Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

To jest fakt, słupki mają wyglądać odpowiednio ? . 

Ale liczę mimo wszystko na spory progres. 12gen odpada u mnie w przedbiegu za pobór, w domu ogrzewanie mam bardzo spoko, więc nie potrzeba mi farelki podczas gry, w lato nie wspomnę :E . 

Nie wiem gdzie ja to widziałem, ale jakaś stronka robiła testy zen3 vs rocket, i tam 2fps różnicy w grze, to był słupek z 5cm więcej :E . To się śmiesznie oglądało, takie różnice w słupkach to było widać w rtx2080 vs rtx3080, chociaż liczby inne :E .

Miałem teraz chwilę słabości, cały setup na sell, tak w bani się naroiło, bo tego kompa nie używam praktycznie, ale ... Walić biedę, komp dalej będzie odpoczywał, sprzedam zapasowe graty najwyżej i poczuję w portfelu jakbym przeskoczył na tańszego pc :P . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Przecież to proste. Będzie premiera będą i testy. Wszystko wyjdzie w praniu a tego nawet Intel nie zagnie ;)

win 11 only intel, więc te pierwsze testy będą za bardzo optymistyczne :P . Nie bez powodu zen3 ma ucinaną wydajność, wątpię że to zbieg okoliczności. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Kłamstwo ma krótkie nogi ;)

Te nogi nie muszą być długie wystarczy tylko trochę przetrącić konkurencji kulasy na czas biegu i styka a i to nie jest aż tak ważne. Ważne aby preordery poszły w dużych ilościach dzięki hypeowi i pora na CS'a.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Teraz za 1000-1500 kupuje się topowe ddr4 32gb. 

Radziłbym sprawdzić jeszcze raz ceny :szczerbaty:

 

win 11 only intel, więc te pierwsze testy będą za bardzo optymistyczne :P . Nie bez powodu zen3 ma ucinaną wydajność, wątpię że to zbieg okoliczności. 

Uwielbiam te teorie spiskowe.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

oo ciekawe jak ta płyta będzie wyceniona i oceniona.

Unify Z590 to 1500-1600zl. Tutaj powinno być taniej bo część osprzętu od zasilania RAMu trafiła na PCB kości pamięci. Co ponoć jest głównym powodem podniesienia ich ceny. A to oznacza, że płyta bez tego osprzętu  powinna być tańsza o kilkaset pln od starszego brata. A tak realnie obstawiam 2000-2500pln XD

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Radziłbym sprawdzić jeszcze raz ceny :szczerbaty:

Uwielbiam te teorie spiskowe.

Znaczy sugerujesz, że MS jest tak niekompetentny, że nawet nie ogarnął, że uwalił całkiem nie mały procent rynku desktopów i laptopów. To już nie jest teoria spiskowa ja bym to nazwał bezczelnym celowym działaniem xD mało tego wyniki nawet po fixach po stronie MS nie wrócił do poziomu z windy 10. No chyba, że nie wiemy, że do pracach przy W11 zatrudnili pajitów i jakoś tak wyszło  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Radziłbym sprawdzić jeszcze raz ceny :szczerbaty:

Uwielbiam te teorie spiskowe.

https://pcpartpicker.com/product/DzzFf7/gskill-trident-z-neo-32-gb-2-x-16-gb-ddr4-3800-cl14-memory-f4-3800c14d-32gtzn

To nie teoria spiskowa , chce sam żeby 12gen wprowadziła rewolucje, konsumenci na tym skorzystają jakby nie patrzył , konkurencja będzie albo musiała wydać coś lepszego albo tańszego . 3600cl16 gtzn też idzie trafić w top binie co ukreca 3800cl14, a w ddr5 co dostaniemy ? 

Ale patrząc jak przed wielką premiera zen3 zaczyna kuleć w win11, gdzie win10 12gen nie wspiera, to wygląda tak, jak rzucenie komuś kłód pod nogi , chyba że ja jakoś inaczej widzę , bo nie mam niebieskich okularow ?

Edytowane przez novi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Znaczy sugerujesz, że MS jest tak niekompetentny, że nawet nie ogarnął, że uwalił całkiem nie mały procent rynku desktopów i laptopów. To już nie jest teoria spiskowa ja bym to nazwał bezczelnym celowym działaniem xD mało tego wyniki nawet po fixach po stronie MS nie wrócił do poziomu z windy 10. No chyba, że nie wiemy, że do pracach przy W11 zatrudnili pajitów i jakoś tak wyszło  

Oni nie wiedzą co robią i szybko i tak tego nie poprawią skoro widzę co robią z błędami związanymi z dźwiękiem na Win10. Non stop psują i poprawią ten błąd od kilku msc to o czym mowa i nadal powielany na Win11. System wypuszczony na szybko to się nie dziw, że jest dziurawy jak ser.........

 

Dla mnie top to jest 4000 CL14-15-15 w cenie ~2.6k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Dla mnie top to jest 4000 CL14-15-15 w cenie ~2.6k.

Dla mnie top, to to , co najwięcej ukreci , a nie to co ma najwięcej na pudełku. Stawiam 2-3l na dopieszczenie ddr5 jak ddr4 :) . 2.6k bym w życiu nie dał za to coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Oni nie wiedzą co robią i szybko i tak tego nie poprawią skoro widzę co robią z błędami związanymi z dźwiękiem na Win10. Non stop psują i poprawią ten błąd od kilku msc to o czym mowa i nadal powielany na Win11. System wypuszczony na szybko to się nie dziw, że jest dziurawy jak ser.........

Top Kek coś w tym jest. Przeszczepiłem z W10 na W11 asio bridge do asio4all i to na optyk i do wzmacniacza. Na W10 elegancko na pełnym automacie śmigało. Na W11 ścierwi jak złe można co prawda skompensować na buforach ale odczyty na VC są co najmniej wesołe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

oo ciekawe jak ta płyta będzie wyceniona i oceniona.

Tez mi sie podoba Unify ale raczej drogo i to bardzo bedzie. Tych slotow m2 nawalone, ciekawe czy beda ktores podlaczone pod pcie5 tak jak Minciu opowiadal.

W ogole sporo mozna ugrac na modelach 2dimm? Unify-X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawka dzisiaj się pojawiła w aktualizacji w11..ale nie wiem czy poprawiło bo nie mam amd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

poprawka dzisiaj się pojawiła w aktualizacji w11..ale nie wiem czy poprawiło bo nie mam amd

Poprawiła ale nie jest idealnie. Dodatkowo to jest to samo co wyszło w kanale beta, bo mi nie próbowało nic updatować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli te zasilania są na modułach ddr5 jak Minciu wspominał to się mocno zmieni w stosunku do teraz. Gorsze kości będą miały gorsze części..ograniczenia związane z podnoszeniem V itp itd.

obym mylił i np gskill w b-die dd5 4800 przy tych samych kościach da te same elementy elektroniki. Co np w modelu 6400 cl 36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

jeśli te zasilania są na modułach ddr5 jak Minciu wspominał to się mocno zmieni w stosunku do teraz. Gorsze kości będą miały gorsze części..ograniczenia związane z podnoszeniem V itp itd.

obym mylił i np gskill w b-die dd5 4800 przy tych samych kościach da te same elementy elektroniki. Co np w modelu 6400 cl 36

G.skill da? Marzyciel. No chyba że 6400 CL 36 będzie wymagać dokładnie tych samych komponentów co 4800 i bez których 4800 nie będzie działać to wtedy jak najbardziej da ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie tego obawiam, przykladowo mamy tanie patrioty na bdie ale jakby dostaly gorszy pmic to mamy lipe.

Z tej listy ddr5 co byla wynika ze poki co jest jeden vendor od ukladu odpowiedzialnego za zasilanie ale nie wiadomo czy ma tylko jeden jego rodzaj

ncDDS7xayMIJnERx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Art385

dzisiaj to ta mi weszła przed update w winie

 

image.thumb.png.41db8fb7893d3d511c35577430b9462f.png

https://support.microsoft.com/pl-pl/topic/october-21-2021-kb5006746-os-build-22000-282-preview-03190705-0960-4ba4-9ee8-af40bef057d3

ale z braku w systemie amd nic nie zobaczę. patrzyłem tylko czy nic na moim intelu nie skaszaniło się w aida :E

@Wu70 no ja miło wspominam w ddr4 3200 c14 14 14 czy to w 2x8 czy w 2x16 oba mogłem mocno wykręcić i to płyta lub cpu blokowała dalsze oc. Jeszcze w miarę tanie były w porównaniu do wersji OC z wyższym zegarem.

teraz może być inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Unify Z590 to 1500-1600zl.

Wzrost ceny Z590 Unify względem Z490 Unify był uzasadniony, bo tą nowszą zbudowali na 8 warstwowym PCB. Z490 była 6 warstwowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z490 unify chyba w x-kom za 1400 z groszami był na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

G.skill da? Marzyciel. No chyba że 6400 CL 36 będzie wymagać dokładnie tych samych komponentów co 4800 i bez których 4800 nie będzie działać to wtedy jak najbardziej da ;) 

Mogą dać. Np Tridenty 3200C14 i 4000C16 miały dokładnie to samo PCB i komponenty. A i tak moje 3200 które są przecież low-endem w Tridentach lepiej latały od tych z niby lepszym binem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Tez mi sie podoba Unify ale raczej drogo i to bardzo bedzie. Tych slotow m2 nawalone, ciekawe czy beda ktores podlaczone pod pcie5 tak jak Minciu opowiadal.

W ogole sporo mozna ugrac na modelach 2dimm? Unify-X

1x M2 PCIE 3.0/4.0/5.0 x4 z CPU ( dedyki )

2x M2 PCIE 3.0/4.0/5.0 x4 z CPU ( podzielone bifrukcją z GPU gdzie zostanie 8x po włożeniu czegokolwiek do tych m.2 )

1x M2 PCIE 3.0/4.0 ( z chipsetu dedyk )

1x M2 PCIE 3.0/4.0 ( z chipsetu do podziału z porytem PCIE dolnym )

Wszytko można będzie zapiąć w RAIDa bez cięcia wydajności. Nie wiem czemu nie dali jeszcze jednego w bonusie M.2 obok slotów pamięci wpiętego pod chipset. Ten do raida z Chipsetowymi już by się nie nadał jeśli 4.0. na 3.0 dałoby radę ;) X570S ma 6xM.2 mimo bardziej przytkanego chiepsetu, ten w z690 ma luźniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Wentylator spełniające potrzeby 12Gen. ?

 

 

500mm wentylator do kompa? :E 

wow-ted2.gif

 

Kupić deltę/sunona 120x120x38mm, wydrukować na drukarce3d śmigła o średnicy 500mm i... uciekać z paluchami :E 

Brushcutter+3.gif

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...