Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ... to zależy od płyty głównej i ustawień. Tak długo jak taktowanie jest standardowe, tak długo nie ma OC, pomimo, że od np. godziny procesor pobiera 200W.

To ja wiem,  że zależy od płyty głównej i ustawień :]

Ale nie taktowanie jest wyznacznikiem tylko pobór mocy/temperatura.

Standardowo procesor z TPD 125W  powinien działać z PL2  225W do 45s (  chyba że się mylę ) ale jeśli warunki termalne na to pozwolą będzie działał tak cały czas...

Ale mnie interesuje wydajność ( pobór prądu)  właśnie na tych 125W  czy 65W skoro Intel sam się chwali, że ma takie procesory.

Może jest taka możliwość ustawienia ,  żeby te wartości były nie przekraczalne  i pytanie jaka jest wtedy wydajność ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jaka jest wtedy wydajność ?

chyba nikt tutaj z nas nie pracuje w intelu przy 12 generacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chyba nikt tutaj z nas nie pracuje w intelu przy 12 generacji

Zapewne :]  

Obawiam się, że hasła marketingowe nie ulegną zmianie.

Ba nawet będą  takie procesor ix  xxxx   35W 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Standardowo procesor z TPD 125W  powinien działać z PL2  225W do 45s

No niestety, co jest dziwne standardu nie ma. Co innego, gdyby Intel traktował dłuższy czas działania PL2 niż 45s (czy 58s) jako OC ... ale tak nie jest. PL2 może być sobie 999999s i dla Intel to jest standardowo (!!!) - takie jaja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy jestem co oni wymyślą jak sobie powietrzne chłodzenia przestaną radzić z tymi CPU na stocku 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy jestem co oni wymyślą jak sobie powietrzne chłodzenia przestaną radzić z tymi CPU na stocku 🤣

boxowe aio i cenka +500 do każdego procka z tym że aio

Edytowane przez Ocho

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie Power Limity będą wymagane (przekroczenie czasu PL2 lub mocy zaczną traktować jako OC)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie. Paranoja. PL2 jako OC a nasz procek to jest super wydajny i zmiata wszytko, ale tylko jak da rade wejść w PL2 bez tego to jest taki jak inne :E

Jakie to jest słabe, to czemu odrazu nie zrobią procka co niech pobiera 2kW :D po co się ograniczać 😆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ciekawe za ile teraz glacial będzie, już kwota 5 cyfrowa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety, co jest dziwne standardu nie ma. Co innego, gdyby Intel traktował dłuższy czas działania PL2 niż 45s (czy 58s) jako OC ... ale tak nie jest. PL2 może być sobie 999999s i dla Intel to jest standardowo (!!!) - takie jaja.

Tu masz procesor na standardowym TDP  105W  :E   PPT 142W   dla tego napisałem nie mylić z poborem prądu ...

Screen-Shot-10-22-21-at-07-52-PM.png

Tu po sztucznym ograniczeniu  do ECO-MODE  teoretycznie 65W

Screen-Shot-10-22-21-at-07-58-PM.png

I taktowanie  na domyślnych ustawieniach wynosiło  ~4.47GHz ( może być nieco  więcej zależy od temperatury  )  z limitem 65W jak na screenie   limity TDC/EDC/PPT są nieprzekraczalne  taktowanie może ''pływać''

Screen-Shot-10-22-21-at-08-07-PM.png

Edytowane przez Roberto78
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pudełko wyjątkowo ładne, aż kusi wziąć dla pudełka 8:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale mnie interesuje wydajność ( pobór prądu)  właśnie na tych 125W  czy 65W skoro Intel sam się chwali, że ma takie procesory.

Może jest taka możliwość ustawienia ,  żeby te wartości były nie przekraczalne  i pytanie jaka jest wtedy wydajność ?

Są nieprzekraczalne i oto moje testy dla i7-11700 w Cinebench R23:
-bez limitu ok. 14250
-PL1 65 ok. 10000 (bardzo blisko, nie mogę znaleźć)
-PL1 = PL2 = 125 W 11258 (to nie błąd)
-PL1 125 PL2 140 12965
-PL1 95 PL2 125 11758

PL1 jest bardzo ważne dla komputerów firmowych Dell, HP, Lenovo itp. W bazie Geekbench ostro się wyróżniają. Zobaczymy dla Alder - jak się będzie mieścić w PL1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na olx na pewno będą pudelka    :D

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten wafel to z czego, bo wygląda jak z plastiku wyprodukowany dla biedronki . Za darmo bym tego obciachu nie chciał 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pudełko wyjątkowo ładne, aż kusi wziąć dla pudełka 8:E

Bardziej by kusili do zakupu, jakby ta imitacja wafla była ze słota a nie z plastiku.:]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardziej by kusili do zakupu, jakby ta imitacja wafla była ze słota a nie z plastiku.:]

Dla mnie wygląda jak pazłotko z czekoladką w środku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak sobie przeglądam purepc i dzisiejsze newsy, a tu...

(PurePC)

Wiemy już, że prezentacja konsumenckich procesorów Intel Alder Lake-S nastąpi 27 października 2021, a embargo na recenzja oraz sprzedaż w sklepach zejdzie 4 listopada. Jak zwykle jednak na świecie znajdują się sprzedawcy, którzy celowo lub przez nieuwagę wystawiają swoje oferty wcześniej. Jednym z nich jest amerykański Micro Center, który na swojej stronie internetowej (podstrony zostały już usunięte) umieścił odblokowane jednostki Intel Core i9-12900K oraz Core i7-12700K. Wyceniono je kolejno na 669 oraz 469 dolarów, czyli równowartość około 2645 oraz 1855 złotych. Dla porównania odpowiedniki z obecnej generacji - Intel Core i9-11900K oraz Core i7-11700K - kosztują obecnie w tym samym sklepie 499 i 349 USD.

:rotfl: 

Niedługo (cena całego kompa) top będzie w cenie nówki Tesli, a budżetówki w cenie zadbanych passkówTDI :E 

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No już to by było lepsze niż ten paździerz z plastiku :)

Dla mnie wygląda jak pazłotko z czekoladką w środku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To bez znaczenia z czego, tylko zamkniete robi wrazenie :) 9, 10, 11gen nie maja podejscia

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja czekam jak do i9 będą dołączać IHS RGB :E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja czekam jak do i9 będą dołączać IHS RGB :E

Mówisz i masz.

1kwietnia ;)

Chociaż to mogą być niby teraz śmichy-chichy a za chwilę stanie się to rzeczywistością (tak samo jak kiedyś parę lat wstecz Robin Williams też nabijał się z Bidena i miał z niego i jego programu niezłą beczkę śmiechu, a dziś przestało być śmiesznie bo to z czego się śmiali stało się rzeczywistością).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaw Drop GIF | Gfycat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi