Skocz do zawartości
Raven325

Co wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

jak nie będziesz podkręcał i grał w prime95 to spokojnie wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak chce kupić płytę  na której będzie możliwe OC procka i pamięci do max 850 zł  wiem ,że w grę wchodzą Z490 , b560 , i Z590 i dlatego pytam która będzie najlepsza z tych chipsetów. Ogólnie później po prostu nie chce się bawić w wymianę płyty przy zmianie procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, JohnB napisał:

Wiesz ogólnie nie chce jakiegoś śmiecia tylko żeby w przyszłości  pociągnęła i7k.

MSI Z490-A Pro. Z lepszym dźwiękiem - Gigabyte Z490 Gaming X, MSI Z490 Gaming Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarly już do mnie Cruciale 3600 cl16 i asrock b560 pro 4 ATX. Dylemat mam tylko odnośnie tego czy zamówić 10400f czy 11400f.

10400f minusy: może trafić się glut, brak pcie 4.0, mniej wydajny od 11400f.

11400f: większa cena o 200 zł, jakieś dziwne wyniki w różnych testach, dziwny pobór prądu. 

Edytowane przez Raven325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Raven325 napisał:

jakieś dziwne wyniki w różnych testach, dziwny pobór prądu

Wydajność będzie zależeć od tego, jaki limit mocy mu ustawisz. Do chłodzenia BOX lub jakiegoś niskoprofilowego tylko 10400F, a do wydajniejszego chłodzenia (od 140W) 11400F.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wamak napisał:

Wydajność będzie zależeć od tego, jaki limit mocy mu ustawisz. Do chłodzenia BOX lub jakiegoś niskoprofilowego tylko 10400F, a do wydajniejszego chłodzenia (od 140W) 11400F.

Fera 3 mam akurat. Limit mocy to bym chciał taki jak ma 10400f ewentualnie ciut większy. W takim wypadku gdy składam kompa na 5 lat warto dopłacić 25 procent ceny (z 600 na 800), bo raczej 25 procent wydajności za to nie będzie, chyba, że mówimy o pcie 4.0 w przyszlosci. No i 11400f z tego co wiem ma lut a w 10400f jest loteria. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ludzie pomóżcie ?

Mam już w domu AsRock b560 pro 4 ATX i Cruciale 3600 Cl 16.

Odebrać dzisiaj za 599 i5 10400f i zapomnieć o dylemacie czy dopłacić 200 zł do i5 11400f bo jest tego warty, będą korzyści z pcie 4.0 w przypadku  osoby, która kupuje karty graficzne co kilka lat za max 1200 zł? 

Mam możliwość sprawdzić w sklepie po oznaczeniu , czy 10400f będzie na lucie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Raven325 napisał:

Fera 3 mam akurat. Limit mocy to bym chciał taki jak ma 10400f ewentualnie ciut większy.

Fera 3 w specyfikacji ma sobie poradzić z TDP do 180W. Jak 11400F ustawisz na 180W, to nie będzie ograniczony. Jak ustawisz na 65W (czyli pobór mocy 10400F), to będzie wolniejszy od 10400F. 11400F bierze mniej więcej dwa razy tyle prądu, co 10400F.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, wamak napisał:

Fera 3 w specyfikacji ma sobie poradzić z TDP do 180W. Jak 11400F ustawisz na 180W, to nie będzie ograniczony. Jak ustawisz na 65W (czyli pobór mocy 10400F), to będzie wolniejszy od 10400F. 11400F bierze mniej więcej dwa razy tyle prądu, co 10400F.

Czyli większe temperatury i pobór prądu za trochę więcej wydajności... No to chyba podziękuję. A odniesiesz się do pcie 4.0? Na 10400f ono będzie u mnie nie aktywne z automatu ale czy ja na tym ucierpię bardzo w przyszłości Twoim zdaniem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Raven325 napisał:

A odniesiesz się do pcie 4.0?

Zapytaj się w dziale dysków w temacie SSD. Raz, to trzeba mieć SSD wspierający PCI-E 4.0, a dwa to wykorzystać wyższe transfery liniowe. PCI-E 3.0 ogranicza transfer do 3500MB/s, ale to i tak jest dużo.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, wamak napisał:

Zapytaj się w dziale dysków w temacie SSD. Raz, to trzeba mieć SSD wspierający PCI-E 4.0, a dwa to wykorzystać wyższe transfery liniowe. PCI-E 3.0 ogranicza transfer do 3500MB/s, ale to i tak jest dużo.

A to ma wpływ na wydajność kart graficznych? Bo ja zielony totalnie jestem xd 

Kartę zmienię pewnie na rtx 2060 super maksymalnie kiedyś  i będzie mi służyła kilka ładnych lat tak jak r9 380.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Raven325 napisał:

A to ma wpływ na wydajność kart graficznych? Bo ja zielony totalnie jestem xd

Obecnie z wykorzystania PCI-E 4.0 mówi się tylko w kontekście SSD.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddalem to  co mialem i jutro wpadnie do mnie Corsair rm650x, i5 11400 (dopłaciłem do integry 60 zł), MSI b560 pro-VDH WiFi na promce za 490 zł, regnum rg6v tg, ram zostaje crucial 3600 cl16 2x8 i dysk zostaje crucial mx500. 

 

Mam tylko obawę, czy płyta wytrzyma w normalnych temp tego procka odblokowanego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...