Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Smogsmok napisał:

2101 na 5387mhz

 

d64ebdb7a013b33b27a9885d0a8eeee63bfb1841

To jest 12600k :) rozmowa tyczyła się 12900k :) poza tym nie wiem jakim cudem uzyskałeś oc na 5.4Ghz i 2100punktów na tym procku co tam azot dałeś :D 

Edytowane przez Blejdos
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Blejdos napisał:

To jest 12600k :) rozmowa tyczyła się 12900k :) poza tym nie wiem jakim cudem uzyskałeś oc na 5.4Ghz i 2100punktów na tym procku co tam azot dałeś :D

Mam całkiem nie najgorszą sztukę jak na i5, CB oblatuje na 5ghzP 4ghzE przy 1,15V, Prime 95  1,175V. Do tego testu powyłączałem to i owo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Smogsmok napisał:

Mam całkiem nie najgorszą sztukę jak na i5, CB oblatuje na 5ghzP 4ghzE przy 1,15V, Prime 95  1,175V. Do tego testu powyłączałem to i owo. 

Testowałeś stabiloność tego oc ? 

To że ci przejdzie jedną rundę w cb23 to nie oznacza ze jest ok :) przejdź z tym oc na 5.4Ghz najpierw 10min stability test w cb23 , a później 30min stress test jak ci to przejdzie bez żadnych bluescrenów/zwiech itp wtedy można powiedzieć że jest w miarę stabilne oc.

Edytowane przez Blejdos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Blejdos napisał:

to że ci przejdzie jedną rundę w cb23 to nie oznacza ze jest ok :) przejdź z tym oc na 5.4 najpierw 10min stability test w cb23 , a później 30min stress test wtedy można powiedzieć że jest w miarę stabilne oc.

Tu chodzi o skalowanie a nie czy jest stabilny

HWbot podpowiada że przy 5.6ghz jest w okolicach 2200p więc dokładnie to co mówili poprzednicy a Ty zaczynasz szukać usprawiedliwienia na swój marny wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Blejdos napisał:

Testowałeś stabiloność tego oc ? 

To że ci przejdzie jedną rundę w cb23 to nie oznacza ze jest ok :) przejdź z tym oc na 5.4Ghz najpierw 10min stability test w cb23 , a później 30min stress test wtedy można powiedzieć że jest w miarę stabilne oc.

Wbiłem 5,387ghz~, żeby ci pokazać że Alder Lake na 5,6ghz wykręcił by więcej, chyba zapomniałeś o czym rozmawialiśmy. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Blejdos napisał:

Testowałeś stabiloność tego oc ? 

To że ci przejdzie jedną rundę w cb23 to nie oznacza ze jest ok :) przejdź z tym oc na 5.4Ghz najpierw 10min stability test w cb23 , a później 30min stress test wtedy można powiedzieć że jest w miarę stabilne oc.

A po co ma sprawdza stabilnosc jak mowa o jednym rdzeniu ? i5 nie ma znaczenia czy i7, wyniki na tym samym takotwaniu beda co do joty. Wiec cyhba nie bardzo masz pojecie o tym o czym mowisz. On ci udowodnil ,ze te twoje 5.6Gh to pic na wode. Gosc zrobil wiekszy wynik niz twoj to juz tylek zapiekl i zaczelo sie wymyslanie o stabilnym oc :lol2:

1 minutę temu, Smogsmok napisał:

Wbiłem 5,387ghz~, żeby ci pokazać że Alder Lake na 5,6ghz wykręcił by więcej, chyba zapomniałeś o czym rozmawialiśmy. ?

Bo go tylek zapiekl od tego wyniku i zaczyna sie wymyslanie ;)

Nagle amnezja o czyym byl temat ;)

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tornado3 napisał:

Tu chodzi o skalowanie a nie czy jest stabilny

HWbot podpowiada że przy 5.6ghz jest w okolicach 2200p więc dokładnie to co mówili poprzednicy a Ty zaczynasz szukać usprawiedliwienia na swój marny wynik

Co mnie obchodzi co podpowiada HwBot :D mówimy tu o cb23 i 12900k po oc 2100p osiągnij na tym procku lepszy wynik :) powodzenia, albo pokaż mi dużo lepsze wyniki.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać kolega obeznany w tematach OC

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie brnij w swoje glupotki bo nie podalem przeciez od jakiego cpu robi wiecej piszac posta ,po czym dodalem ze 12900KF oraz nie napisalem nigdy ze osiagam 2100ptk na 12700k ;) Ty sobie to zinterpretowales po swojemu bo akurat napisalem posta pod postem z innym cpu :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Nie brnij w swoje glupotki bo nie podalem przeciez od jakiego cpu robi wiecej piszac posta ,po czym dodalem ze 12900KF oraz nie napisalem nigdy ze osiagam 2100ptk na 12700k ;) Ty sobie to zinterpretowales po swojemu bo akurat napisalem posta pod postem z innym cpu :lol2:

Sam nie brnij jak nie wiesz co piszesz to nie pisz wcale :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Blejdos napisał:

Sam nie brnij jak nie wiesz co piszesz to nie pisz wcale :D 

@Smogsmok Wbił 5.4Ghz żeby pokazać ile punktów cb23 wbije na swoim procku, tu przecież nie chodziło o stabilność tylko o punkt odniesienia 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Armage169 napisał:

@Smogsmok Wbił 5.4Ghz żeby pokazać ile punktów cb23 wbije na swoim procku, tu przecież nie chodziło o stabilność tylko o punkt odniesienia 8:E

To teraz niech wbije to 5.4 i niech to będzie stabilne :D bo z takim podkręcaniem  to wiadomo że jak mogę zrobić znacznie wyższy wynik po jednym przebiegu w cb23 :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty już może nie wykręcaj tych gigaherców bo wynikiem sie znowu skompromitujesz ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tornado3 napisał:

Ty już może nie wykręcaj tych gigaherców bo wynikiem sie znowu skompromitujesz ?

A ty to niby kto kolejny teoretyk znawca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pokazywał posty i wrócił do biosu z takim wynikiem na na 5.6 i9 jakby wytarł mną podłogę IT na 5.4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 13900K musi nieźle boostować jeśli osiąga 2198 punktów, musi trzymać przynajmniej 5,6ghz jeśli nie posiada żadnego wzrostu IPC.

Wygląda na to, że Raptor Lake będzie wykonany w 10nm+++ bo zwykły 12900K to sobie może pomarzyć o takich zegarach, a przecież to będzie produkowane na masową skale, nie jak 12900KS. 

bqNGiB.jpg

 

Coś mi się zdaje, że przy 5ghzP 4ghzE będzie się dało zejść do 1,05V core ?

Edytowane przez Smogsmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Smogsmok napisał:

...  nie posiada żadnego wzrostu IPC.

Przebudowali nie co te duże rdzenie i nie ma wzrostu IPC? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy jaki jest przyrost wydajności w grach/aplikacjach z powodu rozbudowanego/powiększonego cachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Smogsmok napisał:

2100 to mało jak na 5,6ghz. Jak byś miał manualnie zablokowany procek na 5,6ghz to CB R23 powinien pokazać 2190-2200. 

Spoglądałem na forumową bazę wyników CB R23 i ogólnie Alder Lake na 5,6 GHz w single core robi ~2180 pkt,a na 5,5 GHz jest wynik 2123 pkt,lecz na tym zegarze może być wynik z przedziału 2100-2150 pkt.

13 godzin temu, Smogsmok napisał:

Ten 13900K musi nieźle boostować jeśli osiąga 2198 punktów, musi trzymać przynajmniej 5,6ghz jeśli nie posiada żadnego wzrostu IPC.

Skoro Raptor Lake może nie mieć żadnego wzrostu IPC,a różnica wynika z wyższych zegarów względem Alder Lake,to wskazuje na to,że jeśli pojawi się przewaga w grach,to dzięki większemu cache L2.

12 godzin temu, blubaju napisał:

Przebudowali nie co te duże rdzenie i nie ma wzrostu IPC? ?

Co tam przebudowali? Jedynie pod względem pamięci cache (dołożono cache L2) oraz dokładano więcej E-cores i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Spl97 napisał:

Co tam przebudowali? Jedynie pod względem pamięci cache (dołożono cache L2) oraz dokładano więcej E-cores i tyle.

Jest wiecej pamieci bo jest wiecej malych rdzeni wiec z automatu cache sie powieksza. Szkoda, ze IPC jednak stoi w miejscu i ciekawe ile w grach ten cache da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Jest wiecej pamieci bo jest wiecej malych rdzeni wiec z automatu cache sie powieksza. Szkoda, ze IPC jednak stoi w miejscu i ciekawe ile w grach ten cache da.

Czyli w jednostkach pozbawionych  małych rdzeni nie będzie żadnych zmian oprócz wyższego zegara ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...