Skocz do zawartości
hozza

Głośność chłodzenia w laptopach gamingowych to jakiś żart?

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję zagrać w multi battlefielda 5 na legionie Y540 z i7-9750H i GTX 1660Ti w ponad 100fpsach (nie wiem jakie to były detale, pewnie nisko-średnie). Przecież to chodzi jak suszarka... Bez wielkich, dobrze przylegających słuchawek nausznych (których swoją drogą nienawidzę) nie ma w ogóle mowy o komfortowym graniu. Z tego co przeczytałem laptopy MSI z serii GL65 są jeszcze głośniejsze, bo tam szum wentylatora potrafi dobijać do 55dB. Warto czekać na nowe laptopy z RTX 3050? Coś się zmieni względem głośności? Bo szczerze mówiąc strasznie się zniechęciłem do zakupu laptopa, mimo że od kilku miesięcy nie wyobrażałem sobie innego wyboru niż właśnie laptop. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy co, od kogo i za ile. Nie spodziewaj się cudów w budżetowych laptopach, a także tych nastawionych na max performance. 

Osobiście na swoim aorusie jestem pod wrażeniem jak można sobie komfortowo pograć przy około 45 decybelach z kontrolą przez Azure Ai. Nowe laptopy od asaus też świetnie sobie radzą z grami w trybie silent. 

Nawet w testach wychodzi podobnie. Gry 44db, max fan 53dbfans.png

 

db.png

Odpowiednio skonfigurowany profil Azure Ai podczas przeglądania netu. Wentylatory off:

fansidle.png

 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...