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Minciu napisał:

 

 

 

Jaja to by były jakby jednak CPU padł a nie pamięć jak innym XD

Oni sprawdzili u siebie i im wyszło że G.skille padły , a procek i płyta są ok , ale i tak odesłali do producenta w celu dokładnego sprawdzenia tak że ten tego jeszcze nie do końca wiadomo czy jest ok z prockiem i płytą.

3 minuty temu, sideband napisał:

Przegrzałeś PMIC zaraz po premierze nie jeden myśląc, że można bujać się na wyższym napięciu bez odpowiedniego nadmuchu ubił DDR5.

Wierz mi nadmuch był ok nawet za duży :) mam na froncie zamontowaną chłodnice 420mm z 6 wentylami noctua 140mm push/pull i na topie jeszcze dwa te same wentyle :)

Edytowane przez Blejdos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być bezpośredni nadmuch na pamięci PMIC gotuje się równo ;)

A z tego co pamiętam co mi podawałeś temperatury to nie było bezpośrednio nadmuchu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sideband napisał:

To musi być bezpośredni nadmuch na pamięci PMIC gotuje się równo ;)

A z tego co pamiętam co mi podawałeś temperatury to nie było bezpośrednio nadmuchu.

 

Nie temp były ok sprawdzałem po hwinfo , to nie od tego powiem ci że komp latał codzienni nie wyłączałem go z 2 tygodnie i nie było żadnego problemu , po czym wyłączyłem go na noc odłączyłem zasilanie na Psu , rano włączam kompa i już z tym komunikatem na mobo 28 się odpalał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz PMIC grzeje się punktowo i z czujnika pcb masz 45stopni, a on ta może mieć ponad 100stopni ;) Nawet wystarczy, że termopad źle dociskał i zrobi się klops. Gdyby to miało wbudowane zabezpieczenie termiczne to nie byłoby problemu.

Było do przewidzenia, że takie rzeczy będą się dziać jak przenieśli układ zasilania na pcb pamięci do tego, który się gotuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może tak może nie :) komp latał 2 tygodnie i nie było problemu , ważne że zwrot dostanę i jeszcze na tym zarobię :)

Dostałem właśnie maila że faktura korygująca już wystawiona i zwrot już leci :)

Jak ktoś ma jakieś fajne ddr5 tanio to pisać na priv :)

Edytowane przez Blejdos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gskille padały nawet w pierwszych tygodniach ludkom bez OC. Nie pisałeś że masz Gskille z Samsungami. W ciemno napisałem co pada. Trafiłem w przehajpowane gskille i Samsungi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Minciu napisał:

Gskille padały nawet w pierwszych tygodniach ludkom bez OC. Nie pisałeś że masz Gskille z Samsungami. W ciemno napisałem co pada. Trafiłem w przehajpowane gskille i Samsungi.

Wiesz poprzednio też miałem G.Skille ddr4 na kosciach B-die Samsunga i po oc działały przez kilka lat :)

Edytowane przez Blejdos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Blejdos napisał:

Wiesz poprzednio też miałem G.Skille ddr4 na kosciach B-die Samsunga i po oc działały przez kilka lat :)

Ja miałem różne G.Skille od 10 lat i hulały aż miło.  ?

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz mamy ddr5 i gskill coś skopał. 

Możliwe że już nowe partie poprawili, cokolwiek się nie sypało w pierwszym wypuście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...