Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam problem z moją rtx 3080 a chodzi głównie o spadki fpd np gram w assassin's creed valhalla mam 90 fos i nagle drop do 39fps w innych grach też się to zdarza może wina zasilacza nie mam pojęcia zasilacz corsair RM850i 80+ gold karta msi suprimx 3080 jak mogę znaleźć winowajcę tych spadków proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz dysk HDD czy SDD? Ile pamięci ram? Procesor też nie jest bez znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szymcio30 napisał:

Jaki masz dysk HDD czy SDD? Ile pamięci ram? Procesor też nie jest bez znaczenia

970 evo plus 1tb ram 2×8gb ddr4 ryzen 9 5900x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sterownikach zarządzanie energia: maksymalna wydajność? Wypróbuj tez optymalnych ustawień z poniższego filmiku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj wyniki benchmarka z Valhalli to będzie wiadomo czy działa to w okolicach prawidłowości chociaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, waldorff napisał:

Z jaką częstotliwością działają RAMY?

Fclk ustawione na 2000mhz a ramy 4000mhz cl18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Fuudimitzu napisał:

Daj wyniki benchmarka z Valhalli to będzie wiadomo czy działa to w okolicach prawidłowości chociaż.

jak dodać zdjęcie do 0,1mb bo zrobilrm ss ale nie mogę dodać bo plik jest za duży?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze throttling karty sie wlacza?

Sprobuj testowo ustawic wyzsze obroty wentyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2021 o 12:35, VoVranic napisał:

 

Tak to wygląda u mnie 

IahOD1U.png

 

index.php?ct=articles&action=file&id=664

 

Więc w sumie chyba w normie... gra ogólnie hoojowo dziala na Nv i słabo skaluje się z mocą GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestes sam z tym problemem. Odpal RDR2, CYBERPUNKA, witcher 3 juz całkowicie jest nie grywalny Nie wiadomo o co chodzi. Ja próbowałem różne kompy różne mieszkania. PLATFORMY Intela AMD. I nic nowego. Do tego Ci powiem ze jeden to twierdzi ze zmianą na z590 mu pomogła ale to nie jest wyjcie i ciężko mi w to uwierzyć https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/439469/geforce-46192-game-ready-driver-feedback-thread-re/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KawiorS napisał:

Nie jestes sam z tym problemem. Odpal RDR2, CYBERPUNKA, witcher 3 juz całkowicie jest nie grywalny Nie wiadomo o co chodzi. Ja próbowałem różne kompy różne mieszkania. PLATFORMY Intela AMD. I nic nowego. Do tego Ci powiem ze jeden to twierdzi ze zmianą na z590 mu pomogła ale to nie jest wyjcie i ciężko mi w to uwierzyć https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/439469/geforce-46192-game-ready-driver-feedback-thread-re/

Czyli wina sterowników? Jest jakikolwiek sterownik który działa wogóle? Moja karta Pobiera również tylko około 240 watt Czyli około 60% a tak być nie powinno raczej

 

Edytowane przez VoVranic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co śledzę forum dość długo nie ma, nie wiadomo czy to karty czy sterowniki nvidia udaje że problemu nie widzi,.Ludzie oddawali na gw karty i nic z tym nie zrobili nie wiem żałuje że oddałem 2080s:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyniki 3D marka np macie w normie? Ja ogólnie na 3070 nie mam problemów tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Fuudimitzu napisał:

 

Tak to wygląda u mnie 

IahOD1U.png

 

index.php?ct=articles&action=file&id=664

 

Więc w sumie chyba w normie... gra ogólnie hoojowo dziala na Nv i słabo skaluje się z mocą GPU.

Coś cienko jak na rtx 3070 desktopowy i to bardzo cienko. 

U mnie na laptopie mam średnio 73 fps, a rtx 3070 laptopowy jest pokroju rtx 3060ti. Czyżby cpu tak ograniczał gpu... Valhalla lubi cpu zjadać, ale aż tak. 

 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nvidia jest skręcona w tej grze.W menu na rtx 3070 miałem 250wat a w grze 170

93a20dbf08af752f.jpg

 

Tu wynik z rtx 3080 ,fps  stabilny

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, seba84_2005 napisał:

Coś cienko jak na rtx 3070 desktopowy i to bardzo cienko. 

U mnie na laptopie mam średnio 73 fps, a rtx 3070 laptopowy jest pokroju rtx 3060ti. Czyżby cpu tak ograniczał gpu... Valhalla lubi cpu zjadać, ale aż tak. 

 

 

Karty nv ani nie skalują się tak jak trzeba ani nie działają tak jak trzeba. Tak jak pisał jurekk, GPU działa sporo poniżej normalnego zużycia prądu (i nie dobija do 100% zużycia) więc można powiedzieć że się nudzi, Ubisoft po raz kolejny spierdolił optymalizacje - tym razem dla odmiany w DX12 pod Nv 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak sprawdzić ile wat bierze karta graficzna, hwnifo odpada, bo mi nie wyświetla. Proszę o pomoc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up msi afterburner. Hwinfo możesz połączyć z riva tuner i też masz info na ekranie podczas gry etc. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A IF to ty stabilne masz? Bo aby ustawić 4000 MHz to nie jest taka szybka rzeźba aby whea i spadkami wydajności nie waliło. Próbowałeś odkręcić niżej i zobaczyć czy nie będzie poprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, seba84_2005 napisał:

@up msi afterburner. Hwinfo możesz połączyć z riva tuner i też masz info na ekranie podczas gry etc. 

Gdzie dokładnie w afterburner? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, seba84_2005 napisał:

Coś cienko jak na rtx 3070 desktopowy i to bardzo cienko.

RBar daje Ci boosta w tej grze

10 godzin temu, seba84_2005 napisał:

a rtx 3070 laptopowy jest pokroju rtx 3060ti

porównanie do mojego 3060Ti w 3dmarku ;)

https://www.3dmark.com/compare/spy/18696172/spy/18265897

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up chyba logiczne, że na stocku. Zapakować bios 140w i kręcić po 250Mhz na core to nie sztuka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...