Skocz do zawartości
rathimas

ryzen 3600 temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wymieniłem ostatnio procesor z ryzena 2600 na 3600 i mam problem z temperaturami. Przy włączonej przeglądarce temperatury wynoszą od 60-70 stopni. 

Temperatura bardzo skacze

Chłodzenie jest dobrze przykręcone.  

Pasta: Be queit dc1

Chłodzenie fortis 3 v2

Płyta główna: B450-A PRO MSI   (bios zaktualizowany 7B86vAD    2020-06-18)

Po teście programem occt 10min temperatura maksymalna wynosiła 90 stopni

Na ryzenie 2600 miałem temperatury z rzędu 37-42 stopni przy włączonej przeglądarce

temperatury.thumb.PNG.a0b50ca358e1c3614c6c1ec57286588e.PNG

Edytowane przez rathimas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na jakim napięciu chodzi, jest dość wysokie stad biorą się takie temperatury. Polecam zrobić UV. Ale tak czy siak ryży ma duże skoki temperatury jeżeli leci z napięciem na auto bo dostaje za dużo papu

Edytowane przez maly.siannodel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.03.2021 o 17:07, rathimas napisał:

Przy włączonej przeglądarce temperatury wynoszą od 60-70 stopni. 

Przede wszystkim "włączona przeglądarka" to bardzo nieprecyzyjne określenie i dużo nie mówi, bo w zależności jakie strony oglądasz i ile kart, może to być obciążenie bliskie zeru, a może być też bardzo wysokie aż do 100%.

Ale ogólnie coś tu może być nie tak. Ja mam Ryzena 4650G, który jest bardzo zbliżony parametrami do 3600, a nawet powinien się bardziej grzać ze względu na wbudowane GPU i przy przeglądaniu stron z mnóstwem wkurzających animowanych reklam (jak na onecie), temperatura dochodzi max do 46 st. podczas scrollowania. A mam do tego słabsze chłodzenie - Fera 3 i w biosie wszystko na auto.

Więc może faktycznie coś Twój bios zbyt wysoko ustawia napięcia niż trzeba. Ewentualnie jakaś felerna lub kiepsko założona paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuka u mojego dzieciaka też tak się grzała. UV na 1,275V i sztywno 4,2GHz rozwiązało problem temperatury oraz poprawiło wyniki maszyny.

Oczywiście wartości orientacyjne, bo każda sztuka ma inne nastawy i trzeba ich chwilę poszukać. Najwygodniej w ryzen masterze, jak znajdziesz na czym chodzi stabilnie i chłodno, to możesz te same nastawy ustawić w biosie na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura procesora zalezy od wielu czynnikow. Raz,tak jak kolega wyzej napisal,ustaw mu napiecie na sztywno ,powinno pomoc.Dwa,moze dales za duzo pasty termoprzewadzacej? Trzy ,w jakiej obudowie to wszystko siedzi? Jak nie ma odpowiedniego przewiewu to powietrze bedzie sie kisic co powoduje wzrost temperatur.

Moj screen z 4.3ghz oraz sztywnym napieciu ,66stopni 

test.jpg

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak z chłodzeniem, u mnie przy 4200 i 1,31v to 60st to widziałem w bf5 na operacji podziemie przy rtx3060ti, a mam słabsze chłodzenie Fere 3

W przeglądarce ledwo ponad 40 wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...