Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przyszedł do mnie dzisiaj pc z proshopu razem z rtx 3070 vision oc

Podczas instalacji sterownika nvidii obraz staje się czarny i tak juz zostaje 

Obraz na pulpicie jest w niskiej rozdzielczości, tak jakby nawet podstawowych sterów nie moglo pobrac, czy gpu bedzie walniete? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś wszystkie wyjścia i tak samo hdmi/dp :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta uwalona... 

Podpialem karte do 2 innych spraenych pc i to samo, zielone artefakty 

Wentyle sie nie kręcą 

f38ab1ce8eb43717med.jpg

  • Sad 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za niefart

Sprzedają gotowca i nie testują go?? Ewentualnie podczas transportu karta nie była dość dobrze zabezpieczona i latała w slocie PCI-E. Efekt jak widać.

Edytowane przez BladyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś kopał miesiąc z pamięciami na 110*C, oddał, wsadzili do zestawu...resztę znasz.  ;) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam żadnych kabelków, wszystko poza zasilaniem wentylatorów idzie po PCB, ale to nie ma znaczenia bo nawet pasywnie karta powinna działać. Odsyłaj na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno zobacz czy wszystkie piny w gniazdach zasilania w karcie są proste. Mam też nadzieję, że zasiliłeś kartę z dwóch odrębnych linii na zasilaczu ? To powinna być już poprawiona rewizja, ale diabli wiedzą co oni pakują do gotowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczasz bez zadnych przejsciowek itp? Z 3060ti gaming mialem problem z "rozdzielaczem" hdmi, reszta kart ktore mialem tuf/msi chodza normalnie. 

Karta walila artefaktami jak uszkodzone pamieci, po ominieciu rozdzielacza ok.

 

Upewnij sie czy karta dobrze siedzi w pci-e, paczka idac z Danii mogla zaliczyc duzo wstrzasow :)

Edytowane przez TheEnter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda gwarancja? Rok czekania czy dwa lata?

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś może pudełka od podzespołów? Bo już 2 czy 3 temat o podobnym gotowcu z proszopa z padniętym gpu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tam bym się nie bawił w gwarancję tylko zwyczajnie bym zrobił zwrot i niech Proshop się buja z gwarancją skoro wysyłają szrot i udają, że jest to sprawny piecyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.03.2021 o 08:09, AndrzejTrg napisał:

Dostałeś może pudełka od podzespołów? Bo już 2 czy 3 temat o podobnym gotowcu z proszopa z padniętym gpu...

Pudelek brak, pc zwrocilem i dzisiaj dostalem zwrot . Kasy

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, samsungs6 napisał:

Pudelek brak, pc zwrocilem i dzisiaj dostalem zwrot . Kasy

Przynajmniej zwrot kasy, tyle dobrze. Tak na przyszłość, poskładaj sam sobie kompa, przynajmniej każdy podzespół będziesz maił oryginalnie zapakowany, choć w tych czasach , gotowiec z 3070 kosztował tyle ile sam karta :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pecetami z proshopu to jest ciekawa sprawa. Moich dwóch znajomych je kupowało z rtxem 3060 i oba artefakty na zielono. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się, bo kontaktowałem się z autorem. Sam również mogę potwierdzić problem - ten sam zestaw Deluxo z rtx 3070, również zielone artefakty zaraz po odpaleniu. Dziś wysłałem z powrotem do sklepu

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po stwierdzeniu ze gpu jest zepsute dzwoniłem do proshopu z zapytaniem czy jeśli złożyłbym kolejne zamówienie to czy jest opcja żeby wymontowali gpu ze slotu i spakowali ją osobno a ja sobie sam zamontuje ,tłumaczyłem im że karta wpięta w slot pcie ma spory nacisk i obciążenie dla slotu i pinów i idąc z Danii do Polski jest wielka szansa ze gpu przyjdzie padnięte

powiedzieli ze nie ma takiej możliwości bo są to spakowane zestawy na magazynie i nie mogą nic zmieniać ,dodał że mają masę zwrotów tych pc :D

a potem sie dziwić że gpu nie ma na rynku jak  tak robią i 3/4 wraca uszkodzone :D

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moich dwóch znajomych sobie zamówiło takie komputerki. Jakieś dutzo z 10400f i rtxem 3060 i oba dotarły niesprawne. W jednym karta wyleciała ze slotu pcie i trzymała się tylko na śledziu. Drugi niby cały, ale zielone artefakty i resety pc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo w piątek po 18 odebrałem kompa z proshopu  DUTZO Deluxe Beast od DPD, odpalam po 30 minutach i na dzień dobry zielone artefakty na logo asusa, a przy ładowaniu windowsa czarny ekran... odesłałem samą kartę Gigabyte 3070, ciekawe co wymyślą... ciekawe czy u kogoś w sprzęcie przyszła sprawna karta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.04.2021 o 13:58, pgz napisał:

mam to samo w piątek po 18 odebrałem kompa z proshopu  DUTZO Deluxe Beast od DPD, odpalam po 30 minutach i na dzień dobry zielone artefakty na logo asusa, a przy ładowaniu windowsa czarny ekran... odesłałem samą kartę Gigabyte 3070, ciekawe co wymyślą... ciekawe czy u kogoś w sprzęcie przyszła sprawna karta ;)

ten sam komp dostałem tydzień temu i ten sam problem, wysłałem im na reklamację i dzisiaj dostałem taką odpowiedź:

Cytat

Zamówilismy nowa karte graficzna do Twojego komputera. Niestety w chwili obecnej nie jestesmy w stanie okreslic terminu dostaw. Postaramy sie aby Twoje zamówienie bylo na poczatku kolejki, gdy otrzymamy kolejna dostawe. Jesli nie masz czasu aby czekac na nowa karte graficzna, skontaktuj sie z nami, abysmy mogli znalezc odpowiednie rozwiazanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Czipsy napisał:

ten sam komp dostałem tydzień temu i ten sam problem, wysłałem im na reklamację i dzisiaj dostałem taką odpowiedź:

 

hmm widzę, że kurier dostarczył im kartę, długo czekałeś na jakiś "status" od dostarczenia im kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pgz Dostali kompa około godziny 11 i o 14:40 dostałem powyższą informację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to może źle zrobiłem, że wysłałem samą kartę ;) bo otrzymali o 10 i cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...