Skocz do zawartości
skunRace

The Ascent

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, JeRRy_F3D napisał:

Kompletnie nie wciągają mnie już gry izo. Nie jestem zainteresowany (nawet diablo), ale po tych komentarzach z wydajnością zaciągnąłem na chwilę z tabletkowni - dla testów i... nie widzę niedomagań, tyle że odpaliłem na 15 min max (ale nie było dropów) - może za krótko pomęczyłem (?)

Wystarczy mi jak wyglada movement postaci plus cała wersja językowa, seriko dało się to zrobić milion razy lepiej. Plus optymalizacja, to kuleje bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, JeRRy_F3D napisał:

Kompletnie nie wciągają mnie już gry izo. Nie jestem zainteresowany (nawet diablo), ale po tych komentarzach z wydajnością zaciągnąłem na chwilę z tabletkowni - dla testów i... nie widzę niedomagań, tyle że odpaliłem na 15 min max (ale nie było dropów) - może za krótko pomęczyłem (?)

Też jednak odpuszczam, fajne doświadczenie, szacun za grafe i dopracownanie detali ale nie chce mi się już zablokowanego widoku ? woje jednak fps-y, teraz skyrim i f76 męczę.

Zobaczę jeszcze jak poprawią Ray Tracing bo teraz mimo że mam zaznaczone w grze DX12 i wszystkie opcje RT włączone to jednak nie widzę tego w grze.

Pewnie to cena taniego abonamentu xgp ? na steamie działa wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna gra ale mam taki okrutny stutter że nie da się w to przyjemnie grać, nawet po 30 minutach nadal przy wybuchach spadki do 20 fps, żałosne. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Współzałożyciel odpowiedzialnego za grę studia Neon Giant, Tor Frick, odniósł się do większości zarzutów na Twitterze. Przyznał, że twórcy pracują nad „wyrównaniem” obu wersji i chcą zrobić to najszybciej, jak to tylko możliwe. Ponadto Frick podkreślił, że edycja znajdująca się w Xbox Game Passie znacząco różni się w technicznych aspektach od tej ze Steama, więc proces naprawy wspomnianych błędów zajmie trochę czasu."

https://www.gry-online.pl/newsroom/the-ascent-tworcy-obiecuja-naprawe-wersji-z-xbox-game-pass/ze20327

Edytowane przez skunRace
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, skunRace napisał:

"Współzałożyciel odpowiedzialnego za grę studia Neon Giant, Tor Frick, odniósł się do większości zarzutów na Twitterze. Przyznał, że twórcy pracują nad „wyrównaniem” obu wersji i chcą zrobić to najszybciej, jak to tylko możliwe. Ponadto Frick podkreślił, że edycja znajdująca się w Xbox Game Passie znacząco różni się w technicznych aspektach od tej ze Steama, więc proces naprawy wspomnianych błędów zajmie trochę czasu."

https://www.gry-online.pl/newsroom/the-ascent-tworcy-obiecuja-naprawe-wersji-z-xbox-game-pass/ze20327

Ze co? Jak to znaczaco sie rozni? :Co oni dwa buildy maja pod rozne sklepy :E Nie no to brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak to wygląda, edycja Bieda za 4zł miesięcznie i Deluxe na Steamie :szczerbaty: Ja na pewno zagram, pewnie w wersję Steam żeby mieć Ray Tracing i DLSS. Na razie mam w co grać, więc może do tego czasu, zrównają wersję i trochę połatają. Gra wydaje się bardzo przyjemna dla mnie, już nie mówiąc, że wygląda pięknie.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra jest zacna. szczegolnie w coop :) graficznie i efekciarsko, az milo popatrzec

bez RT

RjxEZGD.jpg

i z RT

44cJiRg.jpg

biorac pod uwage, ze robili ta gre 3 lata w chyba 12 osob, to wielki szacun za to dla nich ?
sama rozgrywka tez jest sympatyczna. UI troche kuleje (szczegolnie mapa :/ ), ale da sie przezyc.

glowny watek to jakies 15-20h, tak wiec niewiele mi go zostalo :/ ale zostaja misji poboczne , a ich  "dawcow" jest widze duzo. bardzo fajnie dziala transport pomiedzy lokacjami - darmowe metro albo platne taxi
fajnie tez sie skaluje i dziala AI. potrafia zaskoczyc. zajsc od tylu, chowac sie. zdecydownie nie stoja i nie robia za wypelniacze otoczenia czekajac na egzekucje.
przegralem to nascie godz i ciagle mam ochote na wiecej. dawno mnie juz nic tak nie wciagnelo :)

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, joloxx9 napisał:

Ze co? Jak to znaczaco sie rozni? :Co oni dwa buildy maja pod rozne sklepy :E Nie no to brawo

A co w tym, dziwnego, Game Pass to aplikacje w g...o kontenerach UWP, cholera wie co tam MS namieszał i do czego zmusza twórców. 
Samo to, że windowsowe aplikacje UWP do niedawna działały jak kupa o czymś świadczy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda akurat miałem okienko gdzie w nic nie gram a pogoda na rower nie pozwala ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie trudna jest dla mnie. Mam level 20, a zginąłem z 20x, szczególnie w etapach, gdzie przez 3 min napierają fale przeciwników. Może mam za słaby/zły build, a reset skilli kosztuje aż 80 tys ukredytów, nie mam pojęcia skąd tyle nafarmić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jaycob napisał:

..a reset skilli kosztuje aż 80 tys ukredytów, nie mam pojęcia skąd tyle nafarmić. 

najwiecej credytow wpada ze sprzedazy "duplicatow" broni. headhunting tez pare groszy daje. no i w kasynie jakis jackpot moze sie trafic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O duplikatach wiem, ale na razie wszystko wyprzedałem i kupiłem wieżyczkę za bodaj 36k. W kasynie można grać? Nie wiedziałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam taki stutter tutaj ? Przecież z tym się nie da grać, zabiera cała przyjemność, na moim kompie to powinno latać a zamiast tego mam okrutny stutter praktycznie co chwile a spadek do 20 fpsów podczas wybuchów jest nieakceptowalny, ma ktoś na ro rozwiązanie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ketiw555 napisał:

Tylko ja mam taki stutter tutaj ? Przecież z tym się nie da grać, zabiera cała przyjemność, na moim kompie to powinno latać a zamiast tego mam okrutny stutter praktycznie co chwile a spadek do 20 fpsów podczas wybuchów jest nieakceptowalny, ma ktoś na ro rozwiązanie ? 

czekamy na patch-a ;/

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebudowałem build, 125 tyś uKredytów wydałem - im większy poziom tym cena za reset wzrasta. Gram teraz z minigunnem:

obraz-2021-08-03-093147.png

O wiele lepiej mi się gra niż poprzednio jak latałem ze strzelbą.  Drugą broń mam rakietnicę na mechy i kolesi z tarczami.  Szkoda, że w kodeksie nie dodali na jaki typ obrażeń przeciwnicy są słabsi. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna nawet ta gra, dawno nic takiego nie widziałem. Nie zauważyłem jakiś problemów technicznych poza błędami w tłumaczeniu, wersja Steam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić grę, aby dało się sterować sensownie klawiaturą i myszką? Próbowałem, ale wygląda to strasznie, chyba bez pada od Xbox lepiej do tego tytułu nie podchodzić ?

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na XBOX SERIES X i dla mnie gra jest świetna. Cyberpunkowy klimat, ładna grafika, dobry dźwięk, widowiskowa rozpierducha no i ten mroczny klimat - cudo ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, .PaVLo. napisał:

Jak ustawić grę, aby dało się sterować sensownie klawiaturą i myszką? Próbowałem, ale wygląda to strasznie, chyba bez pada od Xbox lepiej do tego tytułu nie podchodzić ?

Ja gram tak: WSAD- ruch, Q- ścieżka, SPACJA- unik, LCTRL- kucnięcie, E- interakcja, R- przeładuj, C-cyberdeck, X- mapa. LPM- strzał, PPM- strzał wysoki, i trzy przyciski pod kciukiem- dwie umiejętności, oraz granat. Jak nie masz trzeciego przycisku, to granat można przenieść np. na F.

Gra się całkiem wygodnie, ale nie da się ukryć, że gierka pod pada skrojona.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja skończyłem. Niestety nie wiem ile czasu mi to zajęło, bo XGP nie pokazuje czasu. 

Bardzo fajna z kilkoma babolami, ale też bardzo trudna gra, szczególnie trudne jak wyżej wspomniałem etapy z czasem, gdzie przez kilka min trzeba odpierać kilka fal przeciwników. Z kilkadziesiąt razy zginąłem. :E  Grałem solo i na padzie. Może na M+K i w copie było by łatwiej, bo chyba na współpracy się skupia ta gra. 

Wizualnie jak i dźwiękowo przepięknie. Dużą robotę robi tu oświetlenie, nawet bez RT te wszystkie neony, odbicia, wyglądają super.  Duże przywiązanie do detali, aczkolwiek, niektóre NPC już średnio wyglądały.  Graficznie najładniejsza gra z widokiem izometrycznym w jaką ostatnio grałem. 

Czuć atmosferę Cyberpunka bardziej niż w CP 2077.  Sporo opisów świata/miasta/postaci w kodeksie, które dodają kolejnych smaczków. Trochę tu inspiracji gangów z CP, są "Animalsi" czy "nutrunnerzy"...tylko to dużo bardziej uproszczone.;) 

Walka jest świetna, jest zabawa! Bardzo efektowna, gore wszędzie, czuć moc giwer, a dodatki do broni interesujące. Nieco system osłon mało skuteczny, biorąc pod uwagę jak szybko przeciwnik mnie gonił. Ciągle trzeba być w ruchu i dużo dashować. 

 

Co mi się nie podobało to:
- brak pełnego spolszczenia - napisy polskie przeplatane z angielskimi. Przykładowo w quescie miałem iść do jakiegoś obszaru po polsku, wchodzę w mapkę, a tam już po ang. za nic nie mogłem się domyśleć gdzie to jest..
- dość słaba optymalizacja, zwłaszcza na początku, ale wystarczyło zredukować dwie opcje na średnie i o wiele płynniej było
- rzut granatem na padzie pod LS
- niektórych misji pobocznych nie mogłem skończyć
- największy błąd jaki miałem to, że strzelanie się blokowało i nie mogłem strzelać przez jakiś czas do momentu nie wciśnięcia skilla specjalnego
- nieco słaba praca kamery - przykładowo stałem za zasłoną,  wieżyczka do mnie strzelała chociaż ja jej już nie widziałem, jak by podszedł dalej to bym był wystawiony na odstrzał 
- brak jasnego przekazu jaką broń użyć na przeciwników
- design niektórych leveli - miałem poziom 15 do zadania, które wymagało poziomu 14, ale przejście było tylko jedne z przeciwnikami, którzy mieli 19 lvl. Nie do przejścia. 
- brak photo mode, aż się prosi aby tam wstawić jakiś do zabawy, co chwilkę mógłbym strzelać fotosy. :P 

 

Solidne 7.5/10

Edytowane przez Jaycob
  • Like 1
  • Thanks 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jaycob napisał:

- dość słaba optymalizacja, zwłaszcza na początku, ale wystarczyło zredukować dwie opcje na średnie i o wiele płynniej było

Czesc , o jakich ustawieniach piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twin-stick shooter + szczątkowy (A)RPG. Masz tu kreator postaci, skille, podstawowy crafting broni i pancerzy , a co do fabuły to jest podstawowa, nic specjalnego jak i protagonista. Opcji dialogowych i wyborów wcale. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jaycob napisał:

twin-stick shooter + szczątkowy (A)RPG. Masz tu kreator postaci, skille, podstawowy crafting broni i pancerzy , a co do fabuły to jest podstawowa, nic specjalnego jak i protagonista. Opcji dialogowych i wyborów wcale. 

A ok czyli nie dla mnie dzięki ! ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...