Skocz do zawartości
Smutny83

Co i5-11400 zrobił z Ryzenem 3600/3700X/5600X w grach xD

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś testów jeszcze nie widział, zwróćcie uwagę na 0,1% Low w Red Dead Redemption 2 :D
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i bardzo dobrze, bo AMD z cenami odleciało.

  • Like 1
  • Confused 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Smutny83 napisał:

zwróćcie uwagę na 0,1% Low w Red Dead Redemption 2 :D

Programowy pomiar, sensownie jest w tych testach patrzeć tylko na średni FPS, bo percentyle są źle liczone ;) Nie zmienia to oczywiście faktu, że gamingowo i5-11400(F) zapowiada się bardzo dobrze.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, CryZen napisał:

i bardzo dobrze, bo AMD z cenami odleciało.

Też się zgadzam, 3600 powinien z 500zł kosztować, nie 800zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Stjepan666 napisał:

Też się zgadzam, 3600 powinien z 500zł kosztować, nie 800zł.

Prawilny Ryzeniarz :) zapłaci 1000zł(i płacił ostatnio ) jak trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego ziemniaczana płyta główna i od razu opłacalność lepiej wygląda na tyle Intela :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak bo przecież B450 jest tańsza od Z490 ;) Przez 3 lata 10000 razy ten tekst widziałem..

Ale Intel też odjechał z cenami za B560. AsRock B560m pro4 za 600zł to jest gorzej niż xD. Tam VRM nie pozwala nawet na 4.9Ghz z 11600K

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Smutny83 napisał:

Jakby ktoś testów jeszcze nie widział, zwróćcie uwagę na 0,1% Low w Red Dead Redemption 2 :D
 

Ah coz za bajtowy watek i jeszcze do tego cherry picking jak ta lala :lol2:

Faktycznie, widze co zrobil 11400 z Ryskiem 5600X w takim Hitmanie 3, F 2020 czy CP77:hahaha:

  • Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, amsztel napisał:

Ah coz za bajtowy watek i jeszcze do tego cherry picking jak ta lala :lol2:

Faktycznie, widze co zrobil 11400 z Ryskiem 5600X w takim Hitmanie 3, F 2020 czy CP77:hahaha:

Pewnie, że cherry picking :) dla procesora za 750zł vs procesora za 1500zł (a nawet 1700zł niedawno :)  Zobacz jak mało wCP2077 przegrywa, a wygrywa nawet z 9900K. . Też cherry picking? :) Ale bardzo mnie martwi właśnie Cyberpunk odnośnie 8 i 9 generacji vs 10 i 11, bo 8700K dostaje na maxa lanie od 10600K a 9900K dostaje od 10700K i od kilku miesięcy mnie to męczy dlaczego tak jest skoro ta sama architektura...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tomcug napisał:

Do tego ziemniaczana płyta główna i od razu opłacalność lepiej wygląda na tyle Intela :E

Kumpel teraz bierze kartoflową płytę, 2200G, 16GB RAM i jakiś zasilacz 500W, bo chcę zrobić upgrejt tanio z C2D E6300 i 6GB DDR2. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Smutny83 napisał:

Pewnie, że cherry picking :) dla procesora za 750zł vs procesora za 1500zł (a nawet 1700zł niedawno :)  Zobacz jak mało wCP2077 przegrywa, a wygrywa nawet z 9900K. . Też cherry picking? :) Ale bardzo mnie martwi właśnie Cyberpunk odnośnie 8 i 9 generacji vs 10 i 11, bo 8700K dostaje na maxa lanie od 10600K a 9900K dostaje od 10700K i od kilku miesięcy mnie to męczy dlaczego tak jest skoro ta sama architektura...

Sluze pomoca - latki Spectre w nowszych buildach W10 klepia Intele starsze niz 9th gen po wydajnosci ;) 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Smutny83 napisał:

Jakby ktoś testów jeszcze nie widział, zwróćcie uwagę na 0,1% Low w Red Dead Redemption 2

Średnia to ma wartość bo w rożnych przebiegach wyjdzie rożnie pomijam te ten pan bierze kase i jego kanał to najwyższej można unsubowac a nie ogladać

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jurekk napisał:

Średnia to ma wartość bo w rożnych przebiegach wyjdzie rożnie pomijam te ten pan bierze kase i jego kanał to najwyższej można unsubowac a nie ogladać

Dowody masz? Bo jak nie to won.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede oglądał filmiki o 11900k is is SHIT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, jurekk napisał:

Średnia to ma wartość bo w rożnych przebiegach wyjdzie rożnie pomijam te ten pan bierze kase i jego kanał to najwyższej można unsubowac a nie ogladać

Chyba Cię poniosło ładnie, co jak co ale koleś mega rzetelny. Rozuemiem, że można powiedzieć, że np Hardware Unboxed sprzedało się MSI i AMD ale Tech Jezus jest spoko ( no po za tym swoim bełkotem bo nie idzie słuchać) ale testy rzetelne.

2 minuty temu, jurekk napisał:

Bede oglądał filmiki o 11900k is is SHIT?

Bo to jest shit za 2800zł. Za 1999zł byłby w mairę OK

6 minut temu, amsztel napisał:

Sluze pomoca - latki Spectre w nowszych buildach W10 klepia Intele starsze niz 9th gen po wydajnosci ;) 

Aż tak? Masakra. To jest przepaść nawet 20% ALe chyba razem z 9 generacją?

Edytowane przez Smutny83
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzetelny to jest Blackwhite albo Oktaba

 

A u tych sprzedajnych baranów to można najwyżej dostać to co na miniaturkach.Dla laików w sam raz

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Smutny83 napisał:

Jakby ktoś testów jeszcze nie widział, zwróćcie uwagę na 0,1% Low w Red Dead Redemption 2 :D
 

 

Pomiary 1% Low i 0.1% Low możesz sobie w buty wsadzić będziesz wyższy :E

Kiedyś sprawdzałem w Wiedzminie 3  nie ruszając postacią i kamerą  1% LOW spadł do 50 FPS  z aktualnego FPS ~90 a 0.1% Low  był chyba nawet 1 FPS  :]

Edytowane przez Roberto78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blacku akurat testy robi uczciwe ale reszta kontentu to reklamy SPC, BeQuiet itd, Lipton to po prostu "tester" popularnych rzeczy z xkomu ;) a Oktaba jest OK, a i9 to dno za tyle kasy, tylko dla znaczka ktoś kupi albo bogaty koleś po prostu, tylko 3 prcoki są spoko z 11gen: 11400F, 11600KF i 11700F i 11700KF jak stanieje do 1699

1 minutę temu, Roberto78 napisał:

Pomiary 1% Low i 0.1% Low możesz sobie w buty wsadzić będziesz wyższy :E

Kiedyś sprawdzałem w Wiedzminie 3  nie ruszając postacią i kamerą  1% LOW spadł do 50 FPS  z aktualnego FPS ~90 a 0.1% Low  był chyba nawet 1 FPS  :]

Wiem, dodałem to tylko dla dramaturgii. :D   0.1% Low i 1% to loteria, dużo pamięć szybka ma wpływ, dysk, swap, cache i ogólnie przypadek i miejsce testowe. itd itp Co nie zmienia faktu, że Ryzen 3600 ssie przy 11400 pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Smutny83 napisał:

Aż tak? Masakra. To jest przepaść nawet 20%

Aż tyle to nie. Może tam dochodzi jeszcze problem timingów dalszych rzędów, które większość testerów olewa i latają na Auto, co prowadzi nierzadko do sporych anomalii.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

tu jeszcze jest dobry ''kanał''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomcug napisał:

Aż tyle to nie. Może tam dochodzi jeszcze problem timingów dalszych rzędów, które większość testerów olewa i latają na Auto, co prowadzi nierzadko do sporych anomalii.

Właśnie przeglądałem dużo testów i zawsze 8700K stock vs 10600K i 9900K stock vs 10700K to nawet 20%. Od października mnie to drażni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wychodzi ok. 5% do przodu dla 10. generacji względem 8. na nowych buildach, zegar w zegar oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jurekk

Ej ale to prawda 11700K i 11900K są za drogie i za dużo prądu ciągną i są chujowe przez to. Za to 10700F za 850zł jest jak znalazł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie go za tyle kupić? Bo za 850 zł to raczej 10600KF :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tomcug napisał:

Mnie wychodzi ok. 5% do przodu dla 10. generacji względem 8. na nowych buildach, zegar w zegar oczywiście.

No tyle to już do przełknięcia :) To ja nie wiem co u nich na testach jest nie halo, że takie różnice. Aż oburzające xD

3 minuty temu, tomcug napisał:

A gdzie go za tyle kupić? Bo za 850 zł to raczej 10600KF :E

Używkę na allegro ostatnio kupiłem, kilka dni przed premierą 11 gen bo nikt nie chciał :)

I tu czasami się ceny zmieniają :

https://pl.webuy.com/product-detail?id=scpuinti710700&categoryName=procesory-intel&superCatName=komputery&title=intel-core-i7-10700-(2.90ghz)-lga1200

Edytowane przez Smutny83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...