Skocz do zawartości
skunRace

The Ascent

Rekomendowane odpowiedzi

Kto gra na padzie i mógłby mi napisać jak użyć granatu?  już znalazłem. Działa tylko jak są przeciwnicy. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak podczas gry wyłączycie i właczycie RT to widac zmiane fps/uzycie gpu? czy zeby RT zaskoczylo trzeba resetowac gre? bo u mnie 0 zmian i nie wiem czy wersja z gamepassa jest ulomna czy cos innego.

ja to chyba odpuszczę jak poprawia wydajność

https://clips.twitch.tv/EasyElatedPanMrDestructoid-UrQYj74qV-fIAlx_

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Występują delikatne spadki fps przy wybuchach, ale gra słabo korzysta z cpu. Za to gpu szybko dobija do max PL, fakt faktem ładnie to wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem chwilę i mnie nie wciągnęło. The Ascent już wyleciał z dysku, a jak wracam do Ori and the Will of the Wisps :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nawet wciągnęło. Świetny cyberpunkowy klimat., bardzo ładnie wizualnie, nawet bez RT oświetlenie robi tam cholernie dobrą robotę! Muzycznie także spoko. Nie podobają mi się babole w tłumaczeniu. Jakieś takie na odpierdziel zrobione. Nieco mnie to razi. Może na patchu coś się zmieni.

Poza tym kamera trochę źle pracuje, nie zawsze widać to co się dzieję, bo się nie zmienia. 

No i optymalizacja, zdecydowanie lepiej działa na DX12, ale te spadki klatkarzu są nie wybaczalne przy wybuchach zwłaszcza. Potrafi chrupnąć do 30 fps.  Nie wiem czy to winna XGP czy samej gry. 

Nie wiem dalej jak działa rzut granatem. Raz mi wychodzi, a raz nie... Spróbuje przełączyć się na K+M, może będzie lepiej. 

 

lol supp dla DLSS tylko na Steamie:

eL879GB.jpeg 

 

 

Edytowane przez Jaycob
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Jaycob napisał:

lol supp dla DLSS tylko na Steamie:

Ale żałosne.. Szukałem tej opcji w ustawieniach i już wiem dlaczego nie mogłem tego znaleźć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, slafec napisał:

Ale żałosne.. Szukałem tej opcji w ustawieniach i już wiem dlaczego nie mogłem tego znaleźć..

Jakaś kpina. To ja mam teraz robić jeszcze reserch możliwych platform, żeby sobie nie kupić "oskalpowanej" gry.
Świat gier zaczyna świrować :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że w Hellblade: Senua's Sacrifice w wersji xgp nie miało hdr a na steam był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. To już nie pierwszy raz kiedy wersja Steam jest lepsza od tej z MStore/XGP. Nie rozumiem czemu tak jest. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wersji xgp nie widziałem żeby miała 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dobre to czy nie bardzo? Bo nie wiem czy kupić na steam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie, jak zaprosić kumpla do coopa? Ja mam wersję Steamową, on ciśnie po GejPasie.

Edytowane przez Marcusfff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem sobie pierwszą misje na 3080 skręconym do 1.6 GHz dropy tak do 55 fps w windzie i mieście a tak to 60+ na max w tylko dx12 rwanie z dupy. Co ciekawe jak wybuchało pół ekranu w pewnym momencie elegancko 70fps nawet nie kucnęło + ale weź zacznij strzelać do dzikusa to nagle drop do 20. Gierka spoko dość intensywna ale mózg mi się tnie jak mi zmieni perspektywę i nie wiem co zrobić z myszką xD  

2 minuty temu, Marcusfff napisał:

Ktoś wie, jak zaprosić kupla do coopa? Ja mam wersję Steamową, on ciśnie po GejPasie.

oglądałem acg reckę i steamowa wersja nie ma crossplaya 

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Art385 napisał:

oglądałem acg reckę i steamowa wersja nie ma crossplaya 

Aaaa, czyli GamePass niema DLSS, a gra ma crossplaya, ale tylko troszeczkę, bo na steamie nie.. No kurła, kupiłem grę, żeby grać z kolegami w tym z gościem na XSX...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Marcusfff napisał:

Aaaa, czyli GamePass niema DLSS, a gra ma crossplaya, ale tylko troszeczkę, bo na steamie nie.. No kurła, kupiłem grę, żeby grać z kolegami w tym z gościem na XSX...?

Obadaj sobie gejpasa. Mi dało ofertę przy przedłużaniu na ultimate za 4 ziko. Wiem że już masz ale jakby i tobie dało to za 4 zł grasz z gościem na xsx 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem zaraz po godzinie 19 ze sporymi nadziejami dot. tego tytułu, jednak kompletnie nie chce mi się wracać do tej gry. Nawet strzelanie nie daje satysfakcji. Spodziewałem się jakiegoś systemu dialogów, a jest ledwie proteza w tym zakresie. Jedyne co dziwi pozytywnie to jak dobra jest grafika. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, pograłem 4 godzinki i w sumie spoko. Na pewno jest rewelacyjny klimat i grafika. Na samym wejściu dostajesz po pysku ikonami gatunku, jak Blade Runner czy Ghost in The Shell. Dla mnie bomba! Grafika,  powtórzę się, jest po prostu niesamowita! Nie tylko efekty i zastosowane technologie, ale nieprawdopodobne wręcz przywiązanie do detali. Głębia planów i to co się na nich dzieje, jest niesamowite, Feeling strzelania przyjemny, buldowanie postaci też, ale w niego jeszcze się nie wgłębiłem. Niezłe animacje, cutscenki i voiceacting. Ogólnie lubię klimaty cyberpunka, więc gra mi się przyjemnie. Teraz minusy. Dziurawe tłumaczenie, lekkie niedopracowanie interfejsu oraz, największy moim zdaniem w tym momencie problem, optymalizacja. Bez DLSS nie pogram z włączonym RT a i tak dropy do 20 fps się zdarzają =O. Po loadingu zrzuciło mi do 7 (sł. siedmiu!) i utrzymało kilka- kilkanaście sekund. Normalnie leci w granicach 60-80 fps, Minus za zachowanie wrogów- mają bezczelnie wytyczone strefy, w których Cię atakują. Walczysz cofając się w korytarzu a oni nagle w tył zwrot i nara. Zdarza się też sporo glitchy, ale puki co nic, coby mi przeszkodziło w rozgrywce.

O tym crossplayu nie wspomnę... Czy to ja gdzieś nie doczytałem, czy to umknęło twórcom do zakomunikowania, ale gniot straszny. Nie lubię GejPassa na PC i unikam go (sorki, nie o tym tu mowa, tak po prostu mam) dlatego kupiłem legalną przecież wersję na Steamie. No i nie pogram z kolegami. Mam nadzieję, że to poprawią, bo gierka była promowana ze sporym naciskiem na współpracę.

W tym momencie muszę powiedzieć, że gra się bardzo fajnie. Jakbym miał oceniać, to 7,5/10, z czego pół a może nawet cały punkt za moją miłość do tych klimatów. Na prawdę trudno mi uwierzyć i jestem pełen podziwu, że zrobiła to grupka dwunastu osób. CDP ma więcej pań sprzątających.?

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Marcusfff napisał:

No nic, pograłem 4 godzinki i w sumie spoko. Na pewno jest rewelacyjny klimat i grafika. Na samym wejściu dostajesz po pysku ikonami gatunku, jak Blade Runner czy Ghost in The Shell. Dla mnie bomba! Grafika,  powtórzę się, jest po prostu niesamowita! Nie tylko efekty i zastosowane technologie, ale nieprawdopodobne wręcz przywiązanie do detali. Głębia planów i to co się na nich dzieje, jest niesamowite, Feeling strzelania przyjemny, buldowanie postaci też, ale w niego jeszcze się nie wgłębiłem. Niezłe animacje, cutscenki i voiceacting. Ogólnie lubię klimaty cyberpunka, więc gra mi się przyjemnie. Teraz minusy. Dziurawe tłumaczenie, lekkie niedopracowanie interfejsu oraz, największy moim zdaniem w tym momencie problem, optymalizacja. Bez DLSS nie pogram z włączonym RT a i tak dropy do 20 fps się zdarzają =O. Po loadingu zrzuciło mi do 7 (sł. siedmiu!) i utrzymało kilka- kilkanaście sekund. Normalnie leci w granicach 60-80 fps, Minus za zachowanie wrogów- mają bezczelnie wytyczone strefy, w których Cię atakują. Walczysz cofając się w korytarzu a oni nagle w tył zwrot i nara. Zdarza się też sporo glitchy, ale puki co nic, coby mi przeszkodziło w rozgrywce.

O tym crossplayu nie wspomnę... Czy to ja gdzieś nie doczytałem, czy to umknęło twórcom do zakomunikowania, ale gniot straszny. Nie lubię GejPassa na PC i unikam go (sorki, nie o tym tu mowa, tak po prostu mam) dlatego kupiłem legalną przecież wersję na Steamie. No i nie pogram z kolegami. Mam nadzieję, że to poprawią, bo gierka była promowana ze sporym naciskiem na współpracę.

W tym momencie muszę powiedzieć, że gra się bardzo fajnie. Jakbym miał oceniać, to 7,5/10, z czego pół a może nawet cały punkt za moją miłość do tych klimatów. Na prawdę trudno mi uwierzyć i jestem pełen podziwu, że zrobiła to grupka dwunastu osób. CDP ma więcej pań sprzątających.?

Jak naprawią optymalizacje pod DX12 to pograsz z RT, tak będzie szarpało bo gra jest skaszaniona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Jaycob napisał:

Zgadza się. To już nie pierwszy raz kiedy wersja Steam jest lepsza od tej z MStore/XGP. Nie rozumiem czemu tak jest. 

I dlatego do gier z XBOX GAME PASS wolę XBOX SERIES X bo na PC często są jakieś cyrki a tak odpalam "dekoder" Microsoftu i gram 

11 godzin temu, hennepin napisał:

Ta gra nie ma HDR?

Jak Oni odpalają to na PC to możesz ich pytać gdzie na Series X masz coś takiego jak AUTO HDR oraz DOLBY VISION. Na PC to w zasadzie warto brać wersję z STEAM po normalnej cenie a nie za 4 zł jak chcesz dobrze pograć ?. Appka XGP i cały ten sklep Microsoft nie działa dobrze na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, azgan napisał:

Appka XGP i cały ten sklep Microsoft nie działa dobrze na PC.

Co ty to opowiadasz? Działa fantastycznie zupełnie jak jakiś malware 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Marcusfff napisał:

No nic, pograłem 4 godzinki i w sumie spoko. Na pewno jest rewelacyjny klimat i grafika. Na samym wejściu dostajesz po pysku ikonami gatunku, jak Blade Runner czy Ghost in The Shell. Dla mnie bomba! Grafika,  powtórzę się, jest po prostu niesamowita! Nie tylko efekty i zastosowane technologie, ale nieprawdopodobne wręcz przywiązanie do detali. Głębia planów i to co się na nich dzieje, jest niesamowite

Zgadzam się, nie spodziewałem się że izometria mnie jeszcze zaskoczy ale tutaj pokazali jak to powinno być zrobione w dzisiejszych czasach, gram w DSR 4k + RT, całkiem płynnie ale są szarpnięcia tak jak opisujecie.

Na XGP nie powiedziałbym że gniecie GPU bo miałem max 65 stopni (chyba że ze wszystkim na ultra) dodatkowo dwie opcje dałem na średnie (przetwarzanie końcowe i effects quality) reszta wysokie i textury ultra (zmiana na takie ustawienia ze wszystkiego na ultra poprawia znacznie płynność a nie wpływa znacząco na wizualnia)

63606fa91ee9c3b1.jpg

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, na moim 5700xt Devil 76-77*C, ustawienia podobne, tylko zmieniłem cienie i effects quality na średnie.  Gra wciąż mega wygląda! 

Nie wiem czy to był taki początek źle zoptymalizowany, bo jakoś im dalej jestem tym gra mi się płynniej, wybuchy już tak mocno nie dropią.  Także to zauważyliście, czy mi się zdaje? 

Jakie skille ładujecie? Ja póki co w krytyki 15 punktów, w życie 5 i jeszcze jeden punkt w granaty. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączyć polski język w Game Pass? Aplikacje w systemie domyślnie ustawione na polski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, powinieneś mieć polski domyślnie.  

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...