Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, mam problem z wydajnością procesora, otóż wymieniłem i5 4670k stock na Xeon e3 1240 v3. a więc odpowiednika I7 4770. Jak rzeczywiście dał boosta w postaci dodatkowych wątków, tak sama jego wydajność w tytułach procesorowych takich jak CS GO, Valorant jest sporo niższa, W Benchmarku z okolic 240 fpsów na I5, spadło do ledwo 150 avg. w Valorancie spadki są do 80 fpsów, jednym słowem nie spodziewałem się czegoś takiego. Sprawdziłem i CPU nie chodzi w 100% w żadnej z wymienionych gier. Procesor działa w 3,60-3,70Ghz więc z takim samym taktowaniem jak wspomniana wcześniej I5. Temperatury podczas grania są raczej ok, jedynie podczas testu OOCT po dłuższym czasie obciążenia poszybowały do 88 stopni (no ale był żyłowany mocno). Nie wiem co może być przyczyną, na filmie Filmik z testu koleś testuje gorszą wersje Xeona i jemu działa CS GO tak jak mi na I5 wcześniej, ja mogę pomarzyć o takim wyniku :(

Kompik wygląda teraz tak:

Intel Xeon e3 1240 v3 z Chłodzeniem stockowym I5

16 GB ram DDR3 1600MHz

Nvidia GTX 1060 6GB

SilentiumPC Vero L2 550W

Edytowane przez ThaZu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj płytę główną

Na oko jedyne co mogę Ci powiedzieć to z xeonami jest ten problem, że teoretycznie zyskujesz lub wychodzisz na 0 z parametrami ale architektura xeonow różni się od tej z serii core.

Jeżeli procek nie chodzi Ci w 100% to spróbuj odpalić jakąś bardzo procesorową grę np. shadow of tomb rider i daj info jak zużycie procka. Możesz także sprawdzić czy po wymianie procka

u ustawieniach zasilania nie masz maksymalnego zużycia procka ustawionego na np. 80%. Ale to tylko gdybanie. Odpal jakąś procesorową grę i daj info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zweryfikuj taktowania pod obciążeniem. Czy na pewno nie spadają nigdy poniżej 3.6GHz?
2. Czy na pewno wszystkie 8 wątków faktycznie pracuje i jest widoczne dla systemu i programów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, płyta główna to Gigabyte Z87-DS3H, przetestowałem w Half life alyx (chyba najbardziej procesorowa gra, w którą aktualnie gram). Po wejściu do gry ogromny stuttering (przyzwyczaiłem się do tego, tak ta gra ma) był żyłowany 100% cały czas ale wydaje mi się że coś windows robił? ponieważ spadło potem do 60 procent zużycia i grało się ok, wystartowałem potem testowo pierwszy etap i wykorzystanie procesora było tak 70-80% z spike'ami do 100% (pewnie się coś ładowało itd, gram na dx11 bo vulkan ma potężny stuttering cały czas) no dobra ale przez cały czas procesor trzymał sztywne 3,57Ghz, a więc trochę mniej niż powinien boostować. Nie wiem czy to przez zmianę w biosie żeby boost był on a nie auto. ale temperatura procesora była niska, chyba coś koło 68 stopni. Wentylator się nawet na 100% nie rozkręcił. 

Edit. Ogólnie w half life alyx żaden podzespół nie pracował w normalnych warunkach w 100%, ani karta ani procek, ciekawe...

Edytowane przez ThaZu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ogólnie w half life alyx żaden podzespół nie pracował w normalnych warunkach w 100%, ani karta ani procek, ciekawe..." - masz Z87, więc spróbuj chociaż trochę podkręcić pamięci, powinno się poprawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ThaZu napisał:

ale przez cały czas procesor trzymał sztywne 3,57Ghz, a więc trochę mniej niż powinien boostować.

Hę? To prawidłowy zegar przy obciążeniu wszystkich rdzeni.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...