Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie. Rachmistrz zadzwonił do danej osoby i ona odmówiła. Wystawiają więc karę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AMiABLE napisał:

Normalnie. Rachmistrz zadzwonił do danej osoby i ona odmówiła. Wystawiają więc karę.

Czyli kara jest za brak czasu w lipcu? Rozumiem, że jeśli ma czas we wrześniu i wtedy wypełni, to kara znika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kara nie za brak czasu, ale kara za "nie chcę się spisywać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Áltair napisał:

Kara nie za brak czasu, ale kara za "nie chcę się spisywać".

Czyli nie przewiduje się że ktoś zmieni zdanie do końca września? Po prostu nie bardzo to rozumiem. 

Analogicznie: Jak np. ktoś ma przewidziany czas na rozliczenie PIT do 30 kwietnia, to może dostać karę 20 kwietnia bo nadal tego nie zrobił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej odmowę personalną uznają jako wykroczenie. To trochę jak z listem. Jak leży na poczcie, to ma się bodajże 14 dni na odbiór (7 dni i potem powtórne zawiadomienie - nie pamiętam dokładnie, bo zawsze odbieram od razu), analogicznie do spisu przez internet, ale jak listonosz przyniesie list do domu i odbiorca odmawia, to ten list już jest zabierany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem. Jesteś w pracy,  powiedzmy nawet na spotkaniu ważnym służbowym. Dzwoni 'rachmistrz', mówisz, że nie spiszesz się teraz, bo jesteś zajęty, spiszesz się w odpowiednim czasie, bo masz na to jeszcze 2 miesiące! Dostajesz karę czy nie? Jeśli tak, to niech nagłośnią i dadzą wytyczne pracodawcom żeby pracownika bezwarunkowo zwalniali z obowiązków na czas spisu jeśli ktoś raczy zadzwonić.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ci ludzie powiedzieli coś w stylu, że rachmistrz ma spadać na drzewo i więcej nie dzwonić, bo nie zamierzają się wcale spisywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2021 o 18:53, Fjubens napisał:

Nadal nie rozumiem. Jesteś w pracy,  powiedzmy nawet na spotkaniu ważnym służbowym. Dzwoni 'rachmistrz'

Serio odbierasz telefon od nieznanego numeru podczas ważnego spotkania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem właśnie wysłać swój formularz. 

"Dziękujemy za udział.."

"Błąd wysyłania danych badania.."

No jakoś kur.. nie jestem zaskoczony. Pewnie było to stawiane przez tą samą ekipę co skleiła polskiego facebooka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszelakich eventach stoją ich budki i można się spisać gdzieś po drodze. Także nieraz w hipermarketach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już po ale tendencyjne pytania. strasza że kary maja być jak ktos go oleje wiec lepiej było spisac sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli moja narzeczona już wypełniła przez internet podając moje dane to ja jestem zwolniony? W FAQ jest tylko odpowiedź na pytanie dotyczące żony i męża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spis ludności jest od miejsca zamieszkania czy zameldowania?

Bo moi współlokatorzy są zameldowani w innym miejscu, a ja jestem w miejscu zamieszkania.

Nie wiem, czy ich podawać.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, próbowałem się spisać przez internet. Przy wysyłaniu formularza non stop wyskakiwał błąd. Przed chwilą z ciekawości wszedłem na stronę spisu i pierwsze co mnie przywitało po próbie logowania to syntaxerror. Za platformę spisu odpowiadają pewnie ci sami specjaliści IT, którzy stworzyli Albicle.

Do tej pory nikt do mnie nie zadzwonił, żadnego rachmistrza czy innego domokrążcy na oczy nie widziałem. 

To co teraz, mam jeździć i szukać jakiejś zasranej budy gdzie ktoś łaskawie wklepie moje dane? Dzwonić do GUSu bo dostanę w mordę karą na grube tysiące?

Edytowane przez T.m.p1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, T.m.p1 napisał:

To co teraz, mam jeździć i szukać jakiejś zasranej budy gdzie ktoś łaskawie wklepie moje dane? Dzwonić do GUSu bo dostanę w mordę karą na grube tysiące?

Kara jest za odmowę. Kto się skontaktuje i odmówisz - 5 kafli w plecy. Nikt się nie skontaktuje? Jak mi przykro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kalderon napisał:

Kara jest za odmowę. Kto się skontaktuje i odmówisz - 5 kafli w plecy. Nikt się nie skontaktuje? Jak mi przykro...

Ale tutaj wszystko jest z dykty, naprawdę potrafię sobie wyobrazić sytuację w której nie odebranie telefonu / nieobecność w domu zostają wpisane jako odmowa. Ba, założę się, że trafią się i tacy co zostali spisani a będą mieli nieprzyjemności bo bazy danych były zapisywane w notatniku na kompie z windowsem xp i komuś się źle klikło czy coś.. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tv tak ładnie opowiadali o tych punktach gdzie można się spisać, że będzie ich dużo itp. a sprawdziłem właśnie na liście to na całe miasto było ich chyba 2 lub 3 i musiałbym jechać 8 km w jedną stronę by z tego skorzystać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe.

1. Miej pół roku na ogarnięcie sprawy.
2. Przypomnij sobie kilka dni przed końcem i aferuj się, że nikt specjalnie nie podjedzie ci pod dom zająć się twoim problemem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, 209458 napisał:

Hehe.

1. Miej pół roku na ogarnięcie sprawy.
2. Przypomnij sobie kilka dni przed końcem i aferuj się, że nikt specjalnie nie podjedzie ci pod dom zająć się twoim problemem.

A ktoś się "aferuje"? Mówię, że system jest dziurawy i niedziałający a nie, że ktoś ma przyjechać mi pod dom. Czytanie ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2021 o 21:20, Kamiyan napisał:

Czy spis ludności jest od miejsca zamieszkania czy zameldowania?

Bo moi współlokatorzy są zameldowani w innym miejscu, a ja jestem w miejscu zamieszkania.

Nie wiem, czy ich podawać.

Wytyczne do samospisu w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021

Strony 3-5 wszystko jest wyjaśnione.

@T.m.p1 Kto próbował złożyć kiedyś PIT przez internet w ostatnich dniach na to przeznaczonych ten już wie, że takie sprawy należy załatwiać najwcześniej jak się da, bo na ostatni dzwonek każdy system może nie wyrobić. Do tego jeszcze trzeba mieć na uwadze różne zdarzenia losowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LeBomB napisał:

Kto próbował złożyć kiedyś PIT przez internet w ostatnich dniach na to przeznaczonych ten już wie, że takie sprawy należy załatwiać najwcześniej jak się da, bo na ostatni dzwonek każdy system może nie wyrobić. Do tego jeszcze trzeba mieć na uwadze różne zdarzenia losowe.

Ale ja się zgadzam. Tyle tylko, że próbowałem równo drugiego sierpnia. ;) Dalej wszystko leży. W sumie to nawet nie wiem czy ten formularz przeszedł czy nie. Teraz moje konto jest zablokowane. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś strajk nauczycieli? Zajęcia klas 1-3 odwołali? Czy wagary? Nie ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie spiszę, ten formularz internetowy to dno. Nie mieszkam sam, i od razu przy swoim spisie musiałem podać numer PESEL tej osoby, jak i inne jej dane. Bez tych danych nie dało się przejść dalej, z jakiej racji muszę podawać dane osobowe innej osoby?. 

Poza tym po 14 dniach od rozpoczęcia spisu przez internet nie można go już zakończyć, i wysłać bo taką opcje zablokowali nie wiadomo dlaczego. 

Niech się walą. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Camis podajesz inne osoby z którymi mieszkasz i dzięki temu spisujesz się tylko Ty a inni już nie muszą. Także jak ktoś np. z rodziny wypełnił już spis przez internet i podał Twoje dane i inne wymagane informacje dotyczące Twojej osoby, to Ty już nie musisz, chyba że z nimi nie mieszkasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...