Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pokazujesz gry, które mogą szarpać.

Odpal coś co działa jak masełko na każdym sprzęcie ?

Ściągnij demo FH4 ze sklepu MS.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vFcRsKM.png

@KawiorS znowo nie zaznaczyłeś w projekcie Collect DX12 trace. W związku z tym nie ma pewności, że to akurat gra zleca karcie graficznej to zadanie.
A tak w ogóle to jakie masz jeszcze gry korzystające z DX12? Może Horizon Zero Dawn albo Shadow of the Tomb Raider? Nawet może być ten Cyberpunk 2077. Jak okaże się, że w innych grach jest taka sama sytuacja to będzie można wtedy wykluczyć błąd gry.

Tak czy inaczej wygląda to dziwnie. Według raportowanych danych GPU jest aktywne w 40% jednak SM ani kontroler pamięci nie są w tym czasie obciążone.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, sideband napisał:

Pokazujesz gry, które mogą szarpać.

Odpal coś co działa jak masełko na każdym sprzęcie ?

Ściągnij demo FH4 ze sklepu MS.

Oki.

 

 

3 minuty temu, SebastianFM napisał:

vFcRsKM.png

@KawiorS znowo nie zaznaczyłeś w projekcie Collect DX12 trace. W związku z tym nie ma pewności, że to akurat gra zleca karcie graficznej to zadanie.
A tak w ogóle to jakie masz jeszcze gry korzystające z DX12? Może Horizon Zero Dawn albo Shadow of the Tomb Raider? Nawet może być ten Cyberpunk 2077. Jak okaże się, że w innych grach jest taka sama sytuacja to będzie można wtedy wykluczyć błąd gry.

Tak czy inaczej wygląda to dziwnie. Według raportowanych danych GPU jest aktywne w 40% jednak SM ani kontroler pamięci nie są w tym czasie obciążone.

 

Zaznaczyłem, zrobię jeszcze raz. CO do valhalli wystarczy ze nurkuje i mam dropy. oglądałem dużo filmów na yt i ciężko dopaść film na seri 2000 by dropiło i do 3070 jakby nie dropi, 3080 i 3090 dropy i koniec

Edytowane przez KawiorS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, SebastianFM napisał:

vFcRsKM.png

@KawiorS znowo nie zaznaczyłeś w projekcie Collect DX12 trace. W związku z tym nie ma pewności, że to akurat gra zleca karcie graficznej to zadanie.
A tak w ogóle to jakie masz jeszcze gry korzystające z DX12? Może Horizon Zero Dawn albo Shadow of the Tomb Raider? Nawet może być ten Cyberpunk 2077. Jak okaże się, że w innych grach jest taka sama sytuacja to będzie można wtedy wykluczyć błąd gry.

Tak czy inaczej wygląda to dziwnie. Według raportowanych danych GPU jest aktywne w 40% jednak SM ani kontroler pamięci nie są w tym czasie obciążone.

 

Jak się używa tego oprogramowania ?

Masz jakiś poradnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SebastianFM wygląda na to że
Rise Of The Tomb Raider w DX12 Ultra masło
Shadow of The Tomb Raider DX12 Ultra masło
Tomb Raider DX11 spadki 9i to samo robi Wiedźmin 3 na DX11.

Czemu tnie Far Cry i Valhalla i to co na DX11? Sprawdzam jeszcze parę innych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro takie macie problemy to bym szukał w sterach lub systemie ,natomiast ten 1 filmik to typowe ''coś'' sie przegrzewa na rtx 3080 lub innym podzespole.Takie filmiki to mozna czasem i to nie rzadko zobaczyć w laptopach albo z powodu power limitu albo przegrzania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KawiorS napisał:

@SebastianFM wygląda na to że
Rise Of The Tomb Raider w DX12 Ultra masło
Shadow of The Tomb Raider DX12 Ultra masło
Tomb Raider DX11 spadki 9i to samo robi Wiedźmin 3 na DX11.

Czemu tnie Far Cry i Valhalla i to co na DX11? Sprawdzam jeszcze parę innych gier.

Quake 2 RTX, Forza Horizon 4 też spadki?

Edytowane przez arcticfox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, sideband napisał:

Zapodaj starszy build Win10.

http://ghostspectre.the-ninja.jp/19H2.X64.html

Może być ten skrojony na próbę.

Ok zrobię dzisiaj.

13 godzin temu, jurekk napisał:

Skoro takie macie problemy to bym szukał w sterach lub systemie ,natomiast ten 1 filmik to typowe ''coś'' sie przegrzewa na rtx 3080 lub innym podzespole.Takie filmiki to mozna czasem i to nie rzadko zobaczyć w laptopach albo z powodu power limitu albo przegrzania

Nic się nie przegrzewa. I proszę zapoznać się ze źródłami wstecz, masa ludzi tak ma to po 1. Najwięcej występuje to na 3080/90 2000 seria Super.

10 godzin temu, arcticfox napisał:

Quake 2 RTX, Forza Horizon 4 też spadki?

Forza ok. Quake nie sprawdzałem.

Mafia III przycina problem jest chyba w grach z otwartym swiatem jakby. Może ramy z rgb coś psują xd?

Edytowane przez KawiorS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy osoby które miały problem z dropami w tym wątku mogą podać tu swój model płyty głównej i pamięci ram. Chyba znalazłem rozwiązanie problemu.

@VoVranic
@eciepecie

@kibolkks

Edytowane przez KawiorS
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2021 o 01:07, KawiorS napisał:

Nic się nie przegrzewa. I proszę zapoznać się ze źródłami wstecz, masa ludzi tak ma to po 1

A skad ty to wiesz ?Bo masz 10 czujników ?albo 20 ?Oj 20 to przecież tak dużo ale nie jak 100 rzeczy na samym gpu może się przegrzewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, jurekk napisał:

A skad ty to wiesz ?Bo masz 10 czujników ?albo 20 ?Oj 20 to przecież tak dużo ale nie jak 100 rzeczy na samym gpu może się przegrzewać?

Zdaje sobie z tego sprawę bardziej niż Ci się wydaje. Uderzyłem w temat celowo jak laik bo podchodząc od strony profesjonalnej można było pominąć coś co było problemem błachym (nie mam się za nie wiadomo kogo ale podstawowe warianty zostały dawno wykluczone i sprawdzone), szukając problemu przez X czasu można się zapętlić. Proponuje zapoznać się z całym wątkiem co było próbowane i co zostało zrobione a co nie. Może zrozumiesz dlaczego tak twierdzę. Skoro problem występuje na innych konfiguracjach sprzętowych to przegrzewanie nie ma nic tu do rzeczy. (Inne płyty, pamięci, karty, dyski) i to nie tylko ja spr a z problemem na forum NV boryka się masa ludzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum Nv to zawsze był wylew problemów ? Dlatego w wielu przypadkach nie należy się sugerować co tam wypisują.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to mentalność polaków jest rozbrajająca na PL foach ;) @sideband @SebastianFM dziękuje za poświęcony czas, zweryfikuje czy faktycznie problem ustąpił i podzielę się moim rozwiązaniem. Nawet tekstury wczytuje normlanie 

Edytowane przez KawiorS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, KawiorS napisał:

Może zrozumiesz dlaczego tak twierdzę

Niby ze pamieć ram ma wpływ wybiórczo na działanie gpu,no moze bo na tak mocnej karcie jest bardziej depnięta.Ale marne szanse ze to to

Powtórzę jeszcze raz ,takie filmiki to mozna najczęściej zobaczyć na laptopach z powodu przegrzewania( nawet nie gpu czy cpu) lub power limitu/limitów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum Nv zaglądałem od ponad dekady jak jeszcze były stare wersje forum bardziej ludzkie. Wiem doskonale co się tam dzieje.

Chcesz większa miarodajność to zajrzyj na forum guru3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jurekk napisał:

Niby ze pamieć ram ma wpływ wybiórczo na działanie gpu,no moze bo na tak mocnej karcie jest bardziej depnięta.Ale marne szanse ze to to

Powtórzę jeszcze raz ,takie filmiki to mozna najczęściej zobaczyć na laptopach z powodu przegrzewania( nawet nie gpu czy cpu) lub power limitu/limitów

ja cie rozumiem ale to nie laptop - tak rozwiązanie jest na 99% w pamięci RAM.
 

 

1 minutę temu, sideband napisał:

Forum Nv zaglądałem od ponad dekady jak jeszcze były stare wersje forum bardziej ludzkie. Wiem doskonale co się tam dzieje.

Chcesz większa miarodajność to zajrzyj na forum guru3d.

Dla tego jestem tu bo jest względnie normalnie. Podzielę się rozwiązaniem. Valhalla i Wiedźmin 3 na ten moment bez najmniejszego dropu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, KawiorS napisał:

ja cie rozumiem ale to nie laptop - tak rozwiązanie jest na 99% w pamięci RAM.

No fajnie tylko jedno w tej historii się nie zgadza. 27 marca sam napisałeś cytuję:

Cytat

Próbowałem inne dyski SSD, starsza kompilacje Windowsa, inne zasilacze, inny CPU, RAM, ZASILACZ na mojej płycie,  zupełnie 2 inne paltformy u ludzi w innym domu z moją kartą i ciągle to samo.

I teraz okazuje się że miałeś uszkodzone dwa różne zestawy pamięci RAM? Już pominę fakt, że w tym samym zdaniu sam napisałeś że na zupełnie innej platformie z twoją kartą było to samo. I wszędzie był problem z RAMem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, sideband napisał:

To pisz gdzie był problem :szczerbaty:

https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3507/

Bo już chciałem to wkleić żebyś wysłał log to by może coś wyniuchali. 

NVIDIA Nsight Systems oprócz swojego raportu rejestruje dodatkowo taki sam log jak według tej instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Subman więc tak wszystkie testowane pamięci miały kości HYNIXA, (spr wszystkie modele których używałem i w sieci widnieje info, że to hynixy) po zamontowaniu ramu na b-die problem został rozwiązany (przynajmniej narazie) jedyny drop jaki łapie odbywa się przy zapisywaniu gry na dysk lub do chmury, docelowo na moim zestawie również to odpaliłem ustawiającą ręcznie timingi tylko te pierwsze 16-19-19-39 oraz taktowanie na 3600 i napięcie 1.45 bo dopiero na takim wstały z 1T, i sugestia (już nie pamiętam kogo) by ustawić 1T mi nie dawała spokoju ponieważ jeden ze znajomych ustawiając 1T nie miał najmniejszych problemów. Myślę że przy użyciu XMP płyta coś ustawia co powoduje problem, mogę się mylić lub daje za niskie napięcie na na pamięci i nie chcą one na takich ustawieniach latać. Najwięcej osób z tym problemem bo aż 90% ma płytę Asusa + ramy na hynixach. 

Jeszcze to weryfikuje ale wygląda na to że jest dobrze. Nie wiem czy chodzi o XMP, napięcie czy Command Rate to jest do sprawdzenia. Nagrywając film przez shadowplay są jakieś lekkie minimalne szarpnięcia których ja już w grze nie widzę.

Co mi dało jeszcze do myślenia? Cofnąłem się pamięcią wstecz zmieniając paltformę zmieniłem pamięci z LPX VENGEANCE Corsaira na G.Skile, cpu-z je zgłaszał że "niby" mają b-die wcześniej wiele alt latałem na lpx i wszystko działało

27 minut temu, SebastianFM napisał:

NVIDIA Nsight Systems oprócz swojego raportu rejestruje dodatkowo taki sam log jak według tej instrukcji.

dostali o de mnie log nie jeden i nawet nie raczyli odp.

@SebastianFM tu mam raport z nowej wersji którego chyba zapomniałem wysłać https://we.tl/t-CPNOH1S9nB

Edytowane przez KawiorS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Hynix ,mam I9 10850k i rtx 3080 .Na szczęście zero problemów.Moze dlatego ze nigdy nie kręcę pod kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamięci zostały zamienione 32GB na 32GB? Czy teraz 16GB?

1T ma wpływ na wydajność w grach(niższe opóźnienia), ale nie ma cudownej mocy usuwania szarpania etc.

Do tego sprawdziłbym jak ustawiało IO/SA na różnych kitach. Ale wygląda na jakąś niekompatybilność gdyby pamięci byłyby uszkodzone już dawno dałyby o sobie znać nawet bez sprawdzania memtestem.

Sprawdzane na tym samym systemie? :szczerbaty:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...