Skocz do zawartości
Hero586

Pytanie o zasilacz i obudwy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ostatnio zakupiłem zasliacz Supremo FM2 750W do drugiej skrzunki i martwią mnie trochę napięcia. Dokładnie chodzi o +3,3V (AVCC) wydaje mi się podejrzanie wysokie, co dziwne na swoim RMX od corsair w ogóle nie mam tego parametru w HWiNFO. Pytanie do znawców, czy z tym napięciem jest wszystko ok? Przy obciążeniu nic niepokojącego się nie dzieje, ale póki mam jeszcze opcje zwrotu to wolałbym z niej skorzystać jeżeli będzie taka potrzeba. 

Nie chcąc tworzyć drugiego tematu chciałem poruszyć temat obudowy be quiet! Pure Base 500. Wstępnie planowałem zakup jakieś obudowy od Phanteksa, ale praktycznie wywiało je z rynku. Pure Base 500 udało mi się nabyć w promocyjnej cenie, ale ciągle mam dylemat czy ją zostawić. Na forum z tego co widzę ma raczej nieprzychylne opinie i polecane są obudowy z bardziej otwartym frontem. Jako, że zostało mi kilka sztuk P14 od Arctica od razu zamontowałem 4 sztuki zamiast fabrycznych wentylatorów i testowo podpiąłem RTX3080. W porównaniu do Meshify S2 temperatury na karcie są gorsze o 3 stopnie. Domyślam się, że na dwóch fabrycznych wentylatorach jest zdecydowanie gorzej, ale wstępnie obudowa wydaje się całkiem ok. Będę wdzięczny za sugestię czy zostawić Base 500 z fanami od Arctica czy szukać jakieś innej obudowy. W skrzynce będzie i5 10400 + RX 6700XT + docelowo ma być RTX 3080 Gaming OC, ale chyba jeszcze z rok sobie poczekam :E.

Ostatnia sprawa dotyczy Meshify S2 orientuje się ktoś czy można gdzieś dokupić zaślepkę do piwinicy dla tej obudowy ew, pod jaką nazwą szukać tej "półki"? Fabryczna ma za małe wcięcie przez co nie da się zamontować 3 wentylatora. Z  tego co kojarzę ktoś na forum dorwał wersje z większym wcięciem i finalnie świetnie to wyglądało bez tej ogromnej dziury. Na sklepie fractala niestety nie widzę czegoś takiego :(.

Sorki za długi post, ale nie chciałe zaśmiecać forum klikoma tematami.

[url=https://ibb.co/7KLZzJj]https://i.ibb.co/7KLZzJj/1.png[/img][/url]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Napięć zasilacza nie mierzy się w HWinfo ;) Możesz pominąć ten element. A co do obudowy to sprawdź jak będzie z temperaturami docelowego zestawu w obudowie, oczywiście pod obciążeniem i tyle. Jak będzie OK to zostawisz jak nie to do wymiany. 

PS. Szanuję za Prodigy z Bursonem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, _KaBza_ napisał:

Napięć zasilacza nie mierzy się w HWinfo ;) Możesz pominąć ten element. A co do obudowy to sprawdź jak będzie z temperaturami docelowego zestawu w obudowie, oczywiście pod obciążeniem i tyle. Jak będzie OK to zostawisz jak nie to do wymiany. 

Dzieki za opdowiedź, w takim razie zasilacz i obudowa zostają. Pozostaje kwestia fractala, ale chyba pozostaje tylko support, bo niestety nie pamiętam nicku tego forumowicza co ogarniał tą zaślepkę :/.
 

12 minut temu, _KaBza_ napisał:

PS. Szanuję za Prodigy z Bursonem :D

Prodigy kupiłem na promocji więc w sumie tak dużo nie dopłaciłem finalnie wyszło 500zł :E. Co do Opampów to kupiłem kilka z opcją zwrotu i zostawiłem ten który najbarziej mi przypadł. W skrócie Burson pozamiatał konkurencję, nawet zachwalany muses02 to zdecydowania nie ta półka. W sumie myślałem czy nie kupić czegoś innego, ale Cube pod głośniki i słuchawki, ze względu na proste przełączanie jest świetny i za bardzo nie ma alterantywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kolega wyżej - softowe pomiary napięcia olej ,bo potrafią pokazywać bzdury.

SB500 z dodatkowymi wentylatorami powinien dać radę, aczkolwiek osobiście tak czy siak wziąłbym inną skrzynkę, bo jest na rynku sporo przewiewnych modeli, które zapewnią lepsze temperatury - poza Phanteksami P500A i P600S, które faktycznie ciężko dostać masz chociażby Signum SG7V, Corsair 5000D Airflow czy mniejsze 4000D Airflow, Cooler Master TD500 Mesh, Lian Li Lancool II Mesh czy trochę drożej Fractal Meshify 2 czy Meshify 2 Compact lub jeśli chcesz trzymać AiO na procku to O11 Dynamic.

Co do Fractala - zostaje Ci tylko support.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2021 o 11:42, zawisztheblack napisał:

Tak jak pisze kolega wyżej - softowe pomiary napięcia olej ,bo potrafią pokazywać bzdury.

SB500 z dodatkowymi wentylatorami powinien dać radę, aczkolwiek osobiście tak czy siak wziąłbym inną skrzynkę, bo jest na rynku sporo przewiewnych modeli, które zapewnią lepsze temperatury - poza Phanteksami P500A i P600S, które faktycznie ciężko dostać masz chociażby Signum SG7V, Corsair 5000D Airflow czy mniejsze 4000D Airflow, Cooler Master TD500 Mesh, Lian Li Lancool II Mesh czy trochę drożej Fractal Meshify 2 czy Meshify 2 Compact lub jeśli chcesz trzymać AiO na procku to O11 Dynamic.

Co do Fractala - zostaje Ci tylko support.

Ciężka sprawa z tymi obudowami, szukałem czegoś bardziej kompatkowego z możliwością montażu większej karty. Z wymienionych obudów to chyba tylko 4000D Airflow jest sensowna gabarytowo, ale 120m na tyle mnie mocno zniechęca. Mniejsze Phanteksy widzę tak samo 120mm na tyle. Chyba zostanę przy B500 dużej róznicy pomiędzy Meshfy S2 nie widzę w temperaturach,  procesor to 6/12 i raczej taki zostanie na dłużej, więc nic prądożernego. Chłodzenie będzie na powietrzu, więc większa skrzynka trochę mija się z celem bo będzie strasznie pusto w środku. W meshify S2 mam strasznie pusto, ale tutaj nie wykluczam montażu aio na topie w przyszłości, bo jednak i9 na powietrzu to tak średnio się sprawdza :E.

Edit. Napisałem do Fractala w sprawie osłonki i dla zainteresowanych do Meshify S2 pasuje osłonka od obudowy 
Define S2 Vision. Niestety nie sprzedają jej osobno, więc na chwilę obecną pozostaje tylko rynek wtórny :(.

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...