Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, special5 napisał:

Przymierzam się do kupna procka za jakiś czas i ogólnie całej platformy i szukam okazji żeby to zrobić w miarę tanio.Znalazłem taką ofertę na olx i jestem ciekaw czy to nie podpucha.

https://www.olx.pl/d/oferta/intel-core-i7-10700f-box-gwarancja-jak-nowy-turbo-4-8-ghz-8c-16t-CID99-IDLD10a.html#7c9e38a0e8

 

Fajnie ale wez nie spamuj bo to nie temat do zakupow i nie temat o 10th ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Smogsmok napisał:

Intel-Core-i7-12700K-Alder-Lake-CPU-Benc

W tym teście wychodzi że GoldenCove ma wyższe IPC względem Zen 3 +18%, względem Sunny/CypressCove +24% i względem Skylake +46%. 

Edytowane przez AMDK11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, AMDK11 napisał:

W tym teście wychodzi że GoldenCove ma wyższe IPC względem Zen 3 +18%, względem Sunny/CypressCove +24% i względem Skylake +46%. 

Zen3 w okolicach 5ghz w single wyciąga około 700pkt w cpu-z , 5900x multi przy 4.8 i 4.75ghz daje około 10500pkt 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, novi napisał:

Zen3 w okolicach 5ghz w single wyciąga około 700pkt w cpu-z , 5900x multi przy 4.8 i 4.75ghz daje około 10500pkt 

na ciekłym azocie pewnie go nawet przebije ale myślę że lepiej jest porównywać na stock :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiadomo jakimi zegarami dysponował 12700k w tym teście . Na stock na moim 5900x jest 9800pkt multi, single 684pkt 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okolice 5900x w multi to świetny wynik ale to liczenie ipc to szkoda zachodu, inne ustawienia cpu, inne ramu i można wszystko napisać. Takie rzeczy się potwierdzi po premierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiam że to już nie ES i wynik dla single core prawidłowy bo tam żaden kaganiec nie jest potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, novi napisał:

Tylko nie wiadomo jakimi zegarami dysponował 12700k w tym teście . Na stock na moim 5900x jest 9800pkt multi, single 684pkt 

684 pkt robi przy jakim taktowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co on tam boostuje na auto , 4800-4850mhz ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tornado3 napisał:

obstawiam że to już nie ES i wynik dla single core prawidłowy bo tam żaden kaganiec nie jest potrzebny

W testach ostatnio były QS a nie ES. Coś koło 8 albo 9gen prawie wszystkie portale testowe używaly proców QS2. Te były 1:1 jak sklepówki. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, novi napisał:

Nie wiem co on tam boostuje na auto , 4800-4850mhz ? 

Single core 12700k ma 5.0Ghz.

Brak opisu.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, novi napisał:

Nie wiem co on tam boostuje na auto , 4800-4850mhz ? 

W specyfikacji 5800X ma 4.8 GHz więc założyłem że 648 pkt z tabelki m.in na PurePC było przy 4.8GHz. Między 4.8 a 5.3 jest 10.4% różnicy. Przy 5.3 GHz wyszło mi 715 pkt dla Zen3 a dla Goldena przy 5.3GHz 848 pkt po znormalizowaniu taktowania i punktów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100pkt różnicy single na tym samym takcie to dużo jakby nie patrzył. Niebawem premiera , ciekawe jak na ddr4 Adler będzie śmigał :)

2 minuty temu, AMDK11 napisał:

W specyfikacji 5800X ma 4.8 GHz więc założyłem że 648 pkt z tabelki m.in na PurePC było przy 4.8GHz. Między 4.8 a 5.3 jest 10.4% różnicy. Przy 5.3 GHz wyszło mi 715 pkt dla Zen3 a dla Goldena przy 5.3GHz 848 pkt po znormalizowaniu taktowania i punktów. 

Może płyta usprawnia boosta , 4.9ghz na pulpicie i auto jest widać. Z pbo +100mhz boostuje do 5050mhz na pulpicie, okolice 5ghz w cpu-z single . Może się inaczej skalować , może max 5050mhz mi wbił przy ponad 700pkt , ale raczej to było 5ghz . All core na stock mam 4550mhz w benchmarkach , głównie w cinebenchach sprawdzałem 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, novi napisał:

100pkt różnicy single na tym samym takcie to dużo jakby nie patrzył. Niebawem premiera , ciekawe jak na ddr4 Adler będzie śmigał :)

Może płyta usprawnia boosta , 4.9ghz na pulpicie i auto jest widać. Z pbo +100mhz boostuje do 5050mhz na pulpicie, okolice 5ghz w cpu-z single . Może się inaczej skalować , może max 5050mhz mi wbił przy ponad 700pkt , ale raczej to było 5ghz . All core na stock mam 4550mhz w benchmarkach , głównie w cinebenchach sprawdzałem

 Masz możliwość sprawdzić jakimś programem aktualne taktowanie przy teście ST CPU-Z?

Edytowane przez AMDK11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez problemu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, novi napisał:

Tak, bez problemu 

Fajnie by było. Lub na sztywno ustawić taktowanie 4.8-4.9GHz do testu ST.

Edytowane przez AMDK11
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 22 sprawdzę.  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :)

Edytowane przez AMDK11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam pomiary.  Ram 3800cl14, fclk1900 , windows 10, ciut zaśmiecony. 

Stock : 

Zegar multi 4450mhz, wynik 9715pkt 

Single - Zegar skacze 4800-4850mhz, max pokazał 4875mhz podczas testu , wynik 684pkt .

Zaraz coś na sztywno ustawię i zapodam, głównie single core interesuję ? 

Mogę wrzucać ss, jeśli trzeba . 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, novi napisał:

Zaczynam pomiary.  Ram 3800cl14, fclk1900 

Stock : 

Zegar multi 4450mhz, wynik 9715pkt 

Single - Zegar skacze 4800-4850mhz, max pokazał 4875mhz podczas testu , wynik 684pkt .

Zaraz coś na sztywno ustawię i zapodam, głównie single core interesuję ? 

Mogę wrzucać ss, jeśli trzeba . 

Tak, głównie single.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy dokładnych pomiarów nie zrobię, wyniki bardzo mocno "pływają", nie wiem czy to aktualizacja windowsa coś załączyła (zrobiła się przed chwilą). Po paru próbach na 4.8ghz sztywno osiągnąłem:

fclk1900 3800cl14 

Single 671pkt

Multi 10391pkt 

Fclk1800 3600cl14: 

single 670.9 pkt

multi 10390.3 

Więc oc ram i fclk to jest różnica błędu pomiarowego. Zajęło mi ponad 20minut, aby zrobić 2 dodatkowe pomiary, na dziś to dla mnie za dużo :E . Myślałem, że w 20 minut oblecę z 5-6 wyników. Jak ktoś wie, co najnowsza aktualizacja windowsa "popsuła" to chętnie wysłucham, o wiele szybciej zejdzie mi z tymi pomiarami. Co do pbo i okolice 5ghz, na chwilę obecną tego nie odtworzę , dopiero przy niedzieli będę miał więcej czasu, żeby się pobawić i ogarnąć wszystko. Niżej wynik z 5ghz, max można przyjąć 5050mhz, ale skłaniam się ku 5ghz jednak. Kolejny ss stock , i niżej jak widać. 

 

88c30a3c40fad688.jpg

4c1a533238710d69.jpg

098629c201db78d1.jpg

a7bc52b1c7751e88.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie aktualka wszystko jest ok będzie to pływało na auto zawsze nawet różnice możesz mieć w wyniku bootu na innym CCVID bo ten jest płynny. Tylko nie wiem po co testujesz ram pod CPU-Z? jak tam tylko zegar CPU się praktycznie liczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...