Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, jurekk napisał:

Miedziany to już mają.Na grafenowy

Juz wyprzedzam przechwałki z wyciszonymi dużymi budami Fractal define 7

1-jpg.1158539

3-jpg.1158541

5-jpg.1158544

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kowalstwo artystyczne. Jakoś 1700 nie spełnia normy pc. Za wąsko z przodu i z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, MaxForces napisał:

.

Jakim cudem Ci nie wchodzi?

Jest badzo masywny ale problemu z nim nie mamialem.

Jeżeli w ALF2 nie wchodzi backplate od tyłu obudowy bez wykręcania płyty głównej, to nie ma nawet sensu montować dalej tego chłodzenia.

Backplate jest wyższy niż dystanse obudowy do płyty. A jeszcze wzmocnienie gniazda oryginalne z socketu  musi się zmieścić.

Lga1700 jest chyba w innym miejscu płyty niż inne sockety. Bliżej ramu. Albo sam ram bliżej krawędzi.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
14 minut temu, jurekk napisał:

Kowalstwo artystyczne. Jakoś 1700 nie spełnia normy pc. Za wąsko z przodu i z tyłu

Jakbym miał Noctua nh d15 i wymienił ja na ALF2 bo mi chłodzenie nie pasuje, to chyba dostałbym szału nerwowego. 

Myślałem już o wymianie o11mini na o11evo. Na szczęście jak widać na zdjeciach tego nie zrobiłem. 

Ale jakby tak cały pakiet zrobić? Komputer przez okno z tą fancy podstawką z gownolitu. 

Ciekawe ile osób z ALF2 twierdzi, że nie ma problemu bo wystarczyło dobrze przykręcić płytę? Ja zacząłem akurat skręcać od dołu to na górze śrubka nie sięgała. Ale jakbym zaczął od góry, to na dole dźwignia już spora by była i spokojnie by się przykręciło.

Chociaż nie... Ja chyba za pierwszym razem z góry leciałem. A na środku jednej śrubki nie łapało. Myślałem wpierw ze otwory montażowe zmienili. Gwarantuję że "pasuje". 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Minciu napisał:

Jakbym miał Noctua nh d15 i wymienił ja na ALF2 bo mi chłodzenie nie pasuje, to chyba dostałbym szału nerwowego. 

Myślałem już o wymianie o11mini na o11evo. Na szczęście jak widać na zdjeciach tego nie zrobiłem. 

Ale jakby tak cały pakiet zrobić? Komputer przez okno z tą fancy podstawką z gownolitu. 

Ciekawe ile osób z ALF2 twierdzi, że nie ma problemu bo wystarczyło dobrze przykręcić płytę? Ja zacząłem akurat skręcać od dołu to na górze śrubka nie sięgała. Ale jakbym zaczął od góry, to na dole dźwignia już spora by była i spokojnie by się przykręciło.

Kup wyższe dystanse do płyty głównej i z bani :E . Widzialem w antecu chyba 1cm dystans do płyty ... Albo Diax Motorsport i powiększ okienko w budzie :E.

oczywiście kręcę bekę z alf2 , bo jak wiadomo, wyższe dystanse nie pozwolą schowac się tylnym portom w budę, żeby nie było że ktoś to na poważnie weźmie xd . Jedyna opcja to Diax ...

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 12.05.2022 o 11:56, szymcio30 napisał:

Nie wiem po co to porównanie. Widać doskonale, ze może i na pentium jako tako pogramy, ale on ogranicza wydajność RTX 3060Ti, a sam dobija nawet do 100% użycia. 4 rdzenie i 4 wątki bylo dobre z 6 lat temu. Teraz po prostu nie opłaca sie w taki CPU inwestować

Ja mam sparowany i3 12100F właśnie z 3060Ti OC GAMER od Gigabyte i po raz pierwszy raz w życiu muszę/chcę ograniczyć fps przez v sync bo po co mi 140 fps... :)

Swoją i3 kupiłem za 480zł. Za i5 musiałbym zapłacić ok 900zł przy kilkuprocentowym wzroście wydajności. Bez sensu.

A na teście poniżej ta i3 jest testowana nawet nie na 3060Ti tylko 3080Ti czyli naprawdę mocnej GPU... :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, MaxForces napisał:

Pieknie test pokazujacy jak producenci chlodzen maja sporo do roboty a nie tylko rozstawy i dystansy.

Dlatego to wrzuciłem by niektórzy wreszcie ogarnęli, że problem nie jest w zapięciu socketu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, novi napisał:

Kup wyższe dystanse do płyty głównej i z bani :E . Widzialem w antecu chyba 1cm dystans do płyty ... Albo Diax Motorsport i powiększ okienko w budzie :E

A GPU jak mam wtedy połapać? 

2 minuty temu, sideband napisał:

Dlatego to wrzuciłem by niektórzy wreszcie ogarnęli, że problem nie jest w zapięciu socketu.

A w całej konstrukcji socketu żeby było taniej o 2 dolce, a i tak jest drożej o 200 dolców? 

To już mogli ciąć 202 dolce i zrobić to lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na uszczelke 😆

Widzicie te tematy w dziele?

''Jaką uszczelke pod 3080suprimx ''🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Rzeczywiście Panie Minciu partyzantka pełną gębą z tym chłodziwem :-) a raczej skurw.... ze strony intela  no i po części ze strony producentów chłodziw żeby w tych czasach kombinować z chłodzeniami  jedno pasuje 5 następnych nie nawet po dokupieniu tych zapinek jak widać są cyrki :(

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakbyś chciał Noctua NHD15S na lga1700 to zacznij od listy kompatybilności XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale z tego co wiem po dokupieniu zapinki nhd15s nie stwarza już problemu z dziwnymi i krzywymi sytuacjami :-P może nie ma takich temp. jak po tym plastiku na sockecie ale nic się niepokojącego nie dzieje :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Minciu napisał:

A GPU jak mam wtedy połapać? 

A w całej konstrukcji socketu żeby było taniej o 2 dolce, a i tak jest drożej o 200 dolców? 

To już mogli ciąć 202 dolce i zrobić to lepiej.

Intel zawsze miał mniej lub bardziej krzywę czapy tu się nic nie zmieniło. Ale zmienił się pobór mocy i znacznie lepiej odprowadzane jest ciepło z rdzenia do czapy to gorszy docisk powoduje dużo większe różnice w temperaturach. A co do producentów chłodzeń poszli po najmniejszej linii oporu i kosztach by dostosować obecne chłodzenia do podstawki 1700.

https://videocardz.com/press-release/geil-launches-worlds-first-ddr5-memory-with-dual-rgb-fans-evo-v-available-up-to-ddr5-6600-64gb-kits-starting-july

6600 1.35v oj będzie luźniutko :szczerbaty:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak, przeskoczyłem z i7-7700k na i5-12400f i jestem pozytywnie zaskoczony :). Aczkolwiek w ciągu 2ch tygodni od złożenia komputera udało mi się zagrać tylko w Apexa :D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Cypers napisał:

Powiem tak, przeskoczyłem z i7-7700k na i5-12400f i jestem pozytywnie zaskoczony :). Aczkolwiek w ciągu 2ch tygodni od złożenia komputera udało mi się zagrać tylko w Apexa :D.

U mnie na Ryzenie 5900x było lepiej niż jest teraz na i7- 12700 :D Ale może trzeba system cały przeinstalować i to nie wina proca. Mówię o Apex Legends oczywiście ;)  Mimo rozdzielczości 4K to rysiek był jak masełko vs intellejk

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Minciu napisał:

U mnie na Ryzenie 5900x było lepiej niż jest teraz na i7- 12700 :D Ale może trzeba system cały przeinstalować i to nie wina proca. Mówię o Apex Legends oczywiście ;)  Mimo rozdzielczości 4K to rysiek był jak masełko vs intellejk

No ja gram na "biednym" monitorze 2k 165Hz i procesor i tak jest ograniczany przez moją aktualną kartę graficzną, czyli GTX 1070. W każdym razie na 7700k wyciągałem równe 70fps, a teraz spokojnie mam stabilne 100fps. Wcześniej miałem też inne problemy, bo nie mogłem np. odpalić XMP na ramach Goodram pro 32gb 3600mhz CL18. To też mogło trochę zaniżać wynik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A ja gram na 110FPS  (4K) więc cpu nudzi się jeszcze bardziej. Przynajmniej w teorii. Bo jednak co jakiś czas łapie gierka mikro czkawkę. Na ryszardzie nie miałem tego. Oczywiście nic strasznego, jak raz na kilka-kilkanaście minut czasem kilkadziesiąt coś szarpnie minimalnie gubiąc kilka klatek. 

Edytowane przez Minciu
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Minciu napisał:

A ja gram na 110FPS  (4K) więc cpu nudzi się jeszcze bardziej. Przynajmniej w teorii. Bo jednak co jakiś czas łapie gierka mikro czkawkę. Na ryszardzie nie miałem tego. Oczywiście nic strasznego, jak raz na kilka-kilkanaście minut czasem kilkadziesiąt coś szarpnie minimalnie gubiąc kilka klatek. 

Po co ta zmiana :E ???? dla DDR5  :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Minciu napisał:

Wyłącz E-core.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
15 minut temu, sideband napisał:

Wyłącz E-core.

No właśnie nie wiem gdzie/jak w Asusie ;) ( Po garści MSI i GB nie ogarniam układu Asusa. W zasadzie to mój ostatni Asus to był chyba gdzieś z epoki celeronów w okolicy 1GHz. Ale i tak w pamięci bardziej utkwił mi ABIT i EPOX)

Za leniwy jestem na instrukcję. Trzeba ją grzebać w telefonie, bo komputer jak jest w biosie to instrukcji nie pokaże. Ale w końcu się złamię.. chociaż wolałbym wrzucić Win11 i trzymać kciuki, że będzie lepiej.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, sideband napisał:

Ale może trzeba system cały przeinstalować i to nie wina proca.

Pewnie tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Minciu napisał:

No właśnie nie wiem gdzie/jak w Asusie ;) ( Po garści MSI i GB nie ogarniam układu Asusa. W zasadzie to mój ostatni Asus to był chyba gdzieś z epoki celeronów w okolicy 1GHz. Ale i tak w pamięci bardziej utkwił mi ABIT i EPOX)

Za leniwy jestem na instrukcję. Trzeba ją grzebać w telefonie, bo komputer jak jest w biosie to instrukcji nie pokaże. Ale w końcu się złamię.. chociaż wolałbym wrzucić Win11 i trzymać kciuki, że będzie lepiej.

220519205803.jpg

220519205824.jpg

I nie kłaniaj mi się na ulicy :szczerbaty: 

Na Win11 to pewnie będzie jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, sideband napisał:

I nie kłaniaj mi się na ulicy :szczerbaty: 

Na Win11 to pewnie będzie jeszcze gorzej.

Dziękować :notworthy:

Czyli ten lepszy scheduler z w11 to lipa jednak ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 minut temu, Minciu napisał:

Dziękować :notworthy:

Czyli ten lepszy scheduler z w11 to lipa jednak ?

Nadal nie rozwiązałeś tego o0 ? Na i5 E core nie kolidowały w apexie, może kwestia doboru timingów na ddr5 powoduje czkawkę ? Mówiłem że W11 to lipa i praktycznie nic nie daje 12gen , i żałuję że przeszedłem na niego :E

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, novi napisał:

Nadal nie rozwiązałeś tego o0 ? Na i5 E core nie kolidowały w apexie, może kwestia doboru timingów na ddr5 powoduje czkawkę ? Mówiłem że W11 to lipa i praktycznie nic nie daje 12gen , i żałuję że przeszedłem na niego :E

Czyli lepiej i tak wyłączyć e-cores? Tylko wtedy pytanie czy w11 wgl ma sens skoro miał on pomoc w wydajności aldera. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi