Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wypada nieźle, aż za nieźle jak na swój compactowy wygląd :)

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robi to robotę jak na cooler za 120 złotych :D Jeszcze to 6 lat gwarancji. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo prawdopodobne,że Fera 5 będzie hitem sprzedażowym sądząc po wynikach testów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe mogą być same wentylatory. Czekam na wersje 140mm. Być może to będzie pogromca Arctic'ów P12/P14.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, radier napisał:

Ciekawe mogą być same wentylatory. Czekam na wersje 140mm. Być może to będzie pogromca Arctic'ów P12/P14.

Cisza przy dwóch ! wentylatorkach 120mm przy 1880RPM. Brzmi nieprawdopodobnie aż :)

Edytowane przez Smutny83

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wygląda bardzo fajnie, wręcz świetnie. Widać, że to dopracowana konstrukcja - zabudowane od boku finy kierunkują przepływ powietrza (takie samo rozwiązanie stosuje Noctua), ustawienie ciepłowodów też jak najbardziej ma sens. Testy ithardware wydają mi się najsensowniejsze, gdzie przy znormalizowanej kulturze pracy Fera 5 lekko wyprzedza Fortisa 3 co jak najbardziej ma sens.  Bardzo bym chciał, żeby chłodzenie trafiło na testy do wysoko wykwalifikowanych specjalistów (nieumniejszająca nic Blackowi i Sierantowi)  - fajnie byłoby zobaczyć test na Gamers Nexsus, do czego pewnie nigdy nie dojdzie. Sam wentylator też prezentuje się super i chętnie go kupię do testów. Nie chce mi się tylko wierzyć w to, że przy 1400 RPM jest "prawie niesłyszalny" (nie mówiąc o 1800 RPM), bo do tej pory nie spotkałem się z żadnym wentylatorem, który byłby "prawie niesłyszalny" powyżej 1100 RPM. Może jednak charakterystyka wydawanych dźwięków faktycznie czyni cuda. Jeśli jednak wszystkie pozostałe informacje się potwierdzą, to będzie hit sprzedażowy, który zastąpi Arcitc P12 jako polecany wentylator w tym segmencie cenowym.

Edytowane przez zawisztheblack
  • Like 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, radier napisał:

Ja właśnie miałem problem z wentylatorem od Slientium 120mm, nie dość że nie chłodził prawie dysków to był głośny, zmieniłem na P12 i jak ręką odjął temperatury spadły HDD i cisza większa. Ciekawe jak te coolery będą się miały do mojego Fryzjera 34.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widac, ze kilka rozwiazan podpatrzyli u Noctuy. To w sumie bardzo dobrze ;) . Sugerowana cena detaliczna jest baaaardzo fajna :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, zawisztheblack napisał:

Wygląda bardzo fajnie, wręcz świetnie. Widać, że to dopracowana konstrukcja - zabudowane od boku finy kierunkują przepływ powietrza (takie samo rozwiązanie stosuje Noctua), ustawienie ciepłowodów też jak najbardziej ma sens. Testy ithardware wydają mi się najsensowniejsze, gdzie przy znormalizowanej kulturze pracy Fera 5 lekko wyprzedza Fortisa 3 co jak najbardziej ma sens.  Bardzo bym chciał, żeby chłodzenie trafiło na testy do wysoko wykwalifikowanych specjalistów (nieumniejszająca nic Blackowi i Sierantowi)  - fajnie byłoby zobaczyć test na Gamers Nexsus, do czego pewnie nigdy nie dojdzie. Sam wentylator też prezentuje się super i chętnie go kupię do testów. Nie chce mi się tylko wierzyć w to, że przy 1400 RPM jest "prawie niesłyszalny" (nie mówiąc o 1800 RPM), bo do tej pory nie spotkałem się z żadnym wentylatorem, który byłby "prawie niesłyszalny" powyżej 1100 RPM. Może jednak charakterystyka wydawanych dźwięków faktycznie czyni cuda. Jeśli jednak wszystkie pozostałe informacje się potwierdzą, to będzie hit sprzedażowy, który zastąpi Arcitc P12 jako polecany wentylator w tym segmencie cenowym.

Tu nie ma co się oglądać na testy innych, za 120zł można samemu kupić i się pobawić. Akurat mam Fortisa 3 V2 już z pół roku i mi się znudził, to kupie i zostawię lepszy. Stary odsprzedam. Suma operacji 10-20zł straty :)

Teraz, amsztel napisał:

Widac, ze kilka rozwiazan podpatrzyli u Noctuy. To w sumie bardzo dobrze ;) . Sugerowana cena detaliczna jest baaaardzo fajna :) 

niech kopiują jak to wyjdzie na dobre, czemu nie :) ważne, że cena sympatyczna

Tu następny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U Blacka gość odpowiedzialny za nową wersję fery mówił, że kolejne chłodzenia będą robione. Nowy fortis mógłby zamieszać przy rozsądnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
46 minut temu, Smutny83 napisał:

Tu nie ma co się oglądać na testy innych, za 120zł można samemu kupić i się pobawić. Akurat mam Fortisa 3 V2 już z pół roku i mi się znudził, to kupie i zostawię lepszy. Stary odsprzedam. Suma operacji 10-20zł straty :)

niech kopiują jak to wyjdzie na dobre, czemu nie :) ważne, że cena sympatyczna

Tu następny:
[VIDEO]

VBT... nie trawie tego goscia. On nie ma pojecia o komputerach a ma prawie 100k subow. Troche to swiadczy o poziomie ogarniecia w naszym kraju :E 

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ta czarna góra i te Fluctusy ratują dużo z wyglądu ten coolerek :) Bo tak z wyglądu to taki Spartanik kwadratowy, nie ma co się oszukiwać.

3 minuty temu, amsztel napisał:

VBT... nie trawie tego goscia. On nie ma pojecia o komputerach a ma prawie 100k subow. Troche to swiadczy o poziomie ogarniecia w naszym kraju :E 

No ten jego słowotok (bełkot)  drażni, jakby był na czymś ciągle ;) Ciężko wyłapać istotne informacje.
Wiadomo to wszystko są arytkuły sponsorowane, ale 119zł to co to za ryzyko.

Edytowane przez Smutny83

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Smutny83 napisał:

[...]

No ten jego słowotok (bełkot)  drażni, jakby był na czymś ciągle ;) Ciężko wyłapać istotne informacje

Nie o to chodzi, on po prostu sie nie zna na pecetach. Nie ogarnia podstaw matematyki i fizyki, nie rozumie podstaw metody pomiarow, nie rozumie podstaw statystyki i do tego powtarza czesto cos z pamieci z bledami gdyz nie rozumie co mowi. Nieogar po prostu. Smutna sprawa :E 

• Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, amsztel napisał:

Nie o to chodzi, on po prostu sie nie zna na pecetach. Nie ogarnia podstaw matematyki i fizyki, nie rozumie podstaw metody pomiarow, nie rozumie podstaw statystyki i do tego powtarza czesto cos z pamieci z bledami gdyz nie rozumie co mowi. Nieogar po prostu. Smutna sprawa :E 

No widzisz, mało się zna a kasę trzepie dobrą na tym. To już nie jest takie smutne ;) i w takim razie tylko mu pogratulować. Pracowałem kilka lat jako tester sprzętu w Cex w Anglii, tam  to pracuja osoby które się nie znają nic a nic dopiero.

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe jak z jakością wykonania.   Mam Fera V2 i szału nie ma, kiedyś na pokładzie miałem Scythe Kotetsu SCKTT-1000 to w ogólne nie ma SPC startu jeśli chodzi o jakość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamówiłem wersję Dual, to się obada osobiście to ciekawe chłodzenie ;-)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby ktoś był zainteresowany to po 119zł jest np. w Media Ekspert (darmowa dostawa do salonów, paczkomatów + kurier) + w Komputroniku (za free do salonu). Osobiście jestem w szoku co do wydajności i kultury pracy - będzie hit na długo w tym przedziale cenowym. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak się wsłuchaliście dobrze to te wentyle są robione specjalnie pod to chłodzenie więc jeśli liczycie aby nimi zastąpić te w innym lub budzie to się możecie zawieść.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, amp41 napisał:

Jak się wsłuchaliście dobrze to te wentyle są robione specjalnie pod to chłodzenie więc jeśli liczycie aby nimi zastąpić te w innym lub budzie to się możecie zawieść.

Facet przecież wspominał, że do obudowy się nadają, aby efektywnie zaciągać powietrze przez filtry. Nie wspominając już o chłodnicach.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, amsztel napisał:

Jak wszyscy, którzy podają wyniki pomiaru temperatury jako deltę i umieszczają w tabelce...

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, amp41 napisał:

54 minuty temu, MarcoSimone napisał:

Facet przecież wspominał, że do obudowy się nadają, aby efektywnie zaciągać powietrze przez filtry. Nie wspominając już o chłodnicach.

Jedyna niewiadoma to wartości przepływu powietrza oraz ciśnienia statycznego nowych Fluctus,których nie podano w specyfikacji(nie wiem czemu?).Kto wie,może przebiją Arctic P12/P14.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, amsztel napisał:

Nie o to chodzi, on po prostu sie nie zna na pecetach. Nie ogarnia podstaw matematyki i fizyki, nie rozumie podstaw metody pomiarow, nie rozumie podstaw statystyki 

Chyba Cię troszkę poniosło. ;)
3/4 czytających teraz powyższe właśnie zrobiło "hmmm...." (matematyka? fizyka? statystyka?) ;)

20 godzin temu, MarcoSimone napisał:

Zamówiłem wersję Dual, to się obada osobiście to ciekawe chłodzenie ;-)

Z tego co pamiętam, to zapinając sobie 2 wentyle vs 1 wentyl na Ferra 3 - nie odnotowywałem żadnych znaczących różnic.
Ale jednak placebo, i maksymalna troska o tempy robiły swoje ;).

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzialem kiedys jego film na temat Zen1. Akurat wtedy bylem mocno w temacie, interesowala mnie przesiadka z i7 haswella na 8core Zen1. I gosciu gadal zupelne glupoty w tym filmie na temat architektury Ryzenow (sorry, nie pamietam juz dokladnie co, to bylo dawno temu), co z reszta sporo osob w komentarzach mu zarzucilo (lacznie ze mna). Byly sugestie, ze najlepiej jakby nagral material o Zen jeszcze raz ale porzadnie a aktualny film usunal. No i usunal... krytyczne komentarze, lacznie z moim :E Widac film sie "klikal" wiec kto by sie tam przejmowal rzetelnoscia informacji... Takze ten... no nie mam szacunku do tego goscia po prostu :E 

• Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 minut temu, amsztel napisał:

Widzialem kiedys jego film na temat Zen1. Akurat wtedy bylem mocno w temacie, interesowala mnie przesiadka z i7 haswella na 8core Zen1. I gosciu gadal zupelne glupoty w tym filmie na temat architektury Ryzenow (sorry, nie pamietam juz dokladnie co, to bylo dawno temu), co z reszta sporo osob w komentarzach mu zarzucilo (lacznie ze mna). Byly sugestie, ze najlepiej jakby nagral material o Zen jeszcze raz ale porzadnie a aktualny film usunal. No i usunal... krytyczne komentarze, lacznie z moim :E Widac film sie "klikal" wiec kto by sie tam przejmowal rzetelnoscia informacji... Takze ten... no nie mam szacunku do tego goscia po prostu :E 

@amsztel spoko. Nie mówię, że to jakiś mega turbo kozak ;), ale mówienie o kimś że nie zna się na PC bo... nie kuma matmy, fizy i statystki, to... trochę kosmos. Naprawdę sporo ludzi jej nie kuma. ;)

A co do reakcji na komentarze i historia z delet filmu - troszkę żen - i rozumiem Twój "brak szacunku" do typa. 

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi