Skocz do zawartości
Astec

Wymiana procesora a stawianie systemu na nowo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wymieniając procesor na inny (3800x na 5600x/5800x) w ramach jednego chipsetu (ta sama płyta główna, tylko po aktualizacji BIOSU) trzeba stawiać system na nowo? Mam dużo gier i nie chciał bym ich stracić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba.

Odinstaluj wszystkie sterowniki tylko i potem wrzuć nowe.

  • Like 2
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2021 o 11:50, Astec napisał:

Czy wymieniając procesor na inny (3800x na 5600x/5800x) w ramach jednego chipsetu (ta sama płyta główna, tylko po aktualizacji BIOSU) trzeba stawiać system na nowo? Mam dużo gier i nie chciał bym ich stracić. 

Ja zmieniałem całą platformę z Intela na AMD i system działał normalnie ;) Chociaż zawsze robię profilaktyczną reinstalację systemu przy tak dużej zmianie. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2021 o 11:50, Astec napisał:

Czy wymieniając procesor na inny (3800x na 5600x/5800x) w ramach jednego chipsetu (ta sama płyta główna, tylko po aktualizacji BIOSU) trzeba stawiać system na nowo? Mam dużo gier i nie chciał bym ich stracić. 

Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko procek, to nic nie musisz robić.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi system nie wstał po zmianie z Intela na AMD, także przygotuj się, że może być konieczność stawiania nowego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem swego czasu i7 2600 na rysia 5 2600 i wszystko wstało bez problemu. Może przy jakiś starszych systemach coś tam może nie zaskoczyć ale z win10 nie powinno być przykrych niespodzianek, tym bardziej, że zmieniasz tylko procesor 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Grzeechu napisał:

Mi system nie wstał po zmianie z Intela na AMD, także przygotuj się, że może być konieczność stawiania nowego systemu.

Bo nie zmieniłeś tylko procka ale i trochę innych rzeczy się pozmieniało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem procesor bez instalacji systemu na nowo i wszystko działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienialem cala platformę z am3+ na am4, system smiga. jedyne co mnie przyblokowało to AMD overdrive, system sypał bsodami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniałem w zeszłym roku platformę z intela Z170 na Am4 B450, odinstalowałem tylko wcześniej sterowniki chipsetu, system pomielił, pomielił i normalnie się uruchomił,  potem sterowniki AMD, tyle

w listopadzie zmieniałem B450 na B550, nie robiłem totalnie nic, wszystko śmiga

Windows10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pod koniec poprzedniego roku zmieniałem procka 7700k na ryśka 5900x (i oczywiście płytę) i WIN10 wstał bez problemu. Nic nie odinstalowywałem przed zmianą bo i tak miałem zamiar przeinstalować system. Pierwsze uruchomienie trwało dłużej ale wszystko działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem z Xenona  na AMD 1600AF rok temu i systemu nie stawiałem i działa od strzała  do dzisiaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być tak ze przy zainstalowaniu nowego procesora, uruchomi się system normalnie, ale nadal będziesz widział stary procesor

Wystarczy że w menadżer urządzeń klikniesz na procesor i odinstalujesz go wtedy system uruchomi się ponownie i zainstaluje nowy.

Miałem tak przy zmianie ze starszego na nowszy ryż 1600af/4650g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2021 o 06:44, Pan Ciastovy napisał:

 

Wystarczy że w menadżer urządzeń klikniesz na procesor i odinstalujesz go wtedy system uruchomi się ponownie i zainstaluje nowy.

 

Spróbuj takiej akcji przy zmianie z AMD na intel ;) 

 

Intel>amd 0 problemów, amd> intel trzeba odinstalować cały badziew od amd bo inaczej niebieskie ekrany.

Ja często przekładam dysk do innych komputerów i smiga z wszystki, od laptopa przez intelka do amd i w drugą strone, system mam staro zainstalowany w10  i nic sie złego nie dzieje i nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...