Skocz do zawartości
Rfck

Szybki internet ale wolny :)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Zmieniłem internet na światłowodowy ~350mbps

Mam problem z laptopem P850 Toshiba.. karta sieciowa: RTL 8723AE Wireless LAN 802.11n

Początkowo nie chciała się łączyć z siecią w ogóle.. zaktualizowałem sterowniki do najnowszych jakie znalazłem (2015 xD)

Teraz według testu wychodzi mi 20-25mbps i jakoś tam kiepsko chodzi. Dla porównania mam drugiego PC ale już na ethernecie z kartą 10/100/1000 to jest bez porównania. 
Rozumiem że moja karta w lapie to tylko 10/100  ale przy takim necie powinno to chyba działać lepiej...

Co mogę zrobić żeby to przyspieszyć?

Edytowane przez Rfck

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kartę Ethernetową (przewodową) możesz mieć na 100 Mbps, ale bezprzewodowa synchronizuje się na 72 Mbps jeżeli szerokość kanału jest 20 Mhz i na 150 Mbps jeżeli szerokość jest ustawiona na routerze na 40 Mhz i to o ile łączysz się w standardzie N bo bardziej wygląda na to, że pracujesz jedynie na starym G - 54 Mbps.
Ponieważ WiFi nie pracuje w dupleksie w tym wypadku to możliwą prędkość dzieli się na dwa, odejmuje możliwe zakłócenia itp. i prędkości na poziomie 20-25 Mbps wyglądają na prawidłowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki to wiele wyjaśnia. Bandwith w karcie sieciowej pokazuje 20_40Mhz, typ radia pokazuje 802.11n

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi