Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

W sieci jest pełno takich filmików, nie ma o czym dyskutować w nieskończoność

btw płyty od msi były?

MSI-Z690-lineup-768x529.png

Edytowane przez Wu70
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MSI PRO Z690-P DDR4, cena powinna się kręcić w okolicach 189-209$.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Procesory Intel Alder Lake nie będą działać z wieloma starszymi grami przez DRM jak Denuvo

Intel udostępnił przewodnik dla programistów dotyczący nadchodzących procesorów Alder Lake 12. generacji, z którego wynika, że rozwiązania DRM, takie jak Denuvo mogą nie pozwalać uruchomić starszych gier, o ile nie zostaną zaktualizowane. Problem w tym, że mało kto będzie chciał aktualizować starsze tytuły.

https://ithardware.pl/aktualnosci/procesory_intel_alder_lake_nie_beda_dzialac_z_wieloma_starszymi_grami_przez_drm_jak_denuvo-18220.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, _rdk_ napisał:

Daj cokolwiek co pokaże iż ten test moreli jest zły, że ten procek daje radę. Cokolwiek

Widzę, że pisałeś o zablokowanym skylake a nie o nowej i3 z 10th gen a to zmienia postać rzeczy. Wtedy w end game faktycznie może być padlina bo jak siądzie na rdzenie to takty są poniżej 3 GHz z tego co pamiętam i hehe wtedy to nawet go FX8320 z ogarniętymi memkami i po oc może objechać wszak jak ilość jajek wchodziła w grę to FX aż tak bardzo nie ssał 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Wu70 napisał:

W sieci jest pełno takich filmików, nie ma o czym dyskutować w nieskończoność

Szukałeś i nie znalazłeś żadnego - nigdzie nie było dociśnięte cpu. Już ci pisałem, równie dobrze morzesz podawać minimalne z wieśka biegając po lesie, nie mają nic wspólnego z tym co jest w mieście.

4 minuty temu, Art385 napisał:

Widzę, że pisałeś o zablokowanym skylake a nie o nowej i3 z 10th gen a to zmienia postać rzeczy. Wtedy w end game faktycznie może być padlina bo jak siądzie na rdzenie to takty są poniżej 3 GHz z tego co pamiętam i hehe wtedy to nawet go FX8320 z ogarniętymi memkami i po oc może objechać wszak jak ilość jajek wchodziła w grę to FX aż tak bardzo nie ssał 

Grałem w Fortnite z dzieciakami przez całą pandemię i lockdowny :P zaliczałem kilkaset winów w sezonie i dziesiątki turniejów, widziałem setki godzin transmisji z tej gry na twitch/yt i słyszałem/widziałem z czym ludzie z pro sceny mają problemy i na co narzekają. Grałem w tym czasie na kilkunastu prockach i podobnej ilości kart graficznych, na różnych konfigach w domu, w pracy i upgrade'owałem kilka sprzętów pod tą grę- znam działanie jej silnika na wylot, jak żadnej innej gry od czasów Q]I[ chyba :szczerbaty: Dobrze, że teraz już dzieciaki nie grają w to tyle... 🤣

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, _rdk_ napisał:

Szukałeś i nie znalazłeś żadnego - nigdzie nie było dociśnięte cpu. Już ci pisałem, równie dobrze morzesz podawać minimalne z wieśka biegając po lesie, nie mają nic wspólnego z tym co jest w mieście.

Co znalazłem to już pisałem i wnioski mam inne, nie wiem po co mam się powtarzać  ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Wu70 napisał:

Co znalazłem to już pisałem i wnioski mam inne, nie wiem po co mam się powtarzać  ;)

Ale właśnie to robisz - i wyskakujesz z jakimiś tekstami że niby czegoś jest pełno, gdy nie znalazłeś żadnego który przeczył by temu co napisałem. Wyjaśniłem ci jak małemu dziecku, co i jak - ale dalej, nie bo nie :cassetete:

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakty są takie że na yt jest mnóstwo nagrań/testów i gra działa bardzo dobrze, Ty nie znalazłeś nic i sugerujesz się testem zestawu od sklepu który podał dwie liczby i uznałeś ze to na pewno zrobione według twoich wyobrażeń a jedna (avg) jest na limicie gpu a druga to min fps (nie 1%) a to mogło wynikać z wszystkiego bo testerzy ze sklepu zapewne nie grali sobie turniejowo tak jak sobie wymyśliłeś.

I to tyle, dalej możemy tylko powtarzać to samo, możesz uznać nie bo nie i kończmy spam  ;)

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Doamdor napisał:

MSI PRO Z690-P DDR4, cena powinna się kręcić w okolicach 189-209$.

850-950 zł pod DDR4? :E To ile DDR5? 1,2k za budżetową wersję? To po ile Tomahawk? Oby MSI zrobiło na jakimś dobrym poziomie te budżetówki i nie trzeba będzie do Tomahawka dopłacać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, DaviM napisał:

Intel udostępnił przewodnik dla programistów dotyczący nadchodzących procesorów Alder Lake 12. generacji, z którego wynika, że rozwiązania DRM, takie jak Denuvo mogą nie pozwalać uruchomić starszych gier, o ile nie zostaną zaktualizowane. Problem w tym, że mało kto będzie chciał aktualizować starsze tytuły.

Pytanie jak bardzo starsze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, TheMr. napisał:

850-950 zł pod DDR4? :E To ile DDR5? 1,2k za budżetową wersję? To po ile Tomahawk? Oby MSI zrobiło na jakimś dobrym poziomie te budżetówki i nie trzeba będzie do Tomahawka dopłacać...

Za tyle mniej więcej była Z590-A Pro, płyty z DDR5 zapewne będą droższe.

Ogólnie na podstawową "budżetową" płytę ATX na Z690 1000zł trzeba mieć.

Z590 Tomahawk 1200zł, więc Z690 Tomahawk z DDR5  spokojnie 1300-1400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, Doamdor napisał:

Za tyle mniej więcej była Z590-A Pro, płyty z DDR5 zapewne będą droższe.

Ogólnie na podstawową "budżetową" płytę ATX na Z690 1000zł trzeba mieć.

Z590 Tomahawk 1200zł, więc Z690 Tomahawk z DDR5  spokojnie 1300-1400 zł.

Na szczęście nie ma przymusu ustawowego wymiany 10700K na Adlera :D;-)

Posiadacze procków poniżej 8700K będą płakać przy przesiadce 😕 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, MarcoSimone napisał:

Pytanie czy muszą zmieniać na Adlera czy na Ryzena 3D-V?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś ma bardzo stary sprzęt i jednocześnie szuka oszczędności to raczej 10/11gen lub zen3 a nie takie premiery ;) Dla takich kupujących alder będzie atrakcyjny najwcześniej pod koniec roku (b660, 12400) a i tak pewnie nie od razu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
55 minut temu, TheMr. napisał:

ALC8xx i ze 4 sztuki USB.  Porty m2 bez radiatorów. Sekcja pewnie po taniości pod i5k max.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, MarcoSimone napisał:

Na RTX 3xxx też nie było przymusu, a patrz co 1 rok zrobił ze społeczeństwem. 🤣

Ja tam procesor zmieniam w tedy, kiedy już nie domaga i granie dla mnie staje się niekomfortowe.

Dlatego i5 11600k sprzedałem i dalej siedzę na 3600. ☺️

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli zapowiedź i możliwość składania zamówień w ciemno od 27 października, a ban na testy schodzi 4 listopada, czyli mniej więcej tak jak plotki zapowiadały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, MarcoSimone napisał:

Takich osób posiadających jeszcze coś poniżej 8700/k  będzie mały procent, reszta już zawczasu się przesiadła na coś nowszego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Minciu, zamówienia w ciemno, na podstawie slajdów zawsze prawdomównego Intela. Ban na testy schodzi 4 listopada czyli po preordearach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli pierwszy raz jak niesamowity progres od 10cio lecia zrobił Intel to zamawiać trzeba w ciemno. Tylko mi tutaj śmierdzi nakręcenie sprzedaży Hypem? XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie tylko Tobie :) ale to może tylko przypadek :)

W każdym razie, jest tydzień do prezentacji, a np. w PassMarku dalej nie ma ani jednego AlderLejka, czyli w zestawie testów, które dla wielu gier i silników gier są dobrą wyrocznią co do wydajności i hierarchi procków w grach (tak było np. ostatnio z Zen3).

Wytłumaczenie może być tylko jedno: wszystkie przecieki pochodzą bezpośrednio od Intela i jego laboratoriów rozsianych po całym świecie (równeiz w Chinach :) ) i Intel mając wszystko pod kontrolą celowo w PassMarku (czy w jakichś grach) prokców nie przetestował...

A dlaczego dostał cykora na gry i PassMarka, to nie mam pojęcia hahahahaha :) :) :) .

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
55 minut temu, blubaju napisał:

Takich osób posiadających jeszcze coś poniżej 8700/k  będzie mały procent, reszta już zawczasu się przesiadła na coś nowszego.

Niby na jakiej podstawie tak sądzisz? ;-)

Skoro większość gamingu PC to ludzie, którzy cisną na skromnych platformach. Patrząc po Steam.

Na pewno osoby z kartami serii 900/1000 i modelami xx60/60TI/50TI będą się rzucać na Adlera.

Twoja opinia opiera się na niszy forumowej ;-)

Poza Nami jest ocean graczy mających w zadzie premierowe procki i ich ceny.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, DaviM napisał:

PassMarka

siedzę cały dzień i czekam na Twój bełkot o wyliczeniach w tym programie 🤣 w końcu co premierę mamy tu taki mały "szoł" fanboya

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi