Skocz do zawartości
deru108

Płyta z dwoma pełnymi wejściami PCIe 3.0 x16/x8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Szukam płyty głównej, która będzie miała dwa pełne wejścia PCIe 3.0 x16/x8.
W dotychczasowej mam PCIe 3.0 x16 + PCIe 3.0 x16 (w trybie 4) i to mi właśnie nie pasuje.

Znacie jakąś tanią płytę, najlepiej ATX, z takimi dwoma wejściami?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcesz mieć dwa sloty obsługujące jednocześnie magistralę co najmniej 3.0 x8?

Pytanie trochę wyrwane z kontekstu - no bo przecież od płyty zależy wsparcie CPU oraz pamięci. Chcesz jakąkolwiek płytę, do której już sobie dobierzesz cpu, czy jak?

Co tak konkretnie planujesz? Bo pytanie sugeruje próbę ładowania się w SLI, które zwykle jest bardzo złym pomysłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pytanie należy to tych bardziej "z ciekawości", bo po prostu nie mogę znaleźć takiej płyty, a jak już to ponad 1tys., ale tak - potrzebuję płyty która ma dwa sloty obsługujące jednocześnie magistralę co najmniej 3.0 x8.

Raczej nie będę się pakował w SLI, ale mam dwie karty graficzne, które w SLI działać mogą i tak się tylko orientuje ile bym musiał w to zainwestować aby sobie w ramach hobby takie testy porobić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć co najmniej dwa sloty PCI-E 16x (a konkretnie to trzy), to musisz zainwestować w płytę główną HEDT - High End Desktop na chipsecie X299 i procesor LGA 2066 (9 lub 10 generacji).

Powód jest prosty - procesory konsumenckie mają 16 lub 20 linii PCI-E a procesory HEDT mają ich 44 (9 gen.) lub 48 (10 gen.).

Ja złożyłem sobie taki komputer możliwie niskim kosztem (patrz sygnaturka), kupiłem płytę Asus ROG Strix X299-E za 1000 zł. na Allegro i CPU i7-9800 X za ok. 1600 zł. Procesory i9 są znacznie droższe, bo mają więcej rdzeni (od 10 do 18).

Ale mój powód był inny - platforma X299 oficjalnie obsługuje Windows 7 i są dostępne wszystkie drivery WHQL.

Poza tym mam problem z kartą graficzną Radeon RX 580X, którą kupiłem dwa lata temu używaną za 800 zł. - działa tylko z PCI-E 2.0.

Mam nadzieję że to nie jest wina płyty głównej tylko karty i jak kiedyś kupię sobie GeForce 3090 SLI to będą dobrze działać. Muszę tylko zaczekać aż Ethereum przejdzie na proof of stack...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...