Skocz do zawartości
Rfck

Szybki internet ale wolny :)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Zmieniłem internet na światłowodowy ~350mbps

Mam problem z laptopem P850 Toshiba.. karta sieciowa: RTL 8723AE Wireless LAN 802.11n

Początkowo nie chciała się łączyć z siecią w ogóle.. zaktualizowałem sterowniki do najnowszych jakie znalazłem (2015 xD)

Teraz według testu wychodzi mi 20-25mbps i jakoś tam kiepsko chodzi. Dla porównania mam drugiego PC ale już na ethernecie z kartą 10/100/1000 to jest bez porównania. 
Rozumiem że moja karta w lapie to tylko 10/100  ale przy takim necie powinno to chyba działać lepiej...

Co mogę zrobić żeby to przyspieszyć?

Edytowane przez Rfck

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kartę Ethernetową (przewodową) możesz mieć na 100 Mbps, ale bezprzewodowa synchronizuje się na 72 Mbps jeżeli szerokość kanału jest 20 Mhz i na 150 Mbps jeżeli szerokość jest ustawiona na routerze na 40 Mhz i to o ile łączysz się w standardzie N bo bardziej wygląda na to, że pracujesz jedynie na starym G - 54 Mbps.
Ponieważ WiFi nie pracuje w dupleksie w tym wypadku to możliwą prędkość dzieli się na dwa, odejmuje możliwe zakłócenia itp. i prędkości na poziomie 20-25 Mbps wyglądają na prawidłowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki to wiele wyjaśnia. Bandwith w karcie sieciowej pokazuje 20_40Mhz, typ radia pokazuje 802.11n

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Minciu nie da sie poprawić jak wygłuszysz ściany to wygłuszysz siebie, innych będziesz słyszał Sąsiad musiałby sobie zrobić coś takiego żebyś go nie słyszał.   @lukadd poruszył istotny temat - budowanie w szczerym polu. Cholernie istotne, by: 1. sprawdzić MPZP; 2. jak nie ma MPZP, to sprawdzić przynajmniej charakter działek w otoczeniu, gminy potrafią być tutaj pomocne i podpowiedzieć, co dopuszczają w okolicy (dzwonić na wydział planowania przestrzennego gminy) 3. nie brać się za budowę domu na działkach przyległych do ogromnych i pustych działek, zwłaszcza pod miastami - prawdopodobieństwo, że prędzej czy później pierdykną tam blok jest wysokie.   Ja mam ostatnią działkę w ślepej ulicy - znów przyfarciłem, koło mnie już nikt niczego nie zbuduje  
    • Ktoś tam mówił o "obecnym silniku". To na pewno nie ten z 2010 roku, o którym tutaj wspomniano, bo w 2015 roku, była jego nowa wersja. Jak kto nie wierzy, to niech sobie zainstaluje i porówna jakąś część 2010 - 2014, a następnie 2015 lub nowszą. W 2015 była nowa oprawa oraz również nowy model jazdy. Pamiętam jak miałem zarówno 2013 (która była dobra) i 2015 zainstalowane przez pewien moment, to różnica w obrazie była widoczna gołym okiem. No i model jazdy z 2013 wydawał się nagle jakiś drewniany w porównaniu z 2015  Aczkolwiek sama część 2015 była ogólnie średnia, to taki poligon doświadczalny raczej był dla nowszej wersji silnika właśnie. Dopiero rok później 2016 była faktycznie przyzwoita i trzymała poziom, już jako całość.
    • https://www.pcmag.com/news/intel-alder-lake-cpus-to-support-pcie-50-ddr5-ram Będzie PCI-E 5.0 i DDR5, ciekawe czy będzie też USB 4.0?
    • Niby tak, ale od premiery RKL już trochę minęło i BIOS-y powinny być normalnie na stronie...
    • Miałem dawno temu Neostradę 6 Mb/s. Trzy osoby z tego korzystały w domu. Ogarnąłem kupując router TP-Link, który obsługiwał QoS. Na takiej prędkości łącza dawało radę, ustawiałem sobie maksymalny limit dla każdego użytkownika i nikt nikogo nie zatykał. Z pingiem i tak był problem, normalnie w okolicy 80 ms, z innymi osobami na łączu powyżej 100. Trzeba unikać rozdzielczości HD na Netflixie itp. Teraz mam światłowód, ale dobrze pamiętam te wzmagania, jak zostawiałem steama na dwie doby żeby pobrać grę i nikomu tym nie przeszkadzać. Teraz trwa to 20 minut.
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...