Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli że mimo tego że można zamknąć się w 500w to trzeba brać pod uwagę też ten peak i chcąc nie chcąc trza brać coś powyżej 550w jak ktos nie robi konkretnego uv :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750w to jest powyzej 550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale pisałeś że można zmieścić się w 500w a poleciles 750w i właśnie to jest ujowe że taki objaw występuje :/  bo gdyby nie to to można by było spokojnie brać coś mniejszego :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chyba to są jakieś bzdury,. Wystarczą zasilacze 500W działające

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedziałające sie nie nadają xd

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale co to ma do rzeczy :E rozwinąłem temat kapkę bo może komuś się przyda taka wiedza co mnie interesuje to czy on ma 1200w czy polecił komuś 750w :> to nie ma nic do rzeczy tutaj akurat, chyba nie zrozumiałeś przekazu odin :D 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja rozumiem przekaz doskonale.Jak zwykle na fotrach it trzeszczycie głupoty

Ta polacać 550 czy 500 wat na Strixa gdzie PL moze byc 450 W albo i9 gdzie na stock jest 120 w w grach a niektórzy robia 200 watowe grzałki

A czy ma 1200 czy 700 nie ma nic do rzeczy.Pisał inny niz cwt wiec jaki macie problem sie domyslić skoro pisze w temacie dropów to myśli o niekompatybilności albo uszkodzeniu zasilacza.HELooooo puk puk

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz "mądrzejsze" tematy i ich rozwinięcia na forum...

Co dalej, 3060, 3070 drps itp...?

Nowy Ład na PcLab!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia jakby sieknął cie ten temat to pewnie byś tu darł szaty na sobie a tak jest głupi??

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

Pewnie nie,tylko nie rozumiem po co mu gorszy zasilacz?

Nikt nie proponuje mu gorszego zasilacza :E 

W dniu 14.05.2021 o 00:38, jurekk napisał:

Daj spokój 3080 i 10850k zamyka sie w 500 watach z zasilacza

Chodziło o to już rozumiesz ? :) bo to jest prawda gdyby nie ten nieszczęsny peak który występuje chwilowo nie trzeba by było zaopatrywać się w tak mocne zasilacze pod ampere bo większość czasu pobór prądu mieści się w tym zakresie o którym pisał jurekk.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki peak.Naczytacie sie tego rożnego w internetach

Masz tam 500wat na mierniku cały czas.Kupuje sie 750wat do tego zestawu i tyle

Na styk to moze kupić jakiś 13 latek co ma pentiuma i gtx 1650 i zbiera na zasilacz z kieszonkowego rok a nie do takiego sprzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że na styk się nie kupuje ale niektórzy myślą że trzeba brać np 750w bo tyle ten sprzęt ciągnie cały czas :) 

O peaku sam napisałeś że istnieje wyżej :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750W w tym sprzęcie nie jest przewymiarowane

A na forach it toi albo za duze albo za małe polecaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a zasady zdrowego rozsądku na poziomie 20% rezerwy to już nie funkcjonują :d?

pomijając już wydajność :d

 

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie ja się chciałem dowiedzieć tylko co polecicie mi innego niż sprzęt od producenta oem CWT.
Tak jak jeden z kolegów wyżej napisał podejrzewam niekompatybilność, wadę zasilacza itp. itd., nie radzi sobie z peakiem? Możliwe.
Proszę mi nie pisać że wydziwiam bo mam kolegę który ma podobny zestaw i gry ma jak masło byłem u niego widziałem i mam porównanie i wiem że mam źle. I co ciekawe na mojej karcie ma dobrze. Niestety ma poskładane i nie chciał rozbierać zestawu żeby mi użyczyć zasilacz itp i ja to rozumiem i szanuje. I owszem ma BQ ale produkowany na 100% przez FSP. W tym wątku pisały osoby które mają 3080 a problemu nie mają i każdy ma zasilacz od kogoś innego. Najwięcej osób z tym problemem łączy cwt, corsair, bq itp itd. zasilacz mocowo do zestawu należy dobrać według mnie tak by jego maksymalna sprawność była przy maksymalnym obciążeniu PC, z gniazdka przy nie zablokowanym liczniku fps potrafi wciągnąć mój zestaw nawet 730w na mierniku, jak komuś nie przekroczyło 500w na i9 i 3080 polecam zaopatrzyć się w coś lepszego.
850W u mnie to jest minimum, a lubię mieć spory zapas na zasilaczu niską temp i cisze. Każdy ma swoje przekonania tak jak np ładowanie baterii temat rzeka. Proszę osoby które nie potrafią zrozumieć czyjegoś problemu o nie udzielanie się, uważam że mają zerowe doświadczenie skoro nie dopuszczają takiej myśli że ktoś ma jakieś dropy.

Prosiłem o nie CWT a link jest do corsaira którego według info z enta robi CWT, 
polecam materiały
Resident Evil Village: Stuttering / FPS Drops in PC. RTX 3080 - YouTube
THE DIVISION 2 RTX 3070 FPS DROP / STUTTERING - YouTube
Outriders RTX 3080 stuttering, low GPU usage - YouTube
RTX 3090 STUTTER + Ryzen 5800x Stuttering - YouTube

Mortal Kombat 11 Stutters on RTX 3080 - YouTube

 

i prosze nie mówcie ze problemu nie ma

Edytowane przez KawiorS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany mam teraz 4x8 na bdie i nic to nie pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Damiankowalski napisał:

 

Ja bym bardziej podejrzewał cpu

Ne wiem  skąd te liczby.Za wysoko

CPU na zdjętych limitach wciąga 220wat nawet momentami karta, aio dyski robią swoje.



W GPU-z gdy odpale wbudowany bench, zaświeca się PWR na zielono w gpu-z co to może oznaczać

 

Godzinę temu, Damiankowalski napisał:

 

Ja bym bardziej podejrzewał cpu

Ne wiem  skąd te liczby.Za wysoko

CPU na zdjętych limitach wciąga 220wat nawet momentami karta, aio dyski robią swoje.

 

Godzinę temu, Damiankowalski napisał:

Jesteś pewny?Corsair sam produkował przecie

 

https://www.tomshardware.com/reviews/corsair-rm750x-v2-psu,5585.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam uszkodzonego GPU bo pisałem że moje GPU u kolegi działa z jakiegoś powodu poprawnie. Miałem 3 platformy swoje i AMD i Intel a ile cudzych to już się pogubiłem. Dziwne bo pobiera w granicach 280w wtedy jak świeci PWR. Przeglądając wątki masa ludzi ma zasilacz robiony przez cwt. I fakt sam jak testowałem to za każdym razem Corsair lub bq tylko on ma bq od FSP akurat. Co za problem 220w na 5.3 all core, żaden. Szczytowo w programach do 300 dolatuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co piszesz było próbowane a nawet dzięki kolegom jeszcze więcej. ;) też cwt;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głupie będzie to co napiszę, ale może problem leży w prądzie, jakości instalacji elektryczniej i występują jakieś mikro skoki napięcia przez dochodzi do spadków fps. Testowałeś cały zestaw w innym mieszkaniu?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmień zasilacz pisali, pożycz gpu czy tam cpu od znajomego mówili.

Teraz zanieś kompa do innego mieszkania ???? made my day.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
38 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Podmień zasilacz pisali, pożycz gpu czy tam cpu od znajomego mówili.

Teraz zanieś kompa do innego mieszkania ???? made my day.

Ja tylko sugeruje co może być nie tak, wiem że może być to głupie, ale skoro autor posprawdzał już prawie wszystko i problem nadal występuje to może warto również pod tym względem sprawdzić. Skoro również komp był też w serwisach i tam nie stwierdzili problemu to może faktycznie coś jest na rzeczy. Ale przecież nie zmuszam nikogo do zanoszenia kompa do innego mieszkania tylko zasugerowałem taką opcję.

Edytowane przez ppawel26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś, że jakaś laska oskarżała elektrownię o złą jakość prądu i spowodowane tym wolne działanie komputera. To chyba było w CD-Action w dziale Na luzie. A wy tak na poważnie?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SebastianFM napisał:

Czytałem kiedyś, że jakaś laska oskarżała elektrownię o złą jakość prądu i spowodowane tym wolne działanie komputera. To chyba było w CD-Action w dziale Na luzie. A wy tak na poważnie?

Pamiętam to?, pojawiał się też temat zbyt długiego kabla od myszy

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Uptade jakiś, 1,6 GB pobrało, uwaga uwaga, jest "New Game"!
    • Dokładnie, miałem 2 lata płytę za którą dałem 320zl (MSI B450 Tomahawk) płyta kozak, sekcja chłodna z 3700x ustawionym manualnie na 1.35v nie przekraczała 55c  do tego pamięci 4x8 puszone na 3800 ale według for to aby osiągać takie wyniki trzeba było dać wtedy 3x tyle za mobo 🤪
    • Ale czekaj co mieli zrobić przecież prezydent ma prawo łaski i z niego skorzystał. Mieli to olać? A później byłby raban, że łamane jest prawo.
    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...