Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, KawiorS napisał:

@Subman więc tak wszystkie testowane pamięci miały kości HYNIXA, (spr wszystkie modele których używałem i w sieci widnieje info, że to hynixy) 

Typ kości sprawdź najlepiej programem Thaiphoon Burner - opcja EEProm->Read SPD. 

Pisałeś że masz pamięć F4-3600C16D-32GTZRC - te pamięci wg. G-Skill (https://www.gskill.com/qvl/165/166/1562743478/F4-3600C16D-32GTZRC-Qvl) są kompatybilne zarówno z pierwszą płytą jaką miałeś (ASUS X570-E GAMING) jak i z drugą (ASUS X490-E GAMING).

Nie wiem serio co o tym myśleć, bo aż ciężko uwierzyć że G.Skill mógł źle przetestować te RAMy z tymi płytami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z AM4 i ramem Hynix MFR. Wcześniej przy Skylake nie było problemów. Na AM4 częsty stuttering. Pamięć przechodziła wszystkie testy stabilności. Po zmianie na Micron Rev.E nieprawidłowości całkowicie ustąpiły. Sprawdziłbym działanie bez XMP/OC na standardowych taktowaniach ddr4 2133.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Saren7 napisał:

Miałem podobny problem z AM4 i ramem Hynix MFR. Wcześniej przy Skylake nie było problemów. Na AM4 częsty stuttering. Pamięć przechodziła wszystkie testy stabilności. Po zmianie na Micron Rev.E nieprawidłowości całkowicie ustąpiły. Sprawdziłbym działanie bez XMP/OC na standardowych taktowaniach ddr4 2133.

A ta pamięć była na liście kompatybilności producenta RAM lub płyty głównej? Bo zakładam że właśnie takie sytuacje powinny być wychwytywane przez nich podczas testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, jurekk napisał:

Mam Hynix ,mam I9 10850k i rtx 3080 .Na szczęście zero problemów. Moze dlatego ze nigdy nie kręcę pod kurek

@jurekk Wszystko mam na stocku nigdy nie robię OC na moim sprzęcie bo mi szkoda i głupie myślenie że uszkodzę szybko itp więc lecę w UV.
 

18 godzin temu, sideband napisał:

A pamięci zostały zamienione 32GB na 32GB? Czy teraz 16GB?

1T ma wpływ na wydajność w grach(niższe opóźnienia), ale nie ma cudownej mocy usuwania szarpania etc.

Do tego sprawdziłbym jak ustawiało IO/SA na różnych kitach. Ale wygląda na jakąś niekompatybilność gdyby pamięci byłyby uszkodzone już dawno dałyby o sobie znać nawet bez sprawdzania memtestem.

Sprawdzane na tym samym systemie? :szczerbaty:

 

@sideband Hm no nie 2x16 zamieniłem na 2x8 i jest to dokładnie zmiana z tych G.SKILL TridentZ RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz CL16 (F4-3600C16D-32GTZRC) na F4-3600C16D-16GTZN myślę że to AMD to marketingowy bełkot w tytule prawda? Zamówiłem takie same bo działają. 

Tak ten sam system tylko pamięci podmieniłem. Pamięci katowałem memtestem ponad 140h i nic. 

IO/SA sprawdzę to i napisze po pracy. Myślę że albo ślą ramy niekompatybilne z czymś albo XMP coś ustawia dziwnego, ale na płycie Z490 Gigabyte X też się to działo. Tknęło mnie dopiero jak kumpel zadzwonił że "ty bo mi teraz działa". Pytanie czy pomogło ust bez XMP i że wskoczyło 1T czy to że wrzuciłem wyższe napięcie trzeba się pobawić.

 

16 godzin temu, Subman napisał:

Typ kości sprawdź najlepiej programem Thaiphoon Burner - opcja EEProm->Read SPD. 

Pisałeś że masz pamięć F4-3600C16D-32GTZRC - te pamięci wg. G-Skill (https://www.gskill.com/qvl/165/166/1562743478/F4-3600C16D-32GTZRC-Qvl) są kompatybilne zarówno z pierwszą płytą jaką miałeś (ASUS X570-E GAMING) jak i z drugą (ASUS X490-E GAMING).

Nie wiem serio co o tym myśleć, bo aż ciężko uwierzyć że G.Skill mógł źle przetestować te RAMy z tymi płytami.

@Subman Na stronie g-skila są ale jak kiedyś sprawdzałem na stronie Asusa nie ma na liście ich. Dziwił mnie fakt że kolega co ma PC 1:1 jak Ja mam ok. Ale on miał AMD i zawsze CR ma być 1T i w Intelu na jego pamięciach to wbiło bez kłopotu pewnie dla tego nie ma zacinek. Może biosy się gryzą z tym ramem i coś żle ustawiają? Ja teraz zmieniłem jedynie pierwsze timmingi napięcie i cr

 

 

8 godzin temu, Saren7 napisał:

Miałem podobny problem z AM4 i ramem Hynix MFR. Wcześniej przy Skylake nie było problemów. Na AM4 częsty stuttering. Pamięć przechodziła wszystkie testy stabilności. Po zmianie na Micron Rev.E nieprawidłowości całkowicie ustąpiły. Sprawdziłbym działanie bez XMP/OC na standardowych taktowaniach ddr4 2133.

standardowe ustawienia nie pomagają, ale jest stabilniej niż na XMP

 

3 godziny temu, Subman napisał:

A ta pamięć była na liście kompatybilności producenta RAM lub płyty głównej? Bo zakładam że właśnie takie sytuacje powinny być wychwytywane przez nich podczas testów.

u producenta ich nie ma, tylko ngidy nie przywiązywałem wagi do tego bo często wielu modeli nie mieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze nie masz juz tych dropów np z Cp 2077?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dzisiaj wróciło do normy teraz to zgłupiałem. Zapisałem niby ust biosu wczytałem bo spr co będzie na xmp i tnie od nowa co bym nie zrobił;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekończąca się opowieść:E

Czyli to nie pamięci. Bez urazu, ale ten sprzęcik musisz wziąć do kogoś bardziej ogarniętego lub komuś wysłać :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe komu w 2 serwisach był miesiąc ponad i nic nie znaleźli. Serwis tak pochodzi do grania że dramat.

Ale jest inaczej bo teraz mi to przycina jak np wyskakują jakieś napisy w grze. Przy wczytywaniu czegoś.
 

 

Edytowane przez KawiorS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , kurde śmiech przez łzy , myślałem że to ja jedyny mam problem z nowymi rtx , mój problem opisałem już na moim temacie ponieważ nie zauważyłem tego. Od dnia premiery karty  i po złożeniu nowego kompa tzn gainward rtx 3080 , i7 10700k ram 16gb 4000mhz cl 18 zasilacz silentiumpc 850w , plextor mp9 M2 ,  SSD 970ewo 512 gb i 512 GB SSD od pny na Sata , płyta ASRock Z490 PG Velocita , stutering bądź takie mikro zaciski występują w grach typu rdr2 (szczególnie w Sain Denis ) Wiedźmin 3 , assasina cread vallahalla i więcej ,   wszystko to na monitorze  o rozdzielczości 3440x1440 144hz i freesync , sprzęt był badany z specjalista , kombinowałem z innym monitorem , zasilaczem , płyta , ramem ,dyskami itd itp , bez jakichkolwiek rezultatów i odpowiedzi na pytanie co się dzieje ? , Rzecz jasna robiłem format , zbadałem nawet wentylatory na obudowie i aio co może okazać się zabawne aczkolwiek  znam osobiście człowieka który przez taką durnote miał  problemy z stabilnością komputera , nie dawno wyszły nowe sterowniki do karty i jakie było moja zdziwienie kiedy one jedynie pogorszyły sytuację , pisałem do nvidi która nie raczyła nawet się do mnie od 2 tygodni odezwać, temperatury karty to max 69c na 100proc obciążenia a temperatury CPU to max 60c przy maksymalnym wykorzystaniu jednostki, nie mam już siły, od września nic się nie zmieniło  moze wy macie jakiś sposób na takie problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do filmu z Far Cry u góry sprawdziłem ten punkt w usłudze GeForce NOW i zachowuje się to dokładnie tak samo.


@Pcmasterrace4ever koledzy zaraz napiszą że zadziwiamy itp. itd. przeanalizuj sobie ten wątek co było robione bo chyba już wszystko, mi ta pi******** korporacja również nie odp. Nie jesteśmy sami. Na innych kartach tez to jest, innych konfiguracja itp.

Żeby to zniwelować zrób sobie to https://kmzh4usndbl4qjxg2uaff5a6gm-ac4c6men2g7xr2a-thewindowsclub-com.translate.goog/disable-superfetch-prefetch-ssd


Moje zmiany w BIOS:

- wyłączony ABOVE 4G DECODING w Asusie jest domyślnie włączony

- włączony Memory Remap 

- wyłączony ReSizeBar,

- wyłączone stany C-States,

- RAM - ustawiony według XMP ale tylko pierwszorzędne timmingi i taktowanie, podbite napięcie z 1.35 na 1.40V i wduszone 1T nie każdemu ruszy CR-1T

- wyłączone BCLK Spread Spectrum

- wyłączony Speed Shift 

W systemie uzyta Wysoka Wydajność.

W Panelu Sterowania NVIDIA:

oprócz tego mam 457.51 sterownik, gry odpalam w oknie bez ramek z vsync. Nie instaluje drivera audio do karty i wyłączam go przez menadżer urządzeń, zostaje tylko używana karta audio. Dzieje się tak nie tylko na serii 3000 ale serii 2000 super. Stwierdzam że część tego nie widzi po prostu bo kolega mi dał film z valhalli tnie jak cholera on nic nie widzi.

 

image.png

image.png

image.png

Edytowane przez KawiorS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: Czekam na kości na b-die bo miałem je tylko 2h i powiem co i jak. Dzieje się tak na amdkach itp itd  na paltformie gefroce now ciezko spr bo mam wolne lacze ale niektore punkty mozna wyczaic i sa takie same klopoty np ten far cry i ladowanie tych napisow. To może być coś w systemie?

Jeszcze w piątek wgram ten windows okrojony od kolegi co dal wczesniej bo czasu nie mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty już zaczynasz wypisywać jakieś głupoty. Wyciągasz wnioski na podstawie samych błędnych założeń. Najpierw pisałeś, że wszystkie gry ci się przycinają. Później okazało się, że tylko część. Później, że zależy to nawet od tego, czy gra jest uruchomiona w oknie czy na pełnym ekranie. Nagle ci się wszystko naprawiło na jakiś czas. Wtedy od razu ogłosiłeś na forum, że to pamięci RAM powodowały problem. Nie przyszło ci do głowy, żeby to najpierw potwierdzić zamieniając je spowrotem? Teraz liczysz, że zamiana na jeszcze inne coś da?
Stwierdziłeś, że gra Far Cry nieprawidłowo działa ponieważ przycina się w momencie wyświetlania napisów a później okazuje się po pierwsze, że przycinanie jest spowodowane wczytywaniem danych akurat w tym momencie i że ta gra po prostu tak działa, nie tylko u ciebie.
Wcześniej pisałeś, że według twoich obserwacji gameplay'ów to AC: Valhalla przycina tylko na RTX 3080 i RTX 3090 a teraz na podstawie jednego filmiku od kolegi znów zmieniasz zdanie. Ja sprawdzałem tą grę na komputerze z RTX 2070 i laptopie z RTX 2060 i nie miałem żadnych przycięć.
Nie wiem też czego ty oczekujesz od NVIDIA. Sam nie jesteś przekonany, że to problem z kartą graficzną. Poza tym napisałeś, że ostatnio przez jakiś czas wszystko działało prawidłowo. Na początku też pisałeś, że problemy zaczęły występować po jakimś czasie. To co, karta sama się psuje i naprawia?

Ja przeanalizowałem też ostatni zamieszczony przez ciebie raport. Widać dokładnie, że tak jak wcześniej, przycięcie w AC:Valhalla jest spowodowane tym, że GPU przez 40 ms wykonuje jedno polecenie z gry i nie jest przy tym zbytnio aktywne. Niestety logi nie zawierają bardziej szczegółowych informacji. Jeżeli problem występowałby z dużą częstotliwością to możnaby spróbować go zarejestrować za pomocą Nsight Graphics, jednak ten program pozwala tylko na przechwycenie jednej klatki do analizy.
Gdybyś chociaż zarejestrował w Nsight Systems przycięcie z innej gry pod DX12 i wyglądałoby to tak samo to wtedy możnaby zakładać, że to nie wina nieprawidłowo działającej gry tylko czegoś innego.

Edytowane przez SebastianFM
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć. Chaos i sprzeczności niestety w tych wypowiedziach kolegi Kawiora duży. Ja tylko dodam że ostatnio dużo gram w AC Valhalla i nie mam żadnych przycięć. Platforma jak w stopce.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzeczność wynika ze sprawdzania wielu rzeczy i braku efektu, lub efektu tylko na chwilę nie wiadomo czym spowodowanego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup konsole, jak będzie lepiej, to sprzedaj RTX 3080. ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem odpowiedź na mój stutering w grach może również wam się przyda na najnowszych rtx 30xx, wspomniałem wcześniej o formacie komputera i oj i to nie jeden raz , lecz za każdym razem miałem najnowszą wersję systemu, przetestowałem wiele wersji i uwaga na wersji z kwietnia 2020 stutering jak ręką odjął , dodatkowo polecam wyłączyć wiele z niepotrzebnych aplikacji typu Skype itd itp oraz wyłączyć funkcję gry !! Jestem podczas wielu godzinnych testach w wielu naprawdę wielu grach i ani razu nie spotkałem się z jakąkolwiek przycinka i  nagłym spadkiem  klatek , windows to jedna wielka sraczka i to wszystko (bynajmniej w moim przypadku ) było spowodowane co nowymi aktualizacjami , pozdraiwa i życzę powodzenia !!  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Pcmasterrace4ever napisał:

Ja znalazłem odpowiedź na mój stutering w grach może również wam się przyda na najnowszych rtx 30xx, wspomniałem wcześniej o formacie komputera i oj i to nie jeden raz , lecz za każdym razem miałem najnowszą wersję systemu, przetestowałem wiele wersji i uwaga na wersji z kwietnia 2020 stutering jak ręką odjął , dodatkowo polecam wyłączyć wiele z niepotrzebnych aplikacji typu Skype itd itp oraz wyłączyć funkcję gry !! Jestem podczas wielu godzinnych testach w wielu naprawdę wielu grach i ani razu nie spotkałem się z jakąkolwiek przycinka i  nagłym spadkiem  klatek , windows to jedna wielka sraczka i to wszystko (bynajmniej w moim przypadku ) było spowodowane co nowymi aktualizacjami , pozdraiwa i życzę powodzenia !!  :D

Czyli co, teraz e-mail z przeprosinami do NVIDIA za to, że niepotrzebnie zawracałeś im głowę? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Pcmasterrace4ever napisał:

Ja znalazłem odpowiedź na mój stutering w grach może również wam się przyda na najnowszych rtx 30xx, wspomniałem wcześniej o formacie komputera i oj i to nie jeden raz , lecz za każdym razem miałem najnowszą wersję systemu, przetestowałem wiele wersji i uwaga na wersji z kwietnia 2020 stutering jak ręką odjął , dodatkowo polecam wyłączyć wiele z niepotrzebnych aplikacji typu Skype itd itp oraz wyłączyć funkcję gry !! Jestem podczas wielu godzinnych testach w wielu naprawdę wielu grach i ani razu nie spotkałem się z jakąkolwiek przycinka i  nagłym spadkiem  klatek , windows to jedna wielka sraczka i to wszystko (bynajmniej w moim przypadku ) było spowodowane co nowymi aktualizacjami , pozdraiwa i życzę powodzenia !!  :D

jaka to jest dokładnie wersja możesz podać?

 

 

18 godzin temu, SebastianFM napisał:

Czyli co, teraz e-mail z przeprosinami do NVIDIA za to, że niepotrzebnie zawracałeś im głowę? ?

nie jestem sam, wiec ktoś musi to rozwiązać. Do tej pory najwięcej mi pomogło to: https://kmzh4usndbl4qjxg2uaff5a6gm-ac4c6men2g7xr2a-thewindowsclub-com.translate.goog/disable-superfetch-prefetch-ssd
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.04.2021 o 09:58, Subman napisał:

Nic dodać nic ująć. Chaos i sprzeczności niestety w tych wypowiedziach kolegi Kawiora duży. Ja tylko dodam że ostatnio dużo gram w AC Valhalla i nie mam żadnych przycięć. Platforma jak w stopce.

... może to przez magistralę CPU<->mostek, która się kolegom zapycha, bo wszystko poza GPU leci przez PCI-E x4 3.0 (na Twoim Ryzen jest inna bajka, bo ma osobne linie do SSD, a pomimo tego magistrala do mostka i tak 2x szybsza). Jeśli innym na takiej wolnej magistrali (Intel CoffeLake, CometLake) nie występują przycięcia, to może problem z odpowiednim przydzielaniem pasma urządzeniom u tych którzy mają przycinki (czyli może aktualizacja sterów do chipsetu coś pomoże lub inna zabawa w UEFI)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, KawiorS napisał:

Wyłączyłeś prefetcher i system main ?

Najlepsze jest to że na samym wstępie autor napisał że nie jest dobrym pomysłem wyłączanie tego bo może obniżyć wydajność :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Send1N napisał:

Wyłączyłeś prefetcher i system main ?

Najlepsze jest to że na samym wstępie autor napisał że nie jest dobrym pomysłem wyłączanie tego bo może obniżyć wydajność :E 

tak ale jak to wyłączę jest zdecydowanie lepiej.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie jaki zasilacz 850W w górę polecacie kupić tylko nie od CWT. Mam pewne podejrzenia co do tych spadków, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z peakiem :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...