Skocz do zawartości
Mgk123

Wydajny laptop do 6000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie poszukuję najwydajnieszego laptopa do 6000zł(kwota nieprzekraczalna), mile widziane 16GB ramu i mocny procesor, żeby posłużył parę lat, obowiązkowy system i ewentualny ssd 512GB.

14 czy 15 cali to mało ważne, byle by nie 17.

Edit: Zmiana Ceny na 6tyś

 

Edytowane przez Mgk123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko o zastosowaniach, generalnie gry nie są brane pod uwagę a tylko praca z przeglądarką i pakietem office tak wstępnie. 

Edytowane przez Mgk123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastąpiła zmiana planów budżet zwiększony do 6tyś Max. 
Może coś takiego: https://www.x-kom.pl/p/603148-notebook-laptop-156-hp-omen-15-ryzen-7-4800h-16gb-512-win10x-gtx1660ti.html
Znalazłem z dedykowaną grafiką bo w zasadzie nie wiem w co ma pójść zwiększony budżet. 

Edytowane przez Mgk123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, wykonanie sensowne, chłodzenie sensowne i 4800H to dobry wybór. Ale w Omenie nie wiem jak jest z jakością matrycy w 60Hz wariancie.

Ale i tak kwota olbrzymia. W niedzielę zamówiłem i jutro u mnie będzie Omen 4800H, 512/ 16/ 144Hz z RTX2060 i win10 za 5499. No ale nie x-komie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.@Mgk

Kwestia do czego ta wydajność oprócz ww. zastosowań będzie ci potrzebna. Laptop bez dedykowanej karty wystarczy do pracy z officem i przeglądarki, gdzie wydajność karty graficznej nie ma znaczenia, natomiast do programów, które korzystają z karty i gier lepsze są wydajniejsze laptopy.

Z HP możesz też zobaczyć laptop HP Pavilion Gaming Ryzen 7/16GB/512/W10x GTX1650Ti za 4299 zł. Elegancki laptop z wydajnymi podzespołami, który powinien spełnić ww. oczekiwania.

@cervandes

Gdyby chłodzenie było za głośne, to możesz spróbować zrobić uv. Jak nie potrzebujesz ekranu 120/144hz pod cs-go, czy fps-y, to wariant 60Hz jest ok pod względem kolorów.

 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2021 o 12:39, Mgk123 napisał:

Nastąpiła zmiana planów budżet zwiększony do 6tyś Max. 
Może coś takiego: https://www.x-kom.pl/p/603148-notebook-laptop-156-hp-omen-15-ryzen-7-4800h-16gb-512-win10x-gtx1660ti.html
Znalazłem z dedykowaną grafiką bo w zasadzie nie wiem w co ma pójść zwiększony budżet. 

Warto określić użytkowanie laptopa. Z tego co pisałeś aż takiej konfiguracji nie potrzebujesz. Jeżeli chcesz coś wydajniejszego

Lenovo Legion 5i-15 i5/16GB/512/Win10X GTX1650Ti 144Hz 4049 zł
Wyposażenie podobne do Omena, z tym że posiada słabszą grafikę i procesor, choć moim zdaniem wystarczą do tego użytkowania, o którym wspomniałeś i to z dużym zapasem. 

Ewentualnie alternatywa z Ultrabooków 
ASUS ZenBook 14 UM425IA R7-4700/16GB/512/W10 4299 zł
Z procesorem 8 rdzeniowym od AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu by nie brać z zapasem? Może dłużej posłuży a budżet pozwala. Laptop nie dla mnie ale generalnie wszystkie opcje do rozpatrzenia, jeśli ktoś może podesłać jakiś najbardziej zbalansowany pod względem wykonania i wydajności/maksymalnej wydajności z wykorzystaniem pełnego budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Mgk123 napisał:

Czemu by nie brać z zapasem? Może dłużej posłuży a budżet pozwala. Laptop nie dla mnie ale generalnie wszystkie opcje do rozpatrzenia, jeśli ktoś może podesłać jakiś najbardziej zbalansowany pod względem wykonania i wydajności/maksymalnej wydajności z wykorzystaniem pełnego budżetu.

Wybór jest w mojej ocenie prosty. Omen 15 lub Legion, jeden i drugi z 4800H i 144Hz matrycą.

Legion - o włos wydajniejszy. Omen o włos lepiej wykonany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Mgk123 napisał:

Czemu by nie brać z zapasem? Może dłużej posłuży a budżet pozwala. Laptop nie dla mnie ale generalnie wszystkie opcje do rozpatrzenia, jeśli ktoś może podesłać jakiś najbardziej zbalansowany pod względem wykonania i wydajności/maksymalnej wydajności z wykorzystaniem pełnego budżetu.

Tylko jak patrzysz na zapas, do mniej wymagającego użytkowania to wystarczy zupełnie słabsza konfiguracja, która i tak będzie z zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor wykorzysta potencjał karty 1660Ti 6gb jako zapas tyko wtedy, jak okazyjnie w coś wymagającego zagra, albo używa programów, które korzystają z akceleracji gpu. Za 6k do samego przeglądania neta i pakietu office można też wybrać wysokiej jakości ultrabook-a z niskonapięciowym energooszczędnym procesorem bez dedykowanej karty na Windowsi-e, lub z systemem OS.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wszystkie odpowiedzi. laptop oczywiście nie dla mnie chciałem pomóc znajomemu, który ma jeszcze mniejsze pojęcie ode mnie.
Wybrał Legiona z 4800H + RTX 2060 pomimo wykluczenia gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ode mnie słówko na temat Omena 4800H, 2060, 16GB, 144Hz.

To jaki ten komputer jest głośny, to jest totalne nieporozumienie. W IDLU 36-38 stopni cpu a i tak kręci wentylem na oko 2500 obrotów. Raz na godzinę się na chwilę wentyl wyłączy, by po 3 minutach znów zacząć kręcić. Dźwięk jest nieprzyjemny, wręcz świszczący i w mojej ocenie na takim komputerze nie da się ani pracować ani siedzieć w necie. Bez obciążenia powinny się kręcić wolniutko, cichutko albo tak jak w każdym z komputerów jakie obecnie mam: WCALE.

 

A teraz przejdźmy do gier. Temperatury w normie, przy CP2077 cpu 80 stopni, gpu niecałe 80. ALE poziom hałasu, wycia to jest już poziom suszarki do włosów albo odkurzacza. Jestem w szoku, że tak małe urządzenie może wyć tak głośno. Jestem cichofilem i cenię sobie ciszę, mam do czynienia z mnóstwem sprzętu. Tak głośnego komputera nie słyszałem, jak żyję. Asusy TUF są przy nim zdecydowanie cichsze.

 

Ramka alu spoko, chociaż grać na strzałkach bym nie chciał przez ostrą krawędź. Klawiatura w porządku, mi się pisze przyjemnie. Wyświetlacz 144/300 nitów jest bardzo przyjemny. Kultura pracy tego komputera to natomiast jest żart, dramat i mega rozczarowanie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Po kilku godzinach mam rozwiązanie.

Aplikacja Notebook Fancontrol, w niej trzeba wczytać profil wystawiony na serwerze discord Hp Omen w dziale omen-hax.

 

I tak oto po półtora dnia zamiast odsyłać komputer to go sobie zostawię, bo stał się w jednej chwili sprzętem cywilizowanym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem wszystko co było możliwe, włącznie z wgraniem jeszcze raz biosu. Fan na on, fan na off, tryby w omen gaming hub - bez efektu.

 

Wymieniony programik + import xmla i jak ręką odjął. Problemem jest najniższy bieg wentylatorów ustawiony fabrycznie przez HP na 42%. To jest już mocne, głośne wianie, na dodatek kompletnie niepotrzebne przy temperaturze cpu 36*C. Teraz mogę dać na auto czy ustawić ręcznie na konkretny % i kręci dokładnie tyle, ile zadałem.

 

Na forach hp próśb o poprawę chłodzenia w Omenach 15 2020 z AMD jest mnóstwo. Od kilku miesięcy nic w tej sprawie hp nie zrobiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może da się jakoś w tym Omenie 15 2020 amd rtx 2060 wykonać undervolting i underclocking.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pbesc napisał:

Może da się jakoś w tym Omenie 15 2020 amd rtx 2060 wykonać undervolting i underclocking.

nie wiem jak w amd ale u mnie w omenie z i7 w tym dedykowanym programie Omen Gaming Hub jest undevolting, wystarczy kliknąc żeby to zmienic. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...