Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.
Chcę poprzenosić nagrania z kaset video VHS na dysk komputera, konkretnie ponad 50 kaset z teledyskami. Troszkę poszperałem w internecie i wynika, że albo trzeba kupić cyfrowy magnetowid VHS albo kupić odpowiednie urządzenia typu video grabber. Jako że nie produkują już takich urządzeń, a ceny używek na różnych serwisach dochodzą do dziwnie wysokich cen, jestem zmuszony zakupić jakiś video grabber.
Najcześciej opisują MediaTech Video Grabber MT4169. Zbytnio nie sugeruję się opiniami ludzi pod filmikami youtube i w porównywarkach cenowych. jednakże w kilku komentarzach wyczytałem, że są problemy z brakiem synchronizacji dźwięku z obrazem, złą jakością przetworzonego materiału itp.
I tu mam kilka pytań do osób, które już miały z tym do czynienia lub się na tym znają.
- Czy skusić się na ewentualnie jakimś tanim używanym magnetowidzie? Jeśli tak to jaki najlepiej?
- Czy może kupić inny video grabber?
- Czy faktycznie mogą wystąpić problemy techniczne z przegraniem kaset?
- Z jakiego darmowego programu skorzystać podczas przegrywaniem kaset?
- A może jest jeszcze jakiś inny sposób? Nadmieniam że mam magnetovid LG V280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Moja propozycja to zakup sprawnej, ale np. używanej stacjonarnej nagrywarki DVD.

Nowe jak widać tanie nie są:

https://www.morele.net/odtwarzacz-dvd-panasonic-dmrex97cegk-831206/

Lub sprzętowy Video graber: 

https://allegro.pl/oferta/velocap-u5a-video-grabber-s-video-av-cvbs-rca-usb-9082110643

To są najlepsze rozwiązania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki

Nie natknąłem się w na żadnej stronie w internecie z takim pomysłem, aby podłączyć taką nagrywarkę do magnetowidu. Mam akurat LG RH 489. Czy ten sprzęt nie jest zbyt archaiczny do tego? Czyli podłączyć te dwa sprzęty kablem Euro?

Ceny tych powyższych  urządzeń (nagrywarka i grabber powalają :)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, skorp!on napisał:

Czy ten sprzęt nie jest zbyt archaiczny do tego? Czyli podłączyć te dwa sprzęty kablem Euro?

Tak, oczywiście. Połącz oba urządzenia kablem Euro. To jest najlepszy pomysł na zgranie filmów. Lepszego nie ma. I kup dobrej jakości płyty, np. Verbatim. Potem jak chcesz możesz to zrzucić na komputer. Wszystkie grabbery na USB podpinane za kilka groszy, są najgorszym złomem.

Co do nagrywarek Panasonica. One zawsze były drogie. I zawsze najlepiej działały z nich wszystkich. Ale ta, przez to że inni producenci sobie odpuścili, poszła jak widać cenowo w górę. No i ma dodatkowo wbudowany dysk twardy, to też cenę podnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używaną nagrywarkę można kupić już za 200 lub mniej...sam swego czasu przegrywałem z magnetowidu sobie i znajomym właśnie na takim podłączeniu magnetowidu z nagrywarką,czasu to trochę zajmuje ale nie ma innego wyjścia jak się chce tanio.Ciekawe jak ceny w punktach które się tym zajmują.Taki dysk można by wyjąć z nagrywarki i podpiąć do komputera ale czy pliki na nim będą widoczne?...nie próbowałem tego bo wszystko szło na płyty ale pewnie by oszczędziło czasu na nagrywanie i kopiowanie z płyt.

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gilban

OK, to super. Dobrze że nie kupowałem żadnego dodatkowego urządzenia. Jedynym kłopotem będzie zabawa z odczytem danych (jakiś dziwny format zapisu nie widoczny dla kompa). Pamiętam, że kiedyś to robiłem jakimś programem, której nazwy nie pamiętam (zresztą tylko on to odczytywał, a inne programy nie),

@amp41

To chyba zależy od sprzętu (w jakim systemie zapisuje dane)

Np. na wspomnianym  przeze mnie sprzęcie (LG RH 489) był większe lub mniejsze problemy z danymi na dysku twardym. Dwa razy musiałem "wyciągnąć" z takiego dysku twardego 200 krótkich plików (filmów). Musiałem skorzystać z  odpowiedniego programu, aby Windows odczytał dane. Później pliki typu vro  musiałem  konwertować na avi. Teraz nawet na nowym kompie tego nie zrobię bo nie mam jak takiego dysku podłączyć :) Zresztą już by mi się nie chciało :)

Natomiast dawno temu raz robiłem to na innym sprzęcie. Po podłączeniu dysku do komputera dane były od razu widoczne - przynajmniej tak to pamiętam.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na chwilę obecną tylko pozostaje stacjonarna nagrywarka,może da się pożyczyć od kogoś...ja tam pożyczałem gościowi z pracy jak już nie miałem magnetowidu aby sobie coś przegrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się, że nagrywarki nagrywają filmu

y w niestandardowych formatach. Myślę, że tak jest zazwyczaj. Wtedy jest problem. Karta wideo jest moim daniem dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zestaw - magnetowid VHS i stacjonarna nagrywarka DVD z HDD kupiona na allegro.

Film najpierw na dysk w nagrywarce, później na DVD-RW i z płyty do ISO na komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę 3gr. od siebie - ten combos LG autora tematu ma wyjście component, tam będzie najlepsza jakość obrazu. Do nagrywania polecam Blackmagic Intensity Pro HD na PCIe. Jest jeden używany za 249zł na Allegro Lokalnie, ale bez kabla component). Kabel też jest za stówę. Razem wychodzi 349zł za komplet, który nagrywa też przez HDMI. Jakość jest bardzo dobra.

Niestety nie mogę wrzucić na telefonie linku z Allegro lokalnie (brak w appce przycisku "udostępnij").

 

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Video Grabber za 30zł i bez problemu zgrasz wszystkie kasety wygodnie, sam tak zgrałem kilkanaście kaset. Nie ma sensu przepłacać, VHS i tak nie da Ci dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, spec_od_kompa napisał:

Video Grabber za 30zł i bez problemu zgrasz wszystkie kasety wygodnie, sam tak zgrałem kilkanaście kaset. Nie ma sensu przepłacać, VHS i tak nie da Ci dobrej jakości.

I co - Windows 10 bez problemu z nim współpracuje? A program do zgrywania danych też jest w komplecie? Może i zgrywałeś. Jednak dużo lepsza jakość obrazu jest podczas zgrywania stacjonarną nagrywarką. Sam tak zgrywałem i mam rozeznanie. Niebo, a ziemia. Taka jest różnica.

Zapewne na ekranie kineskopowym obraz jest jeszcze OK z takiego Video Grabbera. Ale na LCD niestety nie. I zdecydowanie jest lepszy z takiej nagrywarki stacjonarny.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gilban: Windows 10 nie testowałem, ale skoro działa na 7 x64 to pewnie na 10 też. Program do zgrywania jest darmowy, można używać różnych. Jakość jest moim zdaniem dobra, lepszej się wyciągnąć z tych VHS nie dało. Mam dobry magnetowid, obraz wygląda tak samo na telewizorze jak i zgrywany przez grabbera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, spec_od_kompa napisał:

gilban: Windows 10 nie testowałem, ale skoro działa na 7 x64 to pewnie na 10 też.

No właśnie w Windows 10 z takimi wynalazkami jest problem, bo nie działają. I to nie tylko one. Również dużo tunerów telewizyjnych podpinanych przez złącze USB nie chce. Także to takie proste nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...